Opinie o Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi. Oddział Martyrologii Radogoszcz. (Muzeum) w Łódź (Łódzkie).
Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi. Oddział Martyrologii Radogoszcz
Zgierska 147, 91-490 Łódź
Opis
Informacje o Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi. Oddział Martyrologii Radogoszcz, Muzeum w Łódź (Łódzkie)
Tutaj możesz zobaczyć lokalizację, godziny otwarcia, popularne czasy, kontakt, zdjęcia i prawdziwe recenzje wykonane przez użytkowników.
To miejsce ma dobre opinie, oznacza to, że dobrze traktują swoich klientów i będziesz czuł się świetnie korzystając z ich usług, polecam w 100%!
Mapa
Godziny otwarcia Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi. Oddział Martyrologii Radogoszcz
Poniedziałek
Zamknięte
Wtorek
10:00–17:00
Środa
10:00–17:00
Czwartek
10:00–17:00
Piątek
10:00–17:00
Sobota
10:00–16:00
Niedziela
10:00–16:00
Opinie o Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi. Oddział Martyrologii Radogoszcz
W remoncie. Dostępny tylko plac. Planowane Otwarcie w październiku 2019r
Edit. 2022 ciekawe muzeum, wstęp darmowy, pokazuje masakrę więźniów pomordowanych przez hitlerowców. Będąc w Łodzi pkt. Obowiązkowy
Miejsce warte odwiedzenia. Pani przewodnik bardzo miła, ciekawie opowiadała, widać że osoba z powołania. Warto zajrzeć i dowiedzieć się więcej o 'łódzkim podwórku'.
O wydarzeniach, które miały tu miejsce chyba mało kto słyszał, nawet sami mieszkańcy Łodzi, więc warto się tam wybrać żeby uzupełnić te braki wiedzy. Warto się tu wybrać również z innych powodów, każdy niech znajdzie dla siebie własny. Wielki plus dla obsługi wystawy za ich wiedzę i chęć jej przekazania.
Robi wrażenie. Warto odwiedzić.
Łatwo można dojechać komunikacją miejską, ale mało jest miejsc parkingowych. Muzeum jest w trakcie remontu (wewnątrz sale ekspozycyjne nie są dostępne do zwiedzania), lecz można obejrzeć wszystko co zewnętrzne, zabytkową, spaloną, klatkę schodową i to bezpłatnie. Miejsce martyrologii które robi wrażenie, zwłaszcza po zapoznaniu się z historią tego miejsca.
Otoczenie wzniosłe i ważne jest w pewien sposób piękne i opowiada o trudnych sprawach między Polakami a Niemcami Jednakże wewnętrz jeszcze nie gotowe jest tam remont i reinstalacja ekspozycji miało być gotowe już kilkanaście miesięcy temu nadal nie ma etapu zamknięcia Tak czy inaczej warto przyjść zobaczyć sam budynek
Miejsce smutne ale nie możemy zapomnieć i wybaczyć bestiom.
Wspaniałe zagospodarowane muzeum. Szkoda że był powód na jego powstanie. Warto obejrzeć, zobaczyć i poczuć tą tragedię ku przestrodze.
Bardzo ciekawie zorganizowane muzeum. Jednocześnie miejsce zadumy nad ludzką naturą, która była zdolna do czegoś takiego.
Miejsce robi bardzo duże wrażenie, po wizycie zapewne nie obędzie się bez głębokiej refleksji.
Polecam odwiedzenie tego miejsca
Miejsce pamięci więźnów spalonych w przeddzień wyzwolenia Łodzi. Miejsce pozostawiło dużo wrażeń
Pamiętajmy o poległych. To miejsce to przykład, że warto to robić. Pracownicy to ludzie z pasją !!!
Ogromne przeżycie. Nie dla ludzi o słabej psychice. Muzeum wyremontowane i nowoczesne. Pracownicy mili i z pasją.
Miejsce warte zobaczenia i pochylenia się trochę nad naszą historią.
Miejsce godne zwiedzenia.
Łyk historii II -ej wojny światowej
Miejsce, które mocno wryje sie w pamięć...
Pamiątka tego, co ludzie mogą zgotować ludziom...
Dużo historii można zobaczyć jak wyglądały kiedyś cele więźniów
Warte uwagi
Niesamowite miejsce.Pamiątka tragicznych wydarzeń z ostatnich godzinach przed wyzwoleniem więzienia na Radogoszczy.
Mauzoleum i muzeum na Radogoszczu w Łodzi – zespół memoriałowy składający się z mauzoleum i muzeum w miejscu dawnego „Rozszerzonego Więzienia Policyjnego” (niem. Erweitertes Polizeigefangnis, Radegast), utworzonego 1 lipca 1940 w fabryce włókienniczej Samuela Abbego, spalonego w nocy z 17 na 18 stycznia 1945 r. wraz z ok. 1500 więźniami, największej niemieckiej zbrodni ludobójstwa dokonanej na obszarze Polski pomiędzy Bugiem a Odrą w okresie działań frontowych w 1945 roku. Obecnie oddział Martyrologii i Walki „Radogoszcz” samorządowego Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi, u zbiegu ulic Zgierskiej i gen. J. Sowińskiego (pl. Pamięci Narodowej) w Łodzi.
Miejsce, które każdy choć raz w życiu powinien odwiedzić. Dość obszerna wystawa, "ciekawe" eksponaty, sporo informacji. Zwiedzanie z przewodnikiem ( dla grup) lub indywidualnie ( audio).
Mogłam być tylko na placu, bo muzeum zamknięte z powodu pandemi. Ale i tu jest wystarczająco wiele danych, by być poruszonym.
Po wielu latach chęci zobaczenia tego miejsca w końcu byłam.
Tu zginęli moi dziadkowie. Znałam ich z opowiadania mojego ojca. W filmie, który obejrzałam usłyszałam te same słowa. Było to dla mnie niesamowite przeżycie. Nie żałuję - byłam. Warto zatrzymać się chodź na chwilę zobaczyć, pochylić się i oddać hołd tym co tam zginęli. Jesteśmy im to winni, by uczcić ich pamięć.
Wystawa pokazuje poszczególne dziedziny życia mieszkańców Łodzi i Kraju Warty i wpływ jaki na nie miała okupacja niemiecka. Dużo ciekawych eksponatów. Dodatkowo można zobaczyć ekspozycję poświęconą okrucieństwu towarzyszącemu likwidacji ówczesnego więzienia.
Fajnie miejsce warte uwagi i zadumy.
Muzeum posiada szokująca wystawę. Warto odwiedzić to miejsce na mapie Łodzi
Historia opowiedziana przez pracowników, łapie za serce, człowiek zaczyna się zastanawiać nad własnym życiem i jego ulotnością. Najbardziej podobało mi się zobrazowanie jak z 1000 ludzi w więzieniu ocalało ledwie 30...
Wspaniałe miejsce. Polecam koniecznie odwiedzić w trakcie pobytu w Łodzi. Museum jest za darmo. Dużo ciekawych eksponatów.
Noc Muzeów 2022 - super. Odgadywanie eksponatów w formie zabawy dla dzieci jeszcze lepsze
Bardzo ciekawe muzeum.. Ta wystawa "noc" była świetna. Wspaniały był również tramwaj w budynku i gabloty.. Miejsce warte odwiedzenia i pochwały.. Tylko szkoda że takie rzeczy działy się naprawdę.. Moja opinia: 100/10!
Trudno nie mieć rozterek dodając 5 *, bo bardzo dobrze że takie muzeum jest, ale wychodzi się stamtąd smutnym myśląc o okropieństwach i bezsensie wojen.
Warto odwiedzić -wstęp wolny;-)
Fajne nowoczesne muzeum, po remoncie. Warto odwiedzić w trakcie wolnego czasu i poznać część historii Łodzi.
Ciekawa historia muzeum. Warte zwiedzenia i poznania. Panie oprowadzajace z nic muzeum i teresujaco przedstawiaja sytuacje fabryki i wiezienia oraz caly rys historyczny na tyle emocjonalnie ze mocno przezywa sie tragiczne wydarzenia. Muzeum posiada ciekawe zbiory obrazów, mundurów i broni z nowoczesnym systemem przeciwpozarowym i przeciwwlamaniowym. Robi mega wrazenie!!
Niezbyt obszerna, ale ciekawa ekspozycja, część dotycząca codziennego życia podczas okupacji nadaje się moim zdaniem do zwiedzenia z dzieckiem. Wartościowo spędzony czas. Całość robi duże wrażenie.
W okresie II wojny światowej budynek dawnej fabryki Samuela Abbego służył jako męskie Rozszerzone Więzienie Policyjne dla mieszkańców Kraju Warty łamiących okupacyjne prawo niemieckie. W nocy z 17 na 18 stycznia 1945 więzienie było niemym świadkiem tragicznych wydarzeń. Tuż przed wkroczeniem Armii Czerwonej Niemcy podpalili więzienie, a przed jedynym wyjściem z budynku ustawili karabin maszynowy. W masakrze zginęło ponad 1500 osób. Miejsce to jest poświęcone upamiętnieniu ofiar II wojny światowej i martyrologii mieszkańców Łodzi i Kraju Warty.
Miejsce strasznej tragedii. Tam powinien być każdy młody człowiek a już z pewnością każdy Łodzianin.
Wystawy pozwalające poznać czasy i klimat ówczesnego więzienia . Prezentacje bardzo dobrze przygotowane pod względem merytorycznym. Miłą niespodzianką jest możliwość zwiedzenia za darmo:-)
Muzeum-pomnik pamięci zamordowanych przez hitlerowców więźniów. Należy zajrzeć, aby poznać historię. Wydarzyła się tam niewyobrażalna tragedia, co dokumentują zbiory muzeum. Miejsce nie jest odpowiednie dla dzieci.
Bardzo ciekawa wystawa zachęcam do przyjęcia I dowiedzenia się jak to było w tym miejscu w tamtym okresie
Super muzeum. Trochę ciekawej historii w pigułce. Pani opowiada interesujące anegdoty. Dobrze spędzony czas.
Kawał historii Łodzi i II WŚ. Miejsce przepełnione bõlem jak każde getto, czy obóz koncentracyjny.
AKTUALNIE NIECZYNNE !!!
REMONT!!!
Tragiczne miejsce..
Ale trzeba przyznac ze "sprzedane"z pomyslem. Nie "zabija" przesada..nie przytlacza nadmiarem...ale pozwala poczuc ten klimat miejsca..i zastanowic sie-czy utozsamiasz sie z katem czy z ofiara...
Kolejne miejsce w Łodzi, którego nie da się ocenić. Muzeum, w którym przelewano krew. Koniecznie trzeba tu być i oddać hołd poległym.
Miejsce warto odwiedzić przede wszystkim dlatego, że to jest cześć naszej tragicznej historii. Na zwiedzanie tego miejsca nie trzeba poświęcić wiele czasu.
Dawna fabryka Abbego stała się w czasie II wojny światowej niemieckim więzieniem policyjnym. W przeddzień wyzwolenia miasta w styczniu 1945 r. stała się również miejscem bestialskiego mordu dokonanego na więźniach.
Dobrze przygotowana wystawa pokazująca niemieckie zbrodnie na narodzie Polskim.
Obecnie w remoncie. Możliwość zwiedzanie tylko z zewnątrz. Historyczne miejsce. Element getta łódzkiego. Warte odwiedzenia tylko czekać na zakończenie remontu.
Bardzo ciekawe warsztaty edukacyjne dla dzieci
Na zewnątrz wielki (chyba) obelisk wraz z dużym placem i wieloma ławkami. W środku mamy muzeum które warto odwiedzić
Świetne muzeum i bardzo ważne. Zostało ciekawie urządzone, umiejscowione i zaaranżowane. We właściwy sposób przekazuje informacje, robi wrażenie.
Ciężko tak w skrócie opisać to miejsce . Na pewno to była największa zbrodnia w Kraju Warty. Przyjść, zobaczyć, przeczytać!
Fantastyczna ekspozycja, obsługa bardzo miła z rozległą wiedzą. Serdecznie polecam.
Muzeum upamiętniające tragedię więźniów Radogoszcza.
Cześć Ich Pamięci!
Trzeba wiedzieć i pamiętać, żeby takie potworności się nie powtórzyły.
Malutka część która ocalała z getta łódzkiego warto zobaczyć poświęcić czas. Czekam na otwarcie po remoncie
Raszyzm to jest faszyzm! Putinizm to jest gitlerism!
Piękne muzeum i straszny obiekt. Musimy pamiętać
Fakt że jest się w miejscu gdzie zginęło tak wielu ludzi jak i przedmioty z ekschumacji robi wrażenie. Polecam
Warto odwiedzić.
Pięknie zaaranżowana przestrzeń. Wiem, że dopiero się rozwija to miejsce, także czekam na więcej...
Bardzo ciekawe miejsce. Warto poswiecic chwile czasu jak sie jest w lodzi
Zachwycona jestem atmosferą Wystawa godna polecenia Corki tez byly, achwycone
Miejsce, które warto odwiedzić. Chwila zadumy nad historią..
Przynajmniej raz w życiu każdy powinien tu być .
Warto odwiedzić.
Miejsce ukazuje ogrom męki i cierpienia ludzi podczas II wojny światowej.
Bardzo ciekawa ekspozycja niestety teraz w remoncie ponowne otwarcie styczeń 2020
To miejsce to absolutny punkt obowiązkowy w trakcie zwiedzania Łodzi
Miejsce warte odwiedzenia.
Wejście jest bezpłatne.
Trochę mało znane miejsce nawet wśród Łodzian.
Niestety zamknięte bo pandemia ale warto pochodzić i popatrzeć
Bardzo mila atmosfera i ludzie tam którzy pracuja
jak roznosiłem ulotki to przechodzilem tuż obok, super miejsce pozdro
Bardzo fajne muzeum 😇
Bardzo ciekawa ekspozycja dotycząca II W.Ś. w Łodzi
Bardzo ujmujące miejsce z bogatymi eksponatami
Przejmujące miejsce, a ponadto całkowicie odnowione. Bezludność dodaje grozy.
Ważne historycznie miejsce na mapie Łodzi.
Polecam, odnowiona ekspozycja i kawał historii.
Warto odwiedzić ładnie zrobione
Po remoncie będzie fajne muzeum
Bardzo fajne muzeum
Super muzeum
Dbają o to miejsce. To widać słychać i czuć:)
Ok może być
Żywą historia. Niesamowita i nowoczesna wystawa.
Uczmy się historii. Tu jej dotkniecie i poczujecie.
Takie miejsca należy odwiedzać, aby pamiętać (*)
Bardzo smutne przerażające miejsce...
Warto odwiedzić !
Wstrząsające miejsce.
Aktualnie zamknięte do konca roku , remont
Bardzo uczące miejsce
Super pokaz sztucznych ogni.
Histora, kazdy powinien znać
Ciekawe I warte poznania miejsce
Miejsce szczególne, pamiętajmy!
Trzeba tutaj przyjść i samemu obejrzeć.
Miejsce martyrologii spoleczenstwa polskiego
Miejsce szczególnej pamięci.
Spoko miejsce na odpoczynek
Historia. Miejsce tragedii ludzkiej.
Robi wrażenie, nie dla wszystkich.
Super stare czasy
Każdy powinien to zobaczyć.
Ok
Na razie w remoncie
Polecam
Miejsce pamięci...
Super po remoncie
Ciekawe miejsce
Ku pamięci!
W remoncie
Koniecznie.
W remoncie
Dla historyków
Das Museum ist wirklich sehr anschaulich man sollte es auf jeden Fall mal gesehen haben.
Es ist wirklich sehr gut gemacht.
Was nur leider sehr nervig ist dass man hier permanent von einer Frau durchs ganze Museum verfolgt wird und beobachtet wird.
Sowas kenne ich von anderen Museen nicht.
Sie spielte auch permanent am Handy und immer kam ein Ton vom Handy das hatschi machte sowas ist mehr als Unprofessionell.
Von mir aus trotzdem eine klare Empfehlung man sollte es sich mal angeguckt haben aber man sollte sich auch bewusst sein dass man hier permanent beobachtet wird und gar nicht in Ruhe gucken kann.
Die Leute die das Museum erstellt haben,haben viel Liebe und Arbeit in das Museum gesteckt
(Przetłumaczony)
Muzeum jest naprawdę bardzo żywe i zdecydowanie należy je zobaczyć.
To naprawdę bardzo dobrze zrobione.
Niestety bardzo denerwujące jest to, że przez całe muzeum jesteś nieustannie śledzony i obserwowany przez kobietę.
Nic takiego nie znam z innych muzeów.
Grała też na stałe na telefonie komórkowym i zawsze był ton, że hatschi robi coś, co jest więcej niż nieprofesjonalne.
Z mojego punktu widzenia wyraźna rekomendacja, że powinieneś był na nią spojrzeć, ale powinieneś też mieć świadomość, że jesteś tutaj stale obserwowany i nie możesz patrzeć na nią w spokoju.
Ludzie, którzy stworzyli muzeum, włożyli w muzeum wiele miłości i pracy
Bardzo miła Pani Przewodnik. Ale emocjonalnie trudne. Wydaje się, że ściany są przesiąknięte cierpieniem i udręką. Nie polecam osobom o słabych nerwach
Ładne muzeum
To nie tylko muzeum, to jest historia
Mnóstwo informacji i eksponatów.
Coś do przemyślenia i zapamiętania
A museum that shows the terrible history of that region, its free, there are numerous authentic objects and items from that period
(Przetłumaczony)
Muzeum, które pokazuje straszną historię tego regionu, za darmo, jest wiele autentycznych przedmiotów i przedmiotów z tego okresu
Dobrze zaprojektowane muzeum, które sprawi, że nikt nie zapomni wpływu II wojny światowej na Polskę, a zwłaszcza na region łódzki. Prawie całe muzeum jest w języku polskim i angielskim. Każdy, kto tam pojedzie, dowie się głębiej, jak tragiczna jest wojna… było to ponure wspomnienie zrobione obiektywnie i ze smakiem. Wstęp jest bezpłatny. Personel jest bardzo miły i pomocny. Skorzystaj z okazji, aby pojechać, jeśli jesteś w Łodzi.
Muzeum posiada obszerną wystawę przedstawiającą, jak naziści przekształcili polskie społeczeństwo, kontrolując media drukowane i telewizyjne, nakładając godzinę policyjną na nie-Niemców, racjonując żywność i inne niezbędne artykuły zgodnie z postrzeganą rasą.
Docent zauważył, że ciągle korzystam z aparatu i zapytał, czy filmuję, czy robię zdjęcia – filmowanie jest zabronione, ale zdjęcia są w porządku. Pokazałem, że robię zdjęcia i że nie mówię po polsku. Zniknęła i po kilku minutach wróciła z Księgą Męczeństwa Łódzkiego w kilku językach, zapytała, czy mówię po angielsku i podała mi wersję angielską. Usiadłem i przeglądałem ją przez chwilę, uznając, że jest naprawdę dokładna i interesująca pod względem wielu aspektów historii więzienia, doszedłem do końca i oddałem ją jej. „Nie” – powiedziała, popychając mi to z powrotem. „Pamiątka – pamiątka”. Poczułam się wzruszona i wdzięczna.
Trudno opisać takie miejsce. Wszystko, co chcę powiedzieć, to to, że warto je odwiedzić.
Miejsce fascynujące. Architektura została częściowo zachowana, planiści projektu starali się oddać ducha tamtych czasów, co znalazło odzwierciedlenie w kolejności rozmieszczenia eksponatów zgodnie z rozwijającymi się wydarzeniami. Największe wrażenie zrobiła instalacja Spalanie polskich Żydów (co prawda artysta nie oddał zbyt wyraźnie zamierzonego obrazu, w pierwszym odczuciu było to krematorium). Ale ogólnie nie jest źle. Podobało mi się i polecam odwiedzić.
Jeśli jesteś w Łodzi, poświęć trochę czasu i zobacz to wspaniałe muzeum/pomnik okropności niemieckiej okupacji. Dobre wyświetlacze z tłumaczeniem na język angielski.
Jak przyjadę do Łodzi, to tam pojadę. Tata powiedział mi, że mój Dziadek był tam, kiedy Niemcy go spalili. Mój Tata i Babcia pojechali tam, szukając go w spalonych ciałach, i dowiedzieli się, że uciekł.
Dobre miejsce, aby zrozumieć, co działo się w Łodzi podczas II wojny światowej. Polecam odwiedzić.
Całkiem historyczne! Rozsądne miejsce, które z pewnością warto odwiedzić w Łodzi!
Odzwierciedla historię Polski od czasów II wojny światowej.
Całkiem ciekawe miejsce. W czasie II wojny światowej to stąd wysłano pociągami na śmierć setki tysięcy Żydów i Cyganów. Istnieją kopie list tych osób.
Poznanie historii Polaków budzi mieszane uczucia. Wielki duch odporności Polaków
Niesamowite miejsce z ważną historią do opowiedzenia. Niestety, kiedy tam byliśmy, było zamknięte... Wciąż mi to wystarczało.
Nigdy nie wiedziałem, że to miejsce istnieje, bardzo smutny spacer i czytanie wszystkich okrucieństw, które tu miały miejsce. Z pewnością jest to dobra lekcja historii.
Ciesz się swoją wizytą
Bardzo smutne miejsce historyczne. Łódź. II wojna światowa. Muszę odwiedzić. Radogoszcz.
Fascynująca wizyta... polecamy ją każdemu odwiedzającemu Łódź.
Piękne doświadczenie, chociaż zamknięte przez cały 2018 rok
Podobało mi się, jestem zadowolony
Bardzo mi przykro, że ludzie są traktowani jak zwierzęta
Kontakt
Zdjęcia
Filmy
Najnowsze
Street view i zdjęcia sferyczne
Wszystko