Opinie o Baszta Pasamoników w Krakowie. (Muzeum) w Kraków (Małopolskie).
Baszta Pasamoników w Krakowie
Pijarska 23, Kraków, Polska
Opis
Informacje o Baszta Pasamoników w Krakowie, Muzeum w Kraków (Małopolskie)
Tutaj możesz zobaczyć lokalizację, godziny otwarcia, popularne czasy, kontakt, zdjęcia i prawdziwe recenzje wykonane przez użytkowników.
To miejsce ma dobre opinie, oznacza to, że dobrze traktują swoich klientów i będziesz czuł się świetnie korzystając z ich usług, polecam w 100%!
Mapa
Opinie o Baszta Pasamoników w Krakowie
b. k.
Ta piękna Baszta wchodząca w skład murów miejskich Krakowa bardzo ładnie prezentuje się na ich tle. Zbudowana została w XV wieku by bronić od wschodu Bramy Floriańskiej. Jej nazwa pochodzi od cechu trudniącego się wyrobem pasków, frędzli, ozdobnych taśm i innych ozdób do strojów. Cech ten nie tylko wyrabiał rzeczy ale i był odpowiedzialny za jej obronę. Ta ceglana, półokrągła wieża zbudowana została w stylu gotyckim . Wysoka na 31, 6 metrów wieża podzielona jest na trzy kondygnacje. Całość pokrywa ozdobny fryz, na którym usytuowany jest dach z czerwonej dachówki w kształcie stożka. Obecnie od 2007 roku mieści się tu muzeum znajdujące się na Trasie Turystycznej Mury Obronne. W miejscu tym na parterze budynku jest kasa, w której kupuje się bilet do muzeum. Na pierwszym piętrze są prezentowane okresowe wystawy, a na drugiej kondygnacji w salce filmowej wyświetlany film związany z Krakowem i jego obronnością. Z baszty tej przechodząc gankiem murów obronnych dostaniemy się do Bramy Floriańskiej a następnie baszty Stolarskiej.
R. L.
Piękna baszta, cudem ocalała po barbarzyńskiej rozbiórce murów miejskich. W środku mieści się wystawa, puszczany też jest film o początkach Krakowa. Można do niej wejść i przejść się fragmentem murów w ramach biletu do Barbakanu.
R. G.
Wspaniałe miejsce, brama, baszta, mury i okolica. Kawał historii.
H. C.
Piękne
D. G.
Piękne mury i baszta
M. R.
(Przetłumaczony) Muzeum tak bardzo nam się podobało, chociaż jest małe jak widoki?
(Wersja oryginalna)
Nos gustaron tanto el museo aunque es pequeño como las vistas
S. S.
(Przetłumaczony) Zawsze pociągały mnie autentyczne lub zrekonstruowane budynki i budynki z dawnych czasów.
W tym przypadku ciekawie było zobaczyć fragmenty murów obronnych dawnej królewskiej stolicy Polski, które pozwalają na chwilowe zanurzenie się w epoce wojny trzydziestoletniej, najazdu szwedzkiego na Rzecz Pospolity i kampanii kozackiej Bogdana Chmielnickiego.
(Wersja oryginalna)
Меня всегда привлекали аутентичные или реконструированные здания и строения прошедших времён.
В данном случае интересно было увидеть фрагменты оборонительных стен бывшей королевской столицы Польши, которые позволяют на время погрузиться в эпоху времён Тридцатилетней войны, шведского нашествия на Rzecz Pospolity и козацких походов Богдана Хмельницкого.
H.
The place is good, but why can't you climb the tower ?!
I asked the staff and they replied that because of covid-19
Seriously? That is, you can freely walk around the barbican and go to churches and restaurants, as well as towers in the city center, but are they not allowed here?
....
(Przetłumaczony)
Miejsce jest dobre, ale dlaczego nie możesz wspiąć się na wieżę?!
Zapytałem pracowników, a oni odpowiedzieli, że z powodu covid-19
Na serio? Oznacza to, że można swobodnie chodzić po barbakanie i chodzić do kościołów i restauracji, a także na wieże w centrum miasta, ale czy nie są one tutaj dozwolone?
....
g. s.
(Przetłumaczony) Wieża Kupiecka - Baszta Pasamoników została zbudowana w XV wieku i połączona jest portykiem z Bramą Floriańską. Jest to półokrągła ceglana konstrukcja i jest częścią murów obronnych miasta. Można go zwiedzać w miesiącach letnich i stanowi wraz z murami oficynę Muzeum Historycznego Miasta Krakowa.
(Wersja oryginalna)
Ο Πύργος των Εμπόρων - Baszta Pasamoników κατασκευάστηκε τον 15ο αιώνα και συνδέεται μέσω στοάς με την Πύλη του Αγίου Φλωριανού. Πρόκειται για μια ημικυκλική κατασκευή από τούβλα και αποτελεί μέρος των αμυντικών τειχών της πόλης. Είναι επισκέψιμος τους θερινούς μήνες και αποτελεί μαζί μα τα τείχη παράρτημα του Ιστορικού Μουσείου της Κρακοβίας.
L. L.