Opinie o Muzeum Narodowe Pałac Biskupa Erazma Ciołka. (Muzeum) w Kraków (Małopolskie).
Muzeum Narodowe Pałac Biskupa Erazma Ciołka
Kanonicza 17, 31-002 Kraków
Opis
Informacje o Muzeum Narodowe Pałac Biskupa Erazma Ciołka, Muzeum w Kraków (Małopolskie)
Tutaj możesz zobaczyć lokalizację, godziny otwarcia, popularne czasy, kontakt, zdjęcia i prawdziwe recenzje wykonane przez użytkowników.
To miejsce ma dobre opinie, oznacza to, że dobrze traktują swoich klientów i będziesz czuł się świetnie korzystając z ich usług, polecam w 100%!
Mapa
Godziny otwarcia Muzeum Narodowe Pałac Biskupa Erazma Ciołka
Poniedziałek
Zamknięte
Wtorek
10:00–18:00
Środa
10:00–16:00
Czwartek
10:00–16:00
Piątek
10:00–16:00
Sobota
10:00–16:00
Niedziela
10:00–16:00
Opinie o Muzeum Narodowe Pałac Biskupa Erazma Ciołka
Interesujące miejsce pod względem historyczno-kulturowym. Można w nim zobaczyć eksponaty pokazujące to w jaki sposób przedstawiano wizerunek kobiet w religii chrześcijańskiej, jak również się do nich odnoszono.
Wczoraj Łempicka w Gmachu Głównym Muzeum Narodowego, a ponieważ bilet ważny jest także w kilku oddziałach tegoż, dało to asumpt do odwiedzenia Pałacu Biskupa Erazma Ciołka ze sztuką od średniowiecza po wiek osiemnasty z takimi cymeliami, jak Madonna z Krużlowej, Chrystus w ogrójcu Wita Stwosza, retabula ołtarzowe z kościołów Dominikanów, czy Augustianów (Haberschrack), anioły Padovana, św.Hieronim Hansa Durera. Jest też czasowa wystawa Szkota, malarza portrecisty kształconego we Francji i Włoszech, a działającego na dworach polskich Augustyna Mirysa (XVIIIw.). Nawet nie spostrzegłem, kiedy upłynęły 2,5 godziny!
Sztuka sakralna dawnych wieków, muzeum robi wrażenie dzięki bogactwu eksponatów. Tu znajduje się słynna rzeźba Madonna z Krużlowej. Mają tez obraz Durera- pokutujący św. Hieronim.
Po wizycie w muzeum mogę szczerze napisać, że byłem bardzo pozytywnie zaskoczony. Eksponaty dostępne na wystawie stałej oraz sztuka cerkiewna przytaczają ilością oraz stanem zachowania. Wiele pięknych obrazów, epitafiów i rzeźb pokazują jak sztuka może oddawać boski charakter. Niektóre eksponaty są wręcz na tyle przepiękne, że aż nieprawdopodobne. Warto odwiedzić :)
Kameralna, ale piękna wystawa czasowa twórczości Mirysa w cenie biletu na wystawy stałe. Mam nadzieję, że muzeum częściej będzie organizowało wystawy sztuki barokowej
Jest to "młode" muzeum funkcjonujące od 2007 roku, prezentuje Sztukę Dawnej Polski oraz Sztukę Cerkiewna Dawnej Rzeczypospolitej.
Budynek w którym mieści się muzeum był w przeszłości jedną z najznamienitszych rezydencji biskupich. Powstał w XVI wieku z fundacji biskupa płockiego Erazma Ciołka. Obecnie pięknie odrestaurowany, wyróżnia się na urokliwej ulicy Kanonicznej.
Pięknie wyeksponowane dzieła, lokalizacja (renesansowy pałac) dodaje uroku, a pracownicy są przemili 🙂
W niedziele zwiedzanie za darmo. Niewielkie muzeum ale bardzo bogate zbiory sztuki sakralnej. Organizowane są tutaj także różne wydarzenia kulturalne (koncerty, spotkania, spektakle). Pomocna i zaangażowana obsługa.
Piękna kamienica bardzo interesująca wystawa rzeźby liturgicznej od czynastego do osiemnastego wieku
Ciekawa kolekcja sztuki, zwłaszcza sakralnej. Świetnie zestawione ze sobą style i epoki w malarstwie i rzeźbie
Pozytywne wrażenia, cicho, spokojnie, nastrojowo.
Sztuka sakralna XII-XVII w. :.rzeżby ikony portrety ołtarze.
Szczerze mówiąc ekspozycja jest nieco nużąca, koncentruje się głównie na sztuce sakralnej. Warto docenić, że udało się tu zachować wiele arcydzieł malarstwa i rzeźby, choć chciałoby się móc oglądać je w pierwotnych lokalizacjach i w oryginalnym kontekście. Warto skorzystać z biletu łączonego, umożliwiającego obejrzenie wystaw w kilku oddziałach krakowskiego Muzeum Narodowego.
Wspaniałe wystawy, bardzo duża wiedza muzealników. Muzeum koniecznie warte odwiedzenia.
Klimatyczne z pieknymi wystawami, warto wziąć audioprzewodnik.
Bardzo ciekawe zbiory. Dla ja poszedłem oglądnąć Madonnę z Krużlowej. Dla mnie jest to prawdziwa perełka. Jestem fanem polskiej rzeźby gotyckiej i zbliżenie się do oryginału dostarczyło wielu miłych wrażeń. Niestety muzeum nie zadało sobie trudu żeby dzieło skopiować i zminiaturyzować do wysokości 20 - 30 cm i sprzedawać takie figurki. Więcej nawet w sprzedażny nie ma fotografii tego dzieła. W budynku eksponowane są również duże zbiory ikon. Pewnie z powodu ochrony zbiorów w pomieszczeniach ekspozycyjnych jest porostu ciemno. Ja rozumiem ochronę eksponatów ale wystawianie czegoś, czego nie można oglądnąć jest nieporozumieniem. Może istnieją źródła światła nie wpływające negatywnie na eksponaty , albo stosowne filtry. Gdybym miał coś polecić w tym dziale do oglądnięcia to rzadko eksponowane płaszczenice. Poleciałbym także oglądnięcie niezwykle interesującego sposobu ekspozycji dwóch eksponatów. Jeden to niewielka postać Ukrzyżowanego Chrystusa wyeksponowana jakby w ramie okiennej i można ją oglądnąć ze wszystkich stron. Bardzo interesujący sposób ekspozycji. Drugi eksponat to również Ukrzyżowany Chrystus i postać i krzyż są uszkodzone przy czyn schowane są one w ścianie i ogląda się całość przez otwór w kształcie krzyża .
Fajne wystawy przemiła i pomocna obsługa. Napewno warto odwiedzić.
Muzeum chyba niedoceniane, bo zwiedzających nie spotkaliśmy żadnych mimo soboty. A szkoda, bo zbiory przepiękne i cenne. Możliwość obcowania ze sztuką sakralną w sposób nieosiągalny w żadnym kościele. Można z bliska przyjrzeć się detalom, podziwiać technikę wykonania. Po raz pierwszy mogłam tak dokładnie pooglądać ikonostas. Madonna z Krużlowej to pewnie najbardziej znany eksponat, ale każda rzeźba czy obraz to perełka sama w sobie. Jedyne, na co można trochę ponarzekać, to półmrok w sali "funeralnej" (ciężko np. podziwiać detale pięknego gryfa), ale rozumiem, że to założenie związane z tematyką sali. Obsługa bardzo miła, chętnie odpowiada na wszelkie pytania.
Nieduże muzeum głównie z XV i XVI wiecznymi sakralnymi rzeźbami, obrazami i nadbudowami (fachowo to się nazywa retabulum) ołtarzy przeniesionych tu z różnych kościołów małopolski. Jest też trochę religijnej sztuki bizantyjskiej, cerkiewnej. Trzeba lubić temat i trochę znać się na sztuce i na religii katolickiej, żeby się nie znudzić. Niektóre eksponaty bardzo słabo oświetlone. Naprawdę słabo.
Fantastyczne doświadczenie dla osób zainteresowanych tematyką! Pojawiłam się tutaj by na żywo zobaczyć kilka eksponatów, o których byłam całkiem dobrze poinformowana. Odkryłam "perły" o istnieniu których nie wiedziałam w ogóle!Jestem pod wielkim wrażeniem rozmachu! Spędziłam tutaj blisko 3 h i zamierzam wrócić by po raz kolejny, tym razem z przewodnikiem, spędzić ze sztuką sakralną kolejne popołudnie. Chyba mała świadomość i wiedza na temat miejsca bo pojedynczy zwiedzający! A zdecydowanie polecam!!!
Miejsce warte odwiedzenia, bardzo obszerne, ciekawe zbiory.
Muzeum posiadające w swoich zbiorach mnóstwo zabytków sakralnych, potwierdzających jak bogato były wyposażone małopolskie świątynie.
Sztuka sakralna, bardzo interesujące miejsce.
Muzeum często pomijane! A naprawdę warto je odwiedzić! Wspaniała kolekcja sztuki gotyckiej. Słynna Madonna z Krużlowej. Naprawdę warto!!!
Muzeum zrobiło na mnie wielkie wrażenie. Polecam
Świetna aranżacja, miła obsługa. Warto odwiedzić
Muzeum jak zawsze mnie zachwyca
Bardzo bogaty zbiór dzieł malarstwa i rzeźby piękne miejsce
Muzeum jak muzeum. Ale żeby organizowali urodziny? Szczerze zaskoczony byłem jak zobaczyłem zaproszenie córki na taką imprezę do muzeum. I wbrew pozorom impreza bardzo udana. Zespół pracowników zainteresował dzieciaki, bardziej już młodzież, tym co jest w muzeum i o czym to jest. To jest praca u podstaw! Genialny pomysł! W końcu muzeum, ktore nie jest skostniałą instytucją z panią przypominającą o pantoflach i nie dotykaniu eksponatów.
Świetne muzeum. Nie tylko kolekcja sztuki religijnej zachwyca, ale też forma prezentacji. I dzieciaki też się nie nudziły. Najciekawsze miejsce, jakie odwiedziliśmy w Krakowie!
Bogate zbiory. Sztuka sakralna na przestrzeni wieków. Piękne eksponaty, opisane, dobrze i ze smakiem wyeksponowane, nawet na sufity warto spojrzeć. Kilka sal do zwiedzania. Spore wrażenie robi sala dot. tematu pogrzebu i śmierci - zdecydowanie polecam!
Bardzo bogate zbiory sztuki sakralnej. Warto nie tylko podziwiać eksponaty, ale i wdać się w dyskusję z pracownikami w trakcie zwiedzania - chętnie podzielą się swoją wiedzą (a jest ona ogromna), dzięki czemu wrażenia z wizyty będą jeszcze lepsze :)
Dla mnie to niesamowite miejsce- w pięknych okolicznościach architektonicznych można tak blisko obcować- no i w takiej ilości, ze sztuką średniowieczną i barokową. W Polsce na ogół ogląda się ją okazjonalnie z dużego dystansu w kościołach, nie ma możliwości przyjrzenia się detalom, niuansom, tutaj jest to jak najbardziej możliwe.
Jedne z najwspanialszych muzeów w Krakowie z bogatą kolekcją rzeźb i ikon oraz rzeźbionych w drewnie ołtarzy, Sztuka średniowieczna na wyciągnięcie ręki. Muzeum nie jest drogie, a wizyta w nim to niesamowite przeżycie dla miłośników sztuki.
Oddział muzeum narodowego ,które warto zobaczyć.
Wydaje się, że muzeum jest rzadziej odwiedzane przez turystów w porównaniu z innymi atrakcjami Krakowa. Z jednej strony to plus dla tych, którzy tu trafią - mogą zwiedzać bez tłumów, a z drugiej to rzecz dla mnie zupełnie niezrozumiała, bo moim zdaniem ekspozycja jest naprawdę warta zobaczenia. Zaznaczmy od razu, że lubię sztukę sakralną i to można tu głównie zobaczyć -fragmenty dekoracji ołtarzowej, tj. rzeźby, obrazy itp. Poza tym portrety trumienne i trochę portretów dawnych wielmożów. Niesamowite jest to, że ekspozycja pozwala na bardzo bliskie zapoznanie się z dziełami - coś co normalnie wisiało by kilka metrów nad ziemią i do czego nie można by się zbliżyć, tu można obejrzeć z detalami. Polecam!
Budynek wspaniałe odrestaurowany. W zasadzie pod Wawelem. Turystów raczej niewielu. Cisza, spokój. Swobodnie można oglądać malarstwo i rzeźbę liturgiczną, też prawosławną. Ciekawe eksponaty, "Madonna z Krużlowej" itd
Zdecydowanie jedna z głównych atrakcji dla każdego krakowskiego turysty. Niezwykle bogata kolekcja zbiorów, pamiątek, nowoczesny styl muzeum, obsługa bardzo miła i pomocna.
Sympatyczni pracownicy, ciekawe wydarzenia, koncerty, interesujące eksponaty muzealne
Muzeum Sztuki Polskiej na ul.Kanoniczej postanowiliśmy zwiedzić przy okazji ostatniego Święta ulic Krupniczej i Kanoniczej . Akurat z okazji święta ulic było parę darmowych wejść w ciekawe miejsca na tych ulicach w tym do tego muzeum. Nigdy w nim nie byłem dla tego z chęcią je odwiedziłem. Mięści się na ul.Kanoniczej 17 . Ceny biletów przystepne osoba dorosła 10 ulgowy 5zł. Co mnie zdziwiło muzeum jest naprawdę duże. Mieści galerie sztuki Cerkiewnej dawnej Polski, galerie sztuki XII-XVII w. Nie jestem znawcą tematyki ale bardzo spodobały mi się same wystawy, galerie jak i zbiory. Jest tego naprawdę bardzo dużo same przepięknie figury, ikony z różnych miejsc Krakowa jak i Małopolski. Elementy całych ołtarzy jak i całe ołtarze które przetrwały dzięki ludziom i można je teraz podziwiać w tym muzeum. Obrazy, ikony, kamienne elementy ozdobne, figury Świętych jest tego całe mnustwo. Muzeum mieści sie na piętrze i godzine trzeba poświęcić na jego zwiedzanie. Będąc akurat podczas święta ul.Kanoniczej czekała nas niespodzianka tzn przedstawienie w wykonaniu dwóch młodych dam oraz pana którego częścią byli zwiedzający. Bardzo nam się podobało dziewczyny przybliżały sylwetki Świętych i Bogosławionych ktòrych sylwetki mieszczą się na eksponatach. Bardzo miło wspominam to muzeum i nie wykluczam że jeszcze wróce. Mi się podobało :) Miła obsługa naturalnie szatnia toaleta i kawiarnia. Muzeum ma przepięlny dziedziniec na którym często odbywają się przedstawienia, recitale itd.
Fantastyczne miejsce, rewelacyjna wystawa sztuki sakralnej, eksponaty tak odnowione, że aż trudno uwierzyć, ze są takie stare. Mega klimatyczna wystawa, polecam.
Sztuka średniowiecza, symbolika treści biblijnych, nie tylko oglądanie ale również interpretowanie tego co oglądam w odniesieniu do historii biblijnej inzywotow świętych. Przyjemne ogladanie. I święty spokój.
W jednym miejscu można zobaczyć zabytkowe obrazy z XII i XIII, wszystko odnowione, również dzieła wybitnych artystów, jak np. Wit Stwosza.
Bardzo dobra lokalizacja blisko Wawelu wydarzenie Mistrz i Katarzyna prezentujące dzieła dla Krakowa niemieckiego mistrza Hansa von Kulmbacha przeszło oczekiwania. Na wernisażu wielu znakomitych gości między innymi konsul Niemiec współsponsor wystawy.
To jest na Kanoniczej w Krakowie - Pałac Erazma Ciołka. Należy do Muzeum Narodowego i jest tu zbiór artefaktów z kościołów krakowskich i z całej Małopolski a także ikony z cerkwi regionu Południowej Polski.
Rewelacyjna, choć niezbyt obszerna, ekspozycja prezentująca sztukę sakralną Małopolski od Średniowiecza po Barok (w tym zabytki cerkiewne) w urzekających wnętrzach pałacu Erazma Ciołka. Prawdziwie perły kultury!
Wspaniałe eksponaty, ekspozycje przenoszą w inny świat. Polecam skorzystać z darmowych dni wstępu.
Piękne,historyczne miejsce, ze wspaniałą kolekcją. Wnętrze dostosowane do potrzeb zwiedzających, również osób niepełnosprawnych. Polecam
W pięknie odrestaurowanym pałacu mieszczą się wspaniałe zbiory sztuki średniowiecznej, i prawdziwe arcydzieło - Madonna z Krużlowej.
Rewelacyjne wystawy stałe i czasowe. Trzy godziny na zwiedzenie całości i delektowanie się pięknem dzieł dawnych mistrzów (Wit Stwosz) może nie wystarczyć.
Jedno z najlepszych stałych muzeów w Krakowie. Wspaniałe obiekty sztuki sakralnej w zabytkowych ale i nowoczesnych wnętrzach. Polecam!
Ciekawe muzeum, naprawdę warto zwiedzić szkoda tylko że gdy w nim byłem jedna z wystaw była nieczynna.
Super miejsce. Godne polecenia.
Malarstwo dawne ma w sobie wielki urok. Czuć, że obcuje się z sacrum.
Bardzo miła obsługa, która chętnie dzieli się wiedzą i dopowiada ciekawostki zwiedzającym. Zbiór jest naprawdę bogaty - można go oglądać godzinami.
Bardzo ciekawe miejsce, ale nie wszyscy to docenią. Wszystko przez to, że ekspozycja dotyczy dawnej sztuki sakralnej.
+rep pałac misioka polecom z zionmlkami mjelismi isdz zklasom alhle ucieuklo sie na yan rapownie
Sztuka średniowiecza i późniejszych okresów na wyciągnięcie dłoni. Bez szyb, z bliska, na wspaniałe miejsce.
Bardzo ciekawe zbiory polskiej sztuki sakralnej glównie XV i XIV wieku.
Warto obejrzeć Pałac i przede wszystkim eksponaty
Świetne zbiory w pięknie zaaranżowanych ekspozycjach. Miłośnikom sztuki średniowiecznej i cerkiewnej gorąco polecam.
Ciekawe wystawy i warsztaty dla dzieci. Mozna się wybrać całą rodziną
Bardzo piękne muzeum ze sztuką sakralną.
Piękne miejsce. Doskonale przyszykowana ekspozycja.
Warto zwiedzić.
Bardzo ciekawa wystawa, samo miejsce ma wewnątrz ciekawy klimat, który warto sprawdzić samemu!
Wyjątkowa kolekcja sztuki sakralnej na przestrzeni wieków. Polecam zwiedzać z przewodniczką!
Bardzo atrakcyjne, nieduże muzeum min. ze wspaniałymi ikonami.
Unikalna ekspozycja wielkiego malarza artysty którego spora ilość dzieł znajduje się w Krakowie
Wspaniale muzeum, piekna kolekcja. Zdecydowanie warto odwiedzić
Ciekawe zbiory sztuki sakralnej dawnej Polski
we wtorek wstęp wolny
ciekawe, warto zobaczyć, ale trzeba lubić sztukę sakralną
Ciekawy muzeum
Obiekt po remoncie. Doskonałe zbiory sztuki sakralnej z przestrzeni kilku wieków. Polecam
Polecam każdemu. Miła obsługa i piękne eksponaty.
Cudne ikony i sztuka sakralna. Prawdziwe perły do zobaczenia.
Tuz pod Wawelem, wiec mozna poswiecic chwile na zwiedzenie w oczekiwaniu na swoja kolej do zwiedzania wnetrz Zamku.
Jeśli interesujesz się sztuką średniowieczną, ikonami i staro cerkiewno słowiańskim, to jest to miejsce dla Ciebie
Zachwyciła mnie kolekcja ikon, muzeum które naprawdę warto odwiedzic
W niedzielę darmowy wstęp, piękne zbiory prezentowane w dobrych warunkach.
Jeżeli interesujesz się historią sztuki to obowiązkowe miejsce na mapie Krakowa.
Miejsce konieczne do odwiedzenia przez wszystkich którzy choć trochę cenią i/lub interesują się historią!
Skarbnica mało znanych zabytków sztuki sakralnej, piękne!!!
Niewiarygodne , magiczne miejsce pelne bezcennych zbiorow i dziel sztuki
Muzeum pełne piękna
Świetna wystawa ikon i sztuki sakralnej
Bardzo ciekawe wysyawy.
Warte odwiedzenia. W sali biskupiej organizowane są koncerty.
Fantastyczne muzeum.
Dużo eksponatów, muzeum odnowione i ciekawe.
Wspaniałe miejsce, bardzo interesujące wystawy.
Cenne zabytki Polski z początków średniowiecza. Warto się wybrać!
Wspaniała kolekcja sztuki sakralnej!
Ciekawe zbiory sztuki sakralnej w pięknej kamienicy
Niesamowite Muzeum.
Bardzo ciekawe ekspozycje i bardzo mili ,,przewodnicy"
Cudowne zbiory średniowiecznej kościelnej sztuki
Mila obsluga i bardzo ciekawa wystawa
Masa ciekawych informacji powiązanych z bardzo interesującą historią :).
Przepiękna ekspozycja o sztuce cerkiewnej w Polsce.
Rewelacja !!! Dawna sztuka choć przeważa sakralna.
Piękna wystawa sztuki sredniowiecznej
Kawał naszej historii, jak dla mnie miejsce obowiązkowych odwiedzin
Pięknie wyeksponowane rzeźby i obrazy sakralne.
Koniecznie trzeba zobaczyć podczas pobytu w Krakowie.
Jedno z wilu miejsc wartych odwiedzenia w Krakowie
Świetna, klimatyczna wystawa.
Muzeum uśmiechniętych Madonn
Świetna kolekcja sztuki polskiej
Super miejsce. Polecam👌☺😁💜😍
Ssiwtne miejsce bardzo szczegółowo opisane
Dużo średniowiecznych ołtarzy
Polecam. Sztuka sakralna
Ciekawe miejsce na mapie Krakowa.
Podróż w czasie w sztuce sakralnej...
Naprawdę warto zobaczyć.
super
Po prostu pięknie
Muzeum jak muzeum
Ok
Kultura
Warto
Ok
Jestem zachwycony.
Ładnie
Warto
Trzeba zobaczyć
Warte odwiedzenia
Pozytywnie
Ilony... rzeźby, figury ♥️
Warte odwiedzenia :)
Muzeum dla osób bardzo zainteresowanych religią. Istnieje wiele starożytnych ikon. Zwiedzanie zajęło mi około 30 minut. Osoby głęboko zainteresowane religią mogą spędzić na wizycie więcej czasu. We wtorki wstęp bezpłatny.
Jeśli tak samo jak ja kochasz sztukę średniowieczną, zdecydowanie warto poświęcić temu czas. Dozwolone są niektóre bardzo piękne dzieła i fotografowanie. Tłumaczenia na język angielski w całym tekście, ale niestety nie są to szersze wyjaśnienia, które nadały sztuce pewien kontekst. Wystawa w piwnicy niestety nie miała wyjaśnień w języku angielskim, więc nie miałam pojęcia, na co patrzę. W tę niedzielę byłem jedną z nielicznych osób w muzeum. Nieco denerwującą rzeczą, jak wspomniał ktoś inny, jest to, że pracownicy podążają za tobą od pokoju do pokoju, ale jest to również coś, do czego jestem przyzwyczajony w muzeach w byłych krajach komunistycznych.
(Przetłumaczony) Ciekawe, bardzo pouczające, budynek jest stary i piękny, pracownicy przyjaźni, życzliwie odpowiadają na pytania zwiedzających i opowiadają ciekawe historie o pałacu, jego budowie, historii i mieszkańcach. Warto przyjechać tu z dziećmi, rodzicami, bliskimi, najlepiej w dzień wolny, aby mieć więcej czasu na zapoznanie się z ekspozycją i bez pośpiechu cieszyć się ekspozycją!
(Wersja oryginalna)
Цікаво, дуже повчально, будівля стара і гарна, співробітники привітні , люб'язно відповідають на запитання відвідувачів та розповідають цікаві історії про палац , його будівництво, історію та мешканців . Сюда варто приходити з дітьми, батьками, близькими людьми , краще у вихідний день, щоб було більше часу ознайомитися з експозицією і без поспіху отримати задоволення від експозиції!
Moim skromnym zdaniem jedno z najciekawszych muzeów w Krakowie: po miesiącu przymusowego zamknięcia z powodu remontu Pałac został ponownie otwarty w nowym układzie, naprawdę nieźle. Bogata kolekcja obejmująca ołtarze, posągi i obrazy o charakterze religijnym ze szkoły polskiej (XII-XVIII w.). W niedzielę wstęp bezpłatny
Wtorek jest bezpłatny.
Nie mogę powiedzieć zbyt wiele, powiedzmy, muzeum sztuki religijnej.
Czysto, było pusto.
To muzeum, które trzeba odwiedzić. Nigdy nie jest tu tłoczno, co zapewnia odwiedzającym spokój i czas na obejrzenie wspaniałej kolekcji, a sam pałac to prawdziwa przyjemność oglądać. Bardzo gorąco polecam.
Znakomite wystawy sztuki kościelnej (katolickiej i prawosławnej). Wszystkie eksponaty są w doskonałym stanie, pomimo ich starożytności. Dostępny jest audioprzewodnik w języku rosyjskim. Cudowne doświadczenie
Bardzo ładne muzeum pełne ciekawych eksponatów.
Piękne, prawie ukryte. Gdyby nie pan, który zwabił nas do środka, dzięki świetna rada, moglibyśmy nie wejść i coś przegapilibyśmy
(Przetłumaczony) Bardzo święte miejsce w Krakowie. Jeden z najbardziej interesujących dla tych, którzy kochają i rozumieją wartość starożytnych ikon i rzeźb
(Wersja oryginalna)
Дуже сакральне місце у Кракові. Одне з найцікавіших, для тих хто любить і розуміє цінність старовинних ікон і скульптур
Wszystko, co mogę powiedzieć, to to, że kolekcja była nieoczekiwanie bogata jak na muzeum tej wielkości
Świetne muzeum w wspaniałych starych budynkach!
Muzeum głównie sakralne. Ładne, ale nie aż tak wyjątkowe.
Ciekawe muzeum. W kolekcji znajduje się wiele średniowiecznych ikon, obrazów i rzeźb o tematyce religijnej. Oglądanie jest interesujące nawet dla osób dalekich od religii. 2 ekspozycje: jedna duża na drugim piętrze (w języku polskim - na pierwszym), druga mała - na pierwszym piętrze. W niedzielę wstęp bezpłatny. Nieopodal (od strony Wawelu) znajduje się muzeum poświęcone Janowi Pawłowi II.
Muzeum głównie sztuki gotyckiej; z ołtarzami, obrazami i rzeźbami. Bardzo ciekawe, bo w większości dzieła wystawiane wcześniej znajdowały się w najważniejszych kościołach Krakowa. Upływ czasu, zmiany w modzie czy wierzeniach sprawiły, że zeszły na dalszy plan i można je oglądać na wystawie w renesansowym budynku zaadaptowanym na muzeum.
Świetne freski. Wstęp w cenie 35 zł wraz z wizytą pod słynnym obrazem Damy z gronostajem.
Po raz pierwszy w takim muzeum. Kolekcja bardzo mi się spodobała. Klimat tworzy także muzyka w tle. Warto odwiedzić!
Wspaniały pałac i piękne muzeum w środku. Miałem przyjemność być tam "gościem specjalnym"! Atmosfera jest magiczna, a wszystkie osoby tam pracujące witają Cię bardzo serdecznie! Wizyta jest wysoce zalecana!
Pałac zbudowany w 1505 r., odrestaurowany w 1999 r. Biskup Erazm Ciołek (1474-1522). Warto odwiedzić, szczególnie w niedzielę. Dzieła sztuki zwłaszcza z XIII-XVIII wieku. Wyjątkowe dzieła to „Madonna Kruzłowa” (1420) i „Ogrojce” Wita Stwosza (1485). Znajduje się w nim obraz poświęcony św. Izydro Labradorowi z Madrytu. W niedziele wstęp jest bezpłatny.
Ładne eksponaty zawierające rzeźby, obrazy, posągi i inne pamiątki religijne. Bardzo kościelno-centryczny, zawierający setki przedstawień Jezusa, Marii i jego naśladowców. Pomocny personel i tylko kilka artykułów w sklepie z pamiątkami.
Doskonała kolekcja sztuki średniowiecznej.
Pani z gronostajem jest tu, w głównym pałacu, wystarczy!
Całkiem fajne miejsce z dostępem do antyków z XII wieku, do których można dojść. Upewnij się, że podałeś dokładny adres, ponieważ z zewnątrz nie jest to takie oczywiste, jeśli drzwi są zamknięte
Piękny kościół, ale bardzo zatłoczony. Może powinienem był pójść wcześniej tego samego dnia.
Bardzo ciekawa ekspozycja zarówno sztuki dawnej Polski, jak i sztuki sakralnej. Począwszy od XIII wieku, a kończąc na XIX wieku.
Świetne wystawy! Tutaj mieści się Dama z gronostajem autorstwa Da Vinci!
Muzeum do odwiedzenia
To było bardzo niesamowite miejsce do odwiedzenia i miało piękne zdjęcia i ładną kolekcję artefaktów
Kraków to ciche i spokojne miasto, jego muzea są proste, ale odwiedzając je, zrozumiesz prostotę ludzi i ich historii. Odważny i silny naród.
Ciekawa ekspozycja. Warto odwiedzić dla zainteresowanych historią religii i sztuki. Fotografowanie jest dozwolone.
(Przetłumaczony) Ciekawe muzeum
(Wersja oryginalna)
Интересный музей
To muzeum jest dla osób religijnych :)
Urocze muzeum sztuki gotyckiej z szeroką reprezentacją.
Wspaniałe zbiory sztuki sakralnej.
Kontakt
Zdjęcia
Filmy
Najnowsze
Od właściciela
Street view i zdjęcia sferyczne
Wszystko