Opinie o Kościół pw. św. Sebastiana. (Kościół) w Opole (Opolskie).
Kościół pw. św. Sebastiana
plac Świętego Sebastiana 2, 46-020 Opole, Polska
Opis
Informacje o Kościół pw. św. Sebastiana, Kościół w Opole (Opolskie)
Tutaj możesz zobaczyć lokalizację, godziny otwarcia, popularne czasy, kontakt, zdjęcia i prawdziwe recenzje wykonane przez użytkowników.
To miejsce ma dobre opinie, oznacza to, że dobrze traktują swoich klientów i będziesz czuł się świetnie korzystając z ich usług, polecam w 100%!
Mapa
Opinie o Kościół pw. św. Sebastiana
K. K.
Byłem na placu św. Sebastiana już wiele razy od momentu gdy mieszkam w Opolu, ale do tej pory nawet nie zwróciłem uwagi że znajduje się tu kościół. Może to przez jego położenie że jest wciśnięty pomiędzy budynki. Drzwi do kościoła w dni powszednie są otwarte ale wejść można tylko do przedsionka dalej jest krata.
M. P.
Ciekawy kościół barokowy niedaleko rynku w Opolu. Dużo atrakcji jest zamkniętych z powodu oandemii. Trzeba telefonowac i pytać sie czy sa czynne
M. B.
Niestety, w sobotnie popołudnie, kiedy chciałem go zobaczyć był zamknięty. Obejrzałem go tylko z zewnątrz. Kościół znajduje się na zrewitalizowanym, wartym również zobaczenia placu św. Sebastiana. Jest wciśnięty nieco między kamienice. Nad wejściem znajduje się wizerunek patrona. Św. Sebastian to patron i opiekun chorych na choroby zakaźne. Warto więc, choćby z uwago na pandemię pofatygować się w to miejsce. Jak głosi legenda, w miejscu, gdzie znajduje się dzisiaj kościół stała kiedyś karczma. Zawitał do niej pewnego dnia wędrowiec, który na tyle źle się poczuł, że przez kolejne dni nie opuszczał pokoju gościnnego, który znajdowały się tuż nad karczmą. Okazało się, ze wędrowiec ten przyniósł do miasta "czarną zarazę", czyli dżumę. Kiedy wymarły w mieście dziesiątki ludzi karczmę, jako siedlisko zarazy spalono, a w jej miejscu postawiono wotywny kościółek, jako wotum tych, którzy ocaleli. Inna wersja legendy jest taka, że ocaleli z choroby jedynie ci, którzy schronili się w karczmie. Kościół zbudowano w1680 r. Po niewielkich modyfikacjach architektonicznych stoi tam do dzisiaj.
Z. K.
Jak każdy Dzięki Bogu.
Jest w centrum miasta a jakby schowany. Tak trochę w wyciszonym otoczeniu. Choć to 2kroki od ruchliwych ulic. W Opolu jak i innych miastach są takie miejsca gdzie gonitwa miasta nie dociera. I tak jest z placem przed Kościołem i samym Kościołem. Nie byłem nigdy w tym Kościele na mszy- nawet w środku nie byłem. Może się mylę ale to najmniejszy Kościół w Opolu. Jest na swój sposób inny od pozostałych kościołów - taki wyciszony jak jego otoczenie.
P. B. O.
Bardzo klimatyczny kościółek. Piękna barokowa budowla. Uwagę zwraca bogate, historyczne wyposażenie. Miejsce pozwala na chwilę zadumy i odpoczynek od tłumów. Uwagę zwracają odprawiane tutaj msze w języku niemieckim oraz rytu rzymskiego.
Ł. O.
Msze w całości po Niemiecku w każdą niedzielę.
A. B.
Idealnie się składa, bo tuż obok jest muzeum retro komputerów, gier i demosceny.
N. L.
Pamiętajmy, aby "Ojcze Nasz..." odmawiać dokładnie, tak jak nauczał nas Jezus Chrystus (" ...nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie..."), również w taki sposób (klęcząc) jak On modlił się w Ogrójcu "Jezus upadł na kolana i modlił się..."
Pamiętajmy również, że jeśli tylko nam zdrowie pozwala to uklęknijmy przyjmując Ciało Chrystusa ("szatan nie chce , aby człowiek adorował Boga na kolanach, aby upadł na twarz przed Jego Majestatem.Dlatego wzywam was, moje kochane dzieci, abyście z należnym szacunkiem, czcią i oddaniem przyjmowali Ciało Mojego Syna i adorowali Je" - oto słowa Niepokalanie Poczętej Przenajświętszej Matki Bożej Zawsze Dziewicy).
G. A.
Piękny, kameralny kościółek, w ścisłym centrum miasta. Jest niemym świadkiem zawiłej historii miasta. Plac św Sebastiana już doczekał się rewitalizacji. Teraz pora na wnętrze świątyni.
W. Z.
Bardzo urokliwy kościółek,
A. P.
Piękny historyczny kościół, związany z powodzią, która nawiedziła Opole w XVII wieku. Teraz przed świątynią trwa remont placu.
m. k.
Missa Tridentina - to jedno wystarczy za wszystko. A do tego piękny, niewielki kościółek, którego lokalnej braci trydenckiej serdecznie zazdroszczę. Za możliwość uczestnictwa we Mszy Św. w Środę Popielcową - dziękuję.
P. K.
PRAWDZIWA (jedyna w Opolu; na XII-2017r.) Msza Święta Trydencka (według rytu trydenckiego, przedsoborowego :) ). Jest to nadzwyczajna forma rytu rzymskiego, tzw. "stara Msza".
GORĄCO POLECAM! +
I. S.
Zamknięta krata, nie ma możliwości obejrzenia kościoła A chyba warto.
K. K.
Piękne organy
J. A. (.
Msza w tradycyjnym rycie to coś pięknego! Gorąco polecam!
M. K.
Opolskie Środowisko Tradycji Łacińskiej tam istniejące to klasa.
A. J.
Super, no i Msze Św. o 15.00 w każdą niedzielę. Bóg zapłać :)))))
A. G.
Ciekawe miejsce jeśli się lubi sztukę religijna
A. D.
jak ktoś lubi takie klimaty to warto zobaczyć
m. k.
Warto, żeby to opisać, trzeba tu zajrzeć.
K. L.
Kameralny kościół z podgrzewanymi miejscami.
L. D.
Perełka nieodkryta.... warto doinwestować! 👍
R. G.
Msza trydencka co niedzielę 15.00
X. X.
Skromy ale o ciekawej historii
И. А.
Miejsce gdzie mieszka Bóg
A. J.
Zabytek który powinno się odwiedzic
s. A.
Piękne przezycie duchowe
D. K.
Mały i oryginalny kościółek
B. F.
Novus się skończył!
G. F.
Super
S. M.
Kościółek z klimatem
J. G.
Rewelacja.
С. Б.
(Przetłumaczony) Bardzo ładny
(Wersja oryginalna)
Очень красиво
A. T.
(Przetłumaczony) Normalna obsługa, w pobliżu wielu zabytków kultury, niedaleko stacji.
(Wersja oryginalna)
Нормальный сервис, поблизости много памятников культуры, недалеко от жду вокзала.
W. B.
(Przetłumaczony) Dom Boży
(Wersja oryginalna)
Дім Божий
A. J. I.
J. O.
K. L.
S. P.