Opinie o Liceum Ogólnokształcące im.Stanisława Konarskiego. (Szkoła) w Oświęcim (Małopolskie).
Liceum Ogólnokształcące im.Stanisława Konarskiego
Stanisława Konarskiego 24, 32-600 Oświęcim, Polska
Opis
Informacje o Liceum Ogólnokształcące im.Stanisława Konarskiego, Szkoła w Oświęcim (Małopolskie)
Tutaj możesz zobaczyć lokalizację, godziny otwarcia, popularne czasy, kontakt, zdjęcia i prawdziwe recenzje wykonane przez użytkowników.
To miejsce ma dobre opinie, oznacza to, że dobrze traktują swoich klientów i będziesz czuł się świetnie korzystając z ich usług, polecam w 100%!
Mapa
Opinie o Liceum Ogólnokształcące im.Stanisława Konarskiego
Mało toalet dla chłopaków, poziom nauczania dość wysoki, duże tradycje szkolnictwa i co ważne polskości.
Z pozdrowieniami dla pana Piotra Pyrdoła, który kiedyś uczył w "Budowlance" (czyt. "Wódowlance"). Ja Pyrdole.
Inicjatorem utworzenia szkoły średniej w Oświęcimiu był obywatel Oświęcimia Włodzimierz Hanakowski. Pierwsze zapisy do pierwszej klasy Gimnazjum ogłoszono w 1915 r. Wrzesień tamtego roku rozpoczął historię szkoły. Pierwszym dyrektorem był Feliks Tobiczyk, syn znanego oświęcimskiego pedagoga Franciszka Tobiczyka. W roku szkolnym 1919/20 szkole przyznano prawa placówki państwowej dla klas I – V. W 1926 r. następuje zmiana nazwy szkoły i nadanie patrona. Prywatne Gimnazjum Realne Koedukacyjne im. ks. Stanisława Konarskiego mieściło się początkowo przy ulicy Zatorskiej[2], a z dniem 1 września 1932 r. przeniosło się do nowo wybudowanego budynku, w którym mieści się do dziś. Od tego czasu. szkoła nosiła nazwę: Prywatne Gimnazjum Koedukacyjne im. ks. Stanisława Konarskiego. W latach 1935-1939 dyrektorem szkoły był historyk Władysław Kucharski.
W czasie wojny zginęło wielu wybitnych pedagogów i wychowanków szkoły: Stanisław Moll, Józef Gawlik, Ignacy Fik, Antoni Harla, Tadeusz Wójcik, Zdzisław Łękawa, Wincenty Frączek, Irena Haecker-Weinheberowa, Wiktor Węglarz. W budynku szkoły urządzono koszary wojskowe. Wznowienie nauki nastąpiło 1 marca 1945 r., a w rok później placówka otrzymała status państwowy i przyjęła nazwę Państwowe Liceum i Gimnazjum Koedukacyjne im. Stanisława Konarskiego w Oświęcimiu. Przez kilka miesięcy w roku szkolnym 1949/50 przemianowano gimnazjum na 11-letnią Szkołę Stopnia Podstawowego i Licealnego, jednak już w marcu 1950 r. zrezygnowano z tej zmiany. Po reformie szkolnictwa z 1961 r. wprowadzającej 8 klasową szkołę podstawową w nazwie szkoły jest już tylko Liceum Ogólnokształcące. Kolejna zmiana nastąpiła w 1976 r., kiedy przyłączono Liceum dla Pracujących i utworzono Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Stanisława Konarskiego. Przy szkole działa Towarzystwo Przyjaciół Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Konarskiego w Oświęcimiu.
Ale super szkoła ale 5gwiazdek to dla chemika
Super szkoła! Niezapomniane 3 lata życia! ;-) choć nie zawsze było fajnie!
Szkoła jak szkoła ale mogło by być lepiej
Super szkoła. Miłe wspomnienia.
super
very yes
(Przetłumaczony)
bardzo tak