Opinie o Spichrze W Bydgoszczy. (Muzeum) w Bydgoszcz (Kujawsko-Pomorskie).
Opis
Informacje o Spichrze W Bydgoszczy, Muzeum w Bydgoszcz (Kujawsko-Pomorskie)
Tutaj możesz zobaczyć lokalizację, godziny otwarcia, popularne czasy, kontakt, zdjęcia i prawdziwe recenzje wykonane przez użytkowników.
To miejsce ma dobre opinie, oznacza to, że dobrze traktują swoich klientów i będziesz czuł się świetnie korzystając z ich usług, polecam w 100%!
Mapa
Opinie o Spichrze W Bydgoszczy
B. B. N.
Bardzo charakterystyczne budynki. Pięknie położone nad Brdą. Odremontowane i zrewitalizowane. My oglądaliśmy tylko z zewnątrz podczas zwiedzania z przewodnikiem. Spichlerzy nad Brdą było pięć a zostały trzy. Aktualnie wewnątrz jest muzeum. Może kolejnym razem zajrzymy do środka? Jest kolejny pretekst aby wrócić do Bydgoszczy może na nie co dłużej? Bardzo byśmy chcieli!
r. c.
To duża atrakcja tego miasto, wizytówka. Po odrestaurowaniu nabrały swojego blasku. Cieszy ,że w takim miejscu zostały otwarte Muzea. Może nie są one zbyt oszałamiające, ale są. Bilet za 10 zł to przystępna cena. W pobliżu makieta miasta z dawnych czasów, atrakcja dla dzieci. W sezonie letnim jest tramwaj miejski za cenę normalnego biletu przejażdżka po kanałach.
M. Ł.
Tu poznacie historię miasta. W razie potrzeby miła pani z obsługi wszystko Wam opowie i wyjaśni. Zwiedzone z kartą turysty, którą polecam. Dodatkowo ciekawa wystawa na ostatniej kondygnacji , takie "Child in time".
D. M.
Bardzo charakterystyczne miejsce w Bydgoszczy. Stare, zabytkowe spichrza to jeden z największych symboli Bydgoszczy. Zostały tylko trzy, chociaż pierwotnie było ich pięć, niestety dwa spłonęły w pożarze. Dzisiaj w tych ocalałych są muzea bydgoskie.
M. G.
Klasyka Bydgoszczy. Nie sposób nie zwrócić na nie uwagi. Ustawione tuż przy rzece Brda idealnie komponują się z otoczeniem i są wizytówka tego miasta.
Ł. W.
Niewielka wystawa w historycznym budynku.
W pierwszej sali dawniejsza historia miasta z przejrzystą osią czasu od XIV w.
W drugiej naprawdę zajmująco pokazany Bydgoszcz sprzed I i II wojny światowej. Z międzywojnia mnóstwo zdjęć, obiektów, ciekawostek - pozwala poczuć atmosferę miasta z tamtego okresu.
Niestety, nadal nie są uruchomione wszystkie elementy multimedialne, wyłączone z powodu epidemii. To podobno wkrótce ma się zmienić.
Warto zajrzeć podczas spaceru nad Brdą.
J. G.
Rejs tramwajem wodnym trasa staromiejska.
M. W.
Ładne spichrze, odrestaurowane, robią wrażenie wraz z bulwarem.
K. K.
Fajnie
K.
Bardzo ładne miejsce
A.
Fajne miejsce
П. Ч.
(Przetłumaczony) Nad Brdą stoją jakby opierając się o siebie trzy spichlerze szachulcowe różnej wysokości – pamiątka czasów, gdy miasto żyło z handlu, korzystając z drogi wodnej łączącej Wisłę z Odrą przez Kanał Bydgoski oraz więc z Europą Zachodnią. Dziś spichlerze służą jako przestrzeń ekspozycyjna Muzeum Okręgowego im Leon Vychulkovskyi. Nieprzypadkowo instytucja nosi imię wielkiego artysty czasów Młodej Polski. Artysta był zachwycony Bydgoszczą, którą często odwiedzał i przekazał miastu dużą część swoich prac.
(Wersja oryginalna)
Над Брдою стоять, ніби притуляючись один до одного, три фахверкові зерносховища неоднакової висоти – згадка про часи, коли місто жило з торгівлі, користуючись перевагами водного шляху, який через Бидгощський канал сполучав Віслу з Одером, а отже – із Західною Європою. Сьогодні зерносховища служать експозиційним простором Окружного музею ім. Леона Вичулковського. Заклад не випадково носить ім'я великого художника часів Молодої Польщі. Художник був у захваті від Бидгоща, куди часто навідувався, і подарував місту велику частину своїх робіт.
A. W. (.
T. N.
D. W.
D. F.
K. C.
A.
Д. Л.