Opinie o Lapidarium Detalu Architektonicznego w Łodzi. (Muzeum) w Łódź (Łódzkie).
Lapidarium Detalu Architektonicznego w Łodzi
al. Tadeusza Kościuszki 19, 90-418 Łódź, Polska
Opis
Informacje o Lapidarium Detalu Architektonicznego w Łodzi, Muzeum w Łódź (Łódzkie)
Tutaj możesz zobaczyć lokalizację, godziny otwarcia, popularne czasy, kontakt, zdjęcia i prawdziwe recenzje wykonane przez użytkowników.
To miejsce ma dobre opinie, oznacza to, że dobrze traktują swoich klientów i będziesz czuł się świetnie korzystając z ich usług, polecam w 100%!
Mapa
Opinie o Lapidarium Detalu Architektonicznego w Łodzi
Z. W.
Wyjątkowe miejsce eksponujące uratowane przed zniszczeniem detale architektoniczne łódzkich budynków. Mało popularne, jeszcze słabo dostępne ale pełne skarbów, które wyjątkowo docenią ludzie kochający historię Łodzi. Postarajcie się je odwiedzić.
A. p.
Byliśmy na otwarciu w noc muzeów, więc nasze odczucia będą nieco inne. Miejsce ma fajna atmosferę szczególnie wieczorem gdy jest włączona iluminacja zewnętrznej ekspozycji. Sama ekspozycja jest bardzo mała ładna ale mala i raczej dla architekta, urbanisty ,plastyka........ Najciekawsza była prezentacja makiety oraz histori i strategi urbanistycznej miasta. Nie wiem jak ta prezentacja funkcjonuje na codzień. Warto ale przy okazji pobytu w tych okolicach. Totalny brak parkingu
K. P.
Wspaniałe miejsce gdzie można się zapoznać z historią i pięknem Łodzi Mapy przestrzenne Łodzi pokazują jej rozwój i następujące zmiany
M. S.
Budynki Łodzi XIX wieku - wille, kamienice, pałace po rewitalizacji w nowym blasku. Zachycające piękno detali architektonicznych. To trzeba zobaczyć!
Większość obiektów znajduje się w rejestrze zabytków. Wystawa dla tych, którzy KOCHAJĄ ŁÓDŹ.
Słowa uznania dla twórców idei tej wystawy.
- Maja Stachurska
J. J.
Coś nowego ciekawego w Łodzi. Miejsce bardzo ciekawe pokazująca odrestaurowane detale architektoniczne zewnętrzne i wewnętrzne. Warto zobaczyć. Polecam
L.
Między Wólczańską i Kościuszki stanęły budynki stanowiące przed woją własność Hirszbergów. Około 1896 roku od strony ul. Wólczańskiej, pod numerem 36, na zlecenie Zofii Hirszberg została wybudowany parterowy dom mieszkalny. Budynek został przebudowany w 1926 roku wg projektu Jerzego Mutza. Po wojnie mieścił się w nim komisariat. Budynek od strony al. Kościuszki, pod numerem 19, został wybudowany w 1910 roku. Pierwotnie był to obiekt przemysłowo-handlowy wynajmowany różnym firmom. W 1927 roku córki Zofii Hirszberg wydzierżawiły budynek Kasie Chorych, która zajmowała go do wybuchu wojny. W 1949 roku znalazł w nim siedzibę Wydział Ewidencji Ludności, a w latach 70. przekazano go ówczesnej milicji na komisariat. Budynek ma stać się siedzibą Miejskiej Pracowni Urbanistycznej oraz Konserwatora Zabytków. Utworzone w nim zostanie Lapidarium Detalu Architektonicznego gdzie będzie można zobaczyć sztukaterie i ozdoby z dawnych łódzkich willi, kamienic czy fabryk.
J. M.
Zebrane ozdoby kamienic łódzkich.
K. S.
Orginalna przestrzeń.
M. w.