Opinie o Kościół pw. św. Wojciecha. (Kościół) w Włocławek (Kujawsko-Pomorskie).
Kościół pw. św. Wojciecha
Sienkiewicza 2, 87-620 Kikół, Polska
Opis
Informacje o Kościół pw. św. Wojciecha, Kościół w Włocławek (Kujawsko-Pomorskie)
Tutaj możesz zobaczyć lokalizację, godziny otwarcia, popularne czasy, kontakt, zdjęcia i prawdziwe recenzje wykonane przez użytkowników.
To miejsce ma dobre opinie, oznacza to, że dobrze traktują swoich klientów i będziesz czuł się świetnie korzystając z ich usług, polecam w 100%!
Mapa
Opinie o Kościół pw. św. Wojciecha
A. K.
Kościół Świętego Wojciecha Biskupa Męczennika w Kikole - Rzymskokatolicki kościół parafialny w dawnym mieście Kikół, w gminie Kikół, w powiecie lipnowski., w województwie kujawsko-pomorskim. Należy do dekanatu lipnowskiego. Mieści się przy ulicy Sienkiewicza.
Obecna świątynia została wzniesiona w latach 1904–1909 i konsekrowana w dniu 23 września 1910 roku, podczas urzędowania proboszcza parafii był księdza Adolfa Kukwy. Kościół został wybudowany z cegły w stylu neogotyckim i jest pokryty blachą. Nawa główna posiada strop z drewna o beczkowatej formie. Budowla jest otoczona ogrodzeniem z cegły z dwiema neogotyckimi bramami – główną i cmentarną. Wyposażenie wnętrza jest mieszanką różnych stylów. Ołtarz główny i ambona reprezentują styl neogotycki. Chrzcielnica z połowy XVIII stulecia reprezentuje styl rokokowy. W prawym ołtarzu bocznym jest umieszczona figura Matki Bożej Bolesnej z Konotopia, w lewym jest umieszczony obraz ukrzyżowania z 1817 roku z sygnaturą J. Paszkiewicza. Przy głównym wejściu znajduje się epitafium Ignacego Antoniego Zboińskiego z 1796 roku, wojewody płockiego, kawalera Orderów Orła Białego i św. Stanisława, wcześniej znajdowało się ono w posadzce krypty poprzedniej świątyni, gdzie było umieszczone serce właściciela Kikoła. W tzw. skarbcu są umieszczone tablice nagrobne i epitafia: Franciszka Ksawerego Zboińskiego z 1818 roku, Joanny z Grabieńskich Zboińskiej z 1821 roku) - żony Franciszka Ksawerego, Ignacego Tadeusza Zboińskiego z 1821 roku), Karola Zboińskiego z 1850 roku), Joanny z hr. Zboińskich Lubicz Piwnickiej (z 1880 roku), a przy wejściu do świątyni Julii ze Smolińskich Tłuchowskiej (z 1878 roku)
j. G.
Ciężko przyzwyczaić się do śpiewu organisty. Niemen?
Z. J.
Przepiekny zabytkowy kosciół . Idealna lokalizacja niedaleko parkingu nad jeziorem . Wart odwiedzenia podczas przerwy w podrozy .
K. R.
Piękny, duży kościół. Zadbany, remontowany. Malowniczo położony na wzgórzu. Obok kościoła cmentarz.
b. o.
Ciekawy obiekt, nie ma on jednak specjalnych walorów historycznych ani architektonicznych.
T. K.
Widziałem ładniejsze. Taki sobie duży kościół.
J. R.
POLECAM
d. M.
Kosciol jak kosciol nic zachwycającego.
T.
Fajny kuściuł
M. M.
K. Z.
M. G.
S. I.
P. D.
M. B.
O. B.
M. H.
H. P.