Opinie o Wiatrak Holender. (Muzeum) w Buk (Wielkopolskie).
Opis
Informacje o Wiatrak Holender, Muzeum w Buk (Wielkopolskie)
Tutaj możesz zobaczyć lokalizację, godziny otwarcia, popularne czasy, kontakt, zdjęcia i prawdziwe recenzje wykonane przez użytkowników.
To miejsce ma dobre opinie, oznacza to, że dobrze traktują swoich klientów i będziesz czuł się świetnie korzystając z ich usług, polecam w 100%!
Mapa
Opinie o Wiatrak Holender
K.
Przepiękny - po prostu cudeńko. Pani oprowadzająca przesympatyczna. W dodatku pokazała nam wszystko mimo, że akurat tego dnia obiekt nie był udostępniony do zwiedzania. Szkoda tylko, że niszczeje. To naprawdę wstyd dla Muzeum Etnograficznego na Lednicy, że nie potrafi wyskrobać funduszy na konserwację takiego unikatu - przecież to jedyny taki wiatrak w Polsce!
Myślę, że warto by było dodać telefon bezpośrednio do wiatraka - jestem pewna, że byłoby więcej zwiedzających. Mnie, podczas wyjazdu, bez laptopa, "przebijanie się" przez kolejne numery telefonów w Muzeum Etnograficznym w poszukiwaniu informacji zajęło bardzo dużo czasu. To zniechęcające. No i może jednak zrezygnować z tej darmowej opcji zwiedzania. Niewielka odpłatność nikogo nie zrujnuje...
PS.Wysłałam informację z nr telefonu do map Google z prośbą o dodanie, ale na wszelki wypadek postanowiłam podać i tutaj bezpośredni numer do wiatraka: 61 848 20 51.
E. E.
Jedyny taki w Polsce! Drewniany holender z 1905 roku, który był wyposażony w dwa niezależne napędy - wiatrowy i parowy.
Udostępniony do zwiedzania kilkanaście razy w miesiącu, godziny otwarcia podane na stronie Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy. Po wiatraku oprowadza pani przewodnik, do rodziny której obiekt należał. Wstęp darmowy
S. M.
Ciekawe miejsce do zwiedzenia. Pani, która oprowadziła nas po wiatraku ma dużą wiedzę i potrafi ją przekazać. Atmosfera podczas zwiedzania miła i przyjemna. Pozdrawia para zbłąkanych rowerzystów.
K. K.
Fantastyczne miejsce, czuć historię i niesamowitą pracę ludzi, którzy postawili to cudo:) Przesympatyczna pani przewodnik. Uwaga! Należy sprawdzić w jakie dni danego miesiąca wiatrak jest udostępniony do zwiedzania. Zwiedzanie bez opłat!
M. N.
Wspaniały zabytek, blisko drogi, oznakowany. Mimo iż nie weszliśmy do środka (zamknięte z powodu pandemii) to i tak robi duże wrażenie. Na pewno wrócimy :)
A. W.
Zdecydowanie warto zahaczyć po drodze, robi wrażenie 👌
J. M.
Jedyny taki wiatrak w Polsce warto go zwiedzić warto zobaczyć niesamowite wrażenia stuletni
M. „. K.
Pani, do której rodziny należał wiatrak bardzo ciekawie opowiada. Miejsce trochę na uboczu, ale zdecydowanie warto je odwiedzić. Wstęp bezpłatny.
M. Ś.
Wejście bezpłatne. Dni zwiedzania na stronie. Wejście z przewodnikiem. Polecam.
K.
Pani oprowadzająca bardzo miła bardzo duża wiedza o historii wiatraka. Wiatrak warty odwiedzenia.
E. D.
Jedyny taki w Polsce. Był napędzany wiatrem lub maszyną parową. Sam ustawiał się do wiatru, mając dodatkowy wiatrak. W środku pełne wyposażenie. Pani pęknie nam o wszystkim opowiedziała.
D. G.
Super miejsce do odwiedzenia super pozytywny przewodnik który mieszka kolo wiatraka wiatrak z 1805r
T. M.
Od wielu lat bywam nad Jeziorem Kierskim, ale jednak nie zaglądałem do wiatraka w Rogierówku myśląc, że to tylko ruina. Nic podobnego! Jest to świetnie zachowany wiatrak z 1905r., z dwoma rodzajami napędów: na wiatr oraz napęd parowy, włączany w dni bezwietrzne. Na miejscu jest pracownik muzeum, który o wszystkim opowiada i pokazuje, co i jak działało.
Miejsce można zwiedzać bezpłatnie, ale sugeruję, aby położyć parę złotych na tacę - każdemu należy się zapłata za pracę, a przecież zachowanie obiektu w dobrym stanie wymaga pracy pracowników muzeum. Oby ten obiekt udało się spopularyzować! Niewątpliwie przydałby się jakiś znak drogowy w Kiekrzu, który wskazywałby kierowcom i turystom istnienie tego ciekawego miejsca.
B. D.
Po wnętrzach wiatraka, oprowadza dorosła wnuczka właściciela, ciekawie opowiada historię młyna, jedynego obiektu w Polsce zbudowanego w stylu holenderskim. Mielenie ziarna odbywało się zupełnie inaczej niż w młynach spotykanych w kraju. Niezwykle ciekawa myśl techniczna uzyskiwania mąki.
Pani ma dużo wiedzy, jak działa mechanizm wiatraka. Polecam
S. Ł.
Mało znana atrakcja, naprawdę ciekawa, zwiedzanie jest darmowe, trzeba w internecie sprawdzić dni otwarcia, ponieważ otwarte jest tylko w wyznaczone dni. Dobry cel wycieczki rowerowej.
A. P.
Wiatrak z 1905 roku, działał do 1941. Bardzo dobrze zachowana większość urządzeń wewnątrz. Wejście za darmo :-) Bardzo miła Pani przewodnik. Szkoda, że nie działa. Polecam na rodzinną wycieczkę.
E. p.
Przepiękny zabytek z duszą, ciekawe rozwiązania technicze jak na ponad 100 letnie urządzenia, Pani przewodnik z pasją opowiada o historii tego miejsca.Wstęp bezpłatny chociaż uważam że przydała by się chociaż skarbonka na dobrowolne datki żeby zachować to miejsce w takim stanie☺
K. W.
Bardzo urokliwe miejsce, chyba jedyny tak dobrze zachowany wiatrak typu holenderskiego w Polsce. Bardzo sympatyczna Pani przewodniczka, ciekawie opowiada o wujku, który jeszcze w latach powojennych był w tym miejscu młynarzem. Polecamy - szczególnie rodzinom z dziećmi. Edukacja w bardzo ciekawej, namacalnej formie. Zapach z epoki - bezcenny.
E. D.
Unikalne miejsce! Wchodząc nie spodziewałem się czegoś takiego, pełne wyposażenie, rzadko spotykane. Dużo ciekawostek od Pani zarządzacej, prosto z rodziny młynarskiej.
Polecam!
p. K.
Pan Tadeusz oprowadził nas po obiekcie i na wesoło opowiedział jego historię. Koniecznie trzeba odwiedzić to miejsce.
Z. Z.
Wiatrak działał w latach 1905 do 1942 , wspaniały zabytek , warty obejrzenia, pozdrawiam
R. L.
Bardzo ciekawe miejsce z "duszą" mimo niepozornego ulokowania na prywatnej posesji. Bardzo sympatyczna Pani przewodnik mimo że już po godzinach (byliśmy kilka minut po zamknieciu) opowiedziała nam bardzo dużo na temat obiektu, jego pracy, historii i rodzinnym oddaniu temu miejscu. Polecam wizytę!
P. O.
Bardzo mnie i mojej rodzinie się podobało. Wspaniałe miejsce z duszą. Obsługa wspaniała, życzliwa i sympatyczna. Wnętrze wiatraka imponujące. Warto wcześniej sprawdzić kiedy można zwiedzać zabytek. Polecam serdecznie.
P. W.
Super świetne miejsce. Warto pamiętać o takich miejscach. Pani gospodarz która oprowadza jest przemiła.
S. R.
Zabytkowy wiatrak zachowany w bardzo dobrym stanie. Obecnie w jego wnętrzu znajduje się muzeum. Znajduje się trochę w głąb od szosy, więc łatwo go przeoczyć.
J. R.
Miejsce warte odwiedzenia, pięknie zachowany wiatrak holenderski a coraz mniej takowych :) Robi wrażenie! Polecam!
J. K.
Ostatni taki w Polsce, wart zobaczenia
H. C.
Jedyny wiatrak tego typu w Polsce. Jeszcze dobrze zachowany. Z ciekawą historią o której ciekawie opowiada pani przewodnik.
J. E.
Niespotykanie utrzymany wiatrak młynski typu Holender. Dostępny do zwiedzania. Byliśmy ogromnie zaskoczeni.
P. P.
Przepiekny wiatrak,który widzę codziennie z okna 🙂
R. Ł.
Bardzo dobrze zachowany .Miła Pani kustosz
M. M.
Bardzo fajne miejsce. Dużo autentycznych maszyn i miła pani przewodnik. Naprawdę warto wpaść.
G. Ć.
Ciekawe miejsce. Wiatrak typu holenderskiego z ponad stuletnia historia. Zadbany.
J. G.
Ogromne jądra
Z.
Piękny zabytkowy wiatrak, który na pewno warto zwiedzić.
А. Д.
Super wiatraczek, polecam 👌👌👌
N. K.
Idealne miejsce na trasie wycieczki rowerowej.
R. T.
Zabytek warty uwagi
K.
Byliśmy tutaj parokrotnie polecamy
S. M.
Ok, ale nie jest to super atrakcja.
T.
Super miejsce 😁 gorąco polecam
e.
piękny !
L. N.
Warto przyjechać i zobaczyć
K. K.
Wyjątkowy i jedyny w Polsce
M. I.
Polecam
D. R.
Sympatyczne miejsce z duszą
M. W.
Warto po drodze zobaczyc
L. M.
Robi wrażenie.
P. D.
Super atrakcja
s. k.
Cudowne miejsce
V. 0.
Ciekawostka
E. U.
Ist definitiv einen Besuch wert. Die Frau, die dort arbeitete, sprach zwar nur Polnisch, gab aber ihr Allerbestes, um uns trotzdem die Mühle zu erklären und war überaus freundlich dabei :)
(Przetłumaczony)
Zdecydowanie warto odwiedzić. Kobieta, która tam pracowała, mówiła tylko po polsku, ale starała się jak najlepiej wytłumaczyć nam młyn i była bardzo przyjazna :)
Т.
(Przetłumaczony) Bardzo klimatyczne i prawdziwe. Jak byłeś w przeszłości?
(Wersja oryginalna)
Очень атмосферно и по-настоящему. Как побывали в прошлом)))
A. N.
W. K.
A. T.
Super.
n. d.
M. R.
M. P.
M. K.