Opinie o Kościół Ewangelicko-Augsburski pw. św. Krzysztofa we Wrocławiu. (Kościół) w Wrocław (Dolnośląskie).
Kościół Ewangelicko-Augsburski pw. św. Krzysztofa we Wrocławiu
plac Świętego Krzysztofa 1, 50-056 Wrocław, Polska
Opis
Informacje o Kościół Ewangelicko-Augsburski pw. św. Krzysztofa we Wrocławiu, Kościół w Wrocław (Dolnośląskie)
Tutaj możesz zobaczyć lokalizację, godziny otwarcia, popularne czasy, kontakt, zdjęcia i prawdziwe recenzje wykonane przez użytkowników.
To miejsce ma dobre opinie, oznacza to, że dobrze traktują swoich klientów i będziesz czuł się świetnie korzystając z ich usług, polecam w 100%!
Mapa
Opinie o Kościół Ewangelicko-Augsburski pw. św. Krzysztofa we Wrocławiu
D. F.
Pomimo faktu, iż jestem wierzącym katolikiem, uwielbiam odwiedzać ewangelicko-luterański Kościół Św. Krzysztofa, ponieważ jest gościnnym miejscem, gdzie historia całego Śląska, Polski i Niemiec w niezwykły sposób się przeplata. Odwiedzam Kościół Św. Krzysztofa przede wszystkim jednak ze względu na wydarzenia muzyczne w nim się odbywające. Ks. Andrzej Fober wraz z panem Tomaszem, dyrektorem muzycznym Parafii, stworzyli niezwykle miejsce, które stało się nie tylko świątynią w której wielbi się Boga, Jezusa Chrystusa, ale wielbi się go wspaniałą muzyką organową, chóralną i kameralną. Po raz pierwszy miałem okazję uczestniczyć w Nabożeństwie 9 Kolęd i Czytań, które było dla mnie prawdziwą muzyczną ucztą. Cieszę się na kolejne muzyczne wydarzenia, jak Koncerty Poniedziałkowe czy Urodziny Bacha, w których z pewnością wezmę udział. Dziękuję i niechaj Bóg Wszechmogący ma w swojej opiece Parafię Św. Krzysztofa, księdza Andrzeja z rodziną, oraz cały, piękny Śląsk i naszą ukochaną ojczyznę Polskę 😊.
A. K.
Polecam zajrzeć na wierze widokowa bilet/cegiełka na każdą kieszeń i tym wesprzeć na renowację kościoła
A. L.
Mały kościółek, ale bardzo piękny. W środku nie byłem, udało mi się kiedyś zajrzeć przez otwarte drzwi, wiele nie widziałem, może kiedyś uda mi się wejść do środka i zobaczyć jego wnętrze. Ocenić mogę tylko wygląd zewnętrzny, a ten bardzo mi się podoba. Dawniej często tamtędy jeździłem do pracy, więc mogłem się cieszyć jego widokiem każdego dnia, a teraz już tylko okazjonalnie.
J. T.
Piękny gotycki kościół wagi lekkiej, przebudowany ze smakiem w XVI i XVII wiekach. Budowla jest bardzo ciekawym przykładem architektury, która rozciągała się kiedyś przy wewnętrznej fosie Wrocławia. Obecnie ta część urbanistyczna została zatarta przez ul. Kazimierza Wielkiego, biegnącą na jej resztkach.
R. J.
Piękny z zewnątrz koścìólek w centrum miasta, otoczony nowoczesną architekturą. Skrawek innej epoki. Nie udało mi się zajrzeć do środka niestety, zamknięty.
U. U.
Piękny kościół gotycki, przebudowany w XVI i XVII wiekach. Budowla niesamowitym przykładem architektury, która rozciągała się kiedyś przy wewnętrznej fosie.
E.
Charakterystyczny jako budowla, ciekawa lokalizacja
A. H.
Jako budowla, kościół piękny. Jeszcze rok temu otwarty codziennie. Cóż... Ludzie odchodzą, czasy się zmieniają
J. I.
Czuć klimat..nabożeństwa i msze luterańskie w języku polskim w 2 i 4 nd msca o godz. 18:00.
M. B.
Kościół ewangelicki św. Krzysztofa prztłoczony przez sąsiedni brzydki czarny biurowiec nie pasujący do historycznego otoczenia.
S. A.
Jeśli wewnątrz (niestety nie byłem w środku) jest tak piękny jak na zewnątrz, to istne cudo!
E. W.
Kościoły omijam szerokim łukiem chociaż akurat protestancka świątynia nie budzi złych skojarzeń.
M. F.
Przepiękny średniowieczny kościół w centrum Wrocławia. Bardzo zadbany.
k.
Święty Krzysztof patron podróżnych.
H. M.
Setki razy to widziałem z daleka i nigdy nie przyszło mi do głowy aby tam wejść...
A. H.
Z zewnątrz ładny,w środku niestety nie byłem, przejeżdżałem autem...
K. K.
Kościół malutki, klimatyczny, niestety zwiedzany tylko z zewnątrz.
K. B.
Kościół ewangelicki przy ul Wierzbowej .Szkoda,że tak rzadko otwarty.
A. P.
Ciekawie się komponuje z pobliskim biurowcem.
A. D.
Piękny kościół. Perła we Wroclawiu
T. R. S.
Super
P. R.
Świetny zabytek
A. J.
Ciekawe miejsce.
A. W.
Zamknięte
S. V.
Piękny maleńki i niedostępny
R. P.
Historia katolicka
B. B.
piknie
D. J.
Ciekawe miejsce
K. p.
Ciekawy obiekt.
C.
Super
M. S.
Kościół świętego Krzysztofa
G. B.
Super schön....leider ist die Webseite nicht gut...finde keine Termine für Heiligabend
(Przetłumaczony)
Super miło...niestety strona nie jest dobra...nie mogę znaleźć żadnych terminów na Wigilię
H. G. v. P.
Evangelische Kirche in Breslau mit guten Predigten in deutscher Sprache. Gut restaurierte Kirche mit schönen Glasfenstern. Gesungen wird aus alten schlesischen Gesangbüchern.
(Przetłumaczony)
Kościół ewangelicki we Wrocławiu z dobrymi kazaniami w języku niemieckim. Dobrze odrestaurowany kościół z pięknymi witrażami. Śpiewają ze starych śpiewników śląskich.
И. Б.
(Przetłumaczony) Miniaturowy kościół pw. Nie było w środku. Nie warto iść specjalnie popatrzeć, ale przechodząc obok można podejść i podziwiać.
(Wersja oryginalna)
Миниатюрный костел. Внутри не была. Специально идти смотреть не стоит, а проходя мимо, можно подойти и полюбоваться.
L. M.
Der sonntägliche evangelische Gottesdienst auf deutsch war zwar mit Liturgie und längerem Orgelspiel für mich etwas ungewohnt, weil ich sonst in eine Landeskirchliche Gemeinschaft gehe, aber trotzdem gefiel es mir sehr gut. Der Pfarrer kam zwischen den Teilen mit Liturgie sehr sympathisch rüber und hat alle Leute (vor allem Urlauber, die nur einmal da waren, insgesamt ca. 15 Leute) als seine Gemeinde bezeichnet und es war eine sehr schöne Stimmung. Nach dem Gottesdienst, der auch mit Abendmahl gefeiert wurde hat der Pfarrer noch zum Kirchkaffee eingeladen. Daraufhin haben alle mitgeholfen ,,Bierzelttische" und ,,-bänke" vor dem Altar hinzustellen und man konnte mit dem Pfarrer und den anderen Leuten bei Kaffee, Tee und Kuchen gut ins Gespräch kommen.
Es war auf jeden Fall eine schöne Runde, ein toller Gottesdienst mit interessanter Predigt und ein sich lohnender Besuch in der einzigen deutschsprachigen evangelischen Kirche Polens!
(Przetłumaczony)
Niedzielne nabożeństwo protestanckie w języku niemieckim było dla mnie nieco niezwykłe z liturgią i dłuższą grą na organach, ponieważ zwykle chodzę do regionalnej wspólnoty kościelnej, ale nadal bardzo mi się podobało. Między częściami z liturgią proboszcz wydawał się bardzo przystojny i zwracał się do wszystkich ludzi (zwłaszcza wczasowiczów, którzy byli tam tylko raz, w sumie około 15 osób) jako do swojego zgromadzenia i panowała bardzo miła atmosfera. Po nabożeństwie, które odbyło się również z komunią, proboszcz zaprosił nas na kawę do kościoła. Potem wszyscy pomagali ustawiać „stoły piwne” i „ławki” przed ołtarzem i można było porozmawiać z proboszczem i innymi osobami przy kawie, herbacie i ciastku.
To była zdecydowanie fajna runda, wspaniałe nabożeństwo z ciekawym kazaniem i warta wizyty w jedynym niemieckojęzycznym kościele protestanckim w Polsce!
A. K.
Diese Kirche ist aus einer Ruine zu einem architektonischen Anziehungspunkt in Breslau geworden und wird immer weiter sorgsam restauriert. Das Besondere aber ist, dass dort deutschsprachiger lutherische Gottesdienst gefeiert wird in alter Liturgie, dass heißt noch mit Meßgewändern. Eine aktive Gemeinde mit hervorragenden Geistlichen und anderen Verantwortlichen.
(Przetłumaczony)
Kościół ten wyrósł z ruiny na architektoniczną atrakcję Wrocławia i jest zawsze pieczołowicie odnawiany. Szczególne jest jednak to, że niemieckojęzyczne nabożeństwa luterańskie odprawiane są tam w dawnej liturgii, czyli z szatami. Aktywny kościół z doskonałymi kaznodziejami i innymi przywódcami.
H. E.
Diese Kirche muss man in Breslau gesehen und ihre Gottesdienste erlebt haben. Die Lage könnte heute nicht zentraler sein, auch wenn der "Stadtring" die gewachsenen Strukturen der Stadt negiert und moderne Verkehrsströme sehr eng an dem kleinen Kirchlein vorbeilenkt. Einst stand sie vor dem Ohlauer Tor und so etwas davon ist heute übrig. Sie ist sicher eine Kirche für den zweiten Blick, denn man muss ihre Gottesdienste erleben, die schlesische Orgel von Schlag & Söhne hören und vielleicht auch am sonntäglichen Kirch-Café teilnehmen, denn dann lebt die kleine, feine Diaspora-Gemeinde! Und sie ist weltoffen und offen für Alle, hat im Wimter eine Suppenküche für Obdachlose... Und wer noch neugieriger ist, muss vielleicht mal im Pfarrhaus in Zimpel (Sepolno) vorbeischauen - bei Ks. Andrzej Fober und seinen Mitstreiterinnen und Mitstreitern!
(Przetłumaczony)
Ten kościół we Wrocławiu trzeba zobaczyć i doświadczyć jego nabożeństw. Lokalizacja nie mogłaby być dziś bardziej centralna, nawet jeśli „obwodnica miasta” neguje ustalone struktury miasta i kieruje nowoczesne przepływy ruchu bardzo blisko małego kościoła. Kiedyś stał przed Ohlauer Tor i coś z niego zostało do dziś. To zdecydowanie kościół, któremu warto się przyjrzeć, bo trzeba doświadczyć jego nabożeństw, posłuchać organów schlezjańskich Schlag & Söhne, a może też wziąć udział w niedzielnej kawiarni kościelnej, bo wtedy żyje mała, zacna społeczność diaspory! I jest kosmopolitką, otwartą na wszystkich, ma jadłodajnię dla bezdomnych w Wimterze... A jak cię to jeszcze bardziej ciekawi, to może wpadnij na plebanię w Zimplu (Sepolno) - z ks. Andrzejem Foberem i jego współpracownicy!
p.
Deutscher Gottesdienst mit Abendmahl. Sonntags um 10 Uhr
(Przetłumaczony)
Nabożeństwo niemieckie z komunią. w niedziele o 10:00
S. K.
R. R.