Opinie o Liceum Ogólnokształcące im.Stanisława Konarskiego. (Szkoła) w Oświęcim (Małopolskie).
Liceum Ogólnokształcące im.Stanisława Konarskiego
Stanisława Konarskiego 24, 32-600 Oświęcim, Polska
Opis
Informacje o Liceum Ogólnokształcące im.Stanisława Konarskiego, Szkoła w Oświęcim (Małopolskie)
Tutaj możesz zobaczyć lokalizację, godziny otwarcia, popularne czasy, kontakt, zdjęcia i prawdziwe recenzje wykonane przez użytkowników.
To miejsce ma dobre opinie, oznacza to, że dobrze traktują swoich klientów i będziesz czuł się świetnie korzystając z ich usług, polecam w 100%!
Mapa
Opinie o Liceum Ogólnokształcące im.Stanisława Konarskiego
K. B.
Mało toalet dla chłopaków, poziom nauczania dość wysoki, duże tradycje szkolnictwa i co ważne polskości.
D. S.
Z pozdrowieniami dla pana Piotra Pyrdoła, który kiedyś uczył w "Budowlance" (czyt. "Wódowlance"). Ja Pyrdole.
R. S.
Inicjatorem utworzenia szkoły średniej w Oświęcimiu był obywatel Oświęcimia Włodzimierz Hanakowski. Pierwsze zapisy do pierwszej klasy Gimnazjum ogłoszono w 1915 r. Wrzesień tamtego roku rozpoczął historię szkoły. Pierwszym dyrektorem był Feliks Tobiczyk, syn znanego oświęcimskiego pedagoga Franciszka Tobiczyka. W roku szkolnym 1919/20 szkole przyznano prawa placówki państwowej dla klas I – V. W 1926 r. następuje zmiana nazwy szkoły i nadanie patrona. Prywatne Gimnazjum Realne Koedukacyjne im. ks. Stanisława Konarskiego mieściło się początkowo przy ulicy Zatorskiej[2], a z dniem 1 września 1932 r. przeniosło się do nowo wybudowanego budynku, w którym mieści się do dziś. Od tego czasu. szkoła nosiła nazwę: Prywatne Gimnazjum Koedukacyjne im. ks. Stanisława Konarskiego. W latach 1935-1939 dyrektorem szkoły był historyk Władysław Kucharski.
W czasie wojny zginęło wielu wybitnych pedagogów i wychowanków szkoły: Stanisław Moll, Józef Gawlik, Ignacy Fik, Antoni Harla, Tadeusz Wójcik, Zdzisław Łękawa, Wincenty Frączek, Irena Haecker-Weinheberowa, Wiktor Węglarz. W budynku szkoły urządzono koszary wojskowe. Wznowienie nauki nastąpiło 1 marca 1945 r., a w rok później placówka otrzymała status państwowy i przyjęła nazwę Państwowe Liceum i Gimnazjum Koedukacyjne im. Stanisława Konarskiego w Oświęcimiu. Przez kilka miesięcy w roku szkolnym 1949/50 przemianowano gimnazjum na 11-letnią Szkołę Stopnia Podstawowego i Licealnego, jednak już w marcu 1950 r. zrezygnowano z tej zmiany. Po reformie szkolnictwa z 1961 r. wprowadzającej 8 klasową szkołę podstawową w nazwie szkoły jest już tylko Liceum Ogólnokształcące. Kolejna zmiana nastąpiła w 1976 r., kiedy przyłączono Liceum dla Pracujących i utworzono Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Stanisława Konarskiego. Przy szkole działa Towarzystwo Przyjaciół Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Konarskiego w Oświęcimiu.
K. P.
Ale super szkoła ale 5gwiazdek to dla chemika
M. S.
Super szkoła! Niezapomniane 3 lata życia! ;-) choć nie zawsze było fajnie!
D. Z.
Szkoła jak szkoła ale mogło by być lepiej
B. D.
Super szkoła. Miłe wspomnienia.
I. B.
super
c.
very yes
(Przetłumaczony)
bardzo tak
K. G.
W. O.
M. J.
r.
I. G.