Opinie o Skwer Sybiraków. (Pole Kempingowe) w Wrocław (Dolnośląskie).
Opis
Informacje o Skwer Sybiraków, Pole kempingowe w Wrocław (Dolnośląskie)
Tutaj możesz zobaczyć lokalizację, godziny otwarcia, popularne czasy, kontakt, zdjęcia i prawdziwe recenzje wykonane przez użytkowników.
To miejsce ma dobre opinie, oznacza to, że dobrze traktują swoich klientów i będziesz czuł się świetnie korzystając z ich usług, polecam w 100%!
Mapa
Opinie o Skwer Sybiraków
T. M.
Zadbane i ładne miejsce z miejscem do odpoczynku. Są tu stoliki do gry w szachy, dużo ławek, plac zabaw oraz alejki do spacerów. Widoczne są tutaj kominy elektrociepłowni które górują nad tym miejscem. Miejsce godne polecenia do odpoczynku.
D. D.
Samo miejsce zyskało, ładne i zadbane. W latach 90-tych park był podzielony na nieformalną strefę dla dzieci, oraz strefę smakoszy. Butelki po tanich winach walały się kilogramami.
Jest pewna ciekawa legenda osiedlowa.
Kiedyś to były dwa, przedzielone drogą parki. W tym po prawej, w miejscu obecnego placu miasto wybudowało pierwszy w okolicy porządny plac zabaw. Wszystko drewniane i dobrej jakości. Była ciuchcia, mostek, huśtawki, zjeżdżalnia z domkiem - totalny szał jak na lata 90-te. Dodajmy, że wcześniej dzieci miały do dyspozycji dwie sypiące się, komunistyczne piaskownice. Parafia od początku sprzeciwiała się placowi zabaw - bo nie przystoi takie hulanki uprawiać przed kościołem. Pamiętam nawet kazanie w kościele które dotyczyło tego rażącego problemu. Parę lat później powstał pomnik poświęcony Zesłańcom Sybiru. Pomnik potrzebny, ale plac zabaw jeszcze mocniej zaczął kuć po oczach w tak świętym miejscu. Co ciekawe, coraz częściej zaczęli przesiadywać na nim wieczorami ówcześni narodowcy - nikt ich nie znał i nie byli z osiedla. Z tygodnia na tydzień, plac zabaw popadał w ruinę. Podpalane drewniane konstrukcje, powyrywane huśtawki, zdemolowana ciuchcia - aż w końcu plac zabaw zniknął na wiele, wiele lat. Razem z placem zabaw zniknęli narodowcy. Czyżby poszli szukać kolejnego placu zabaw? ;) Dopiero później wybudowano nowy plac, w drugiej części parku. Dalej od pomnika, już nie kłując w oczy.
Kto był za to odpowiedzialny już się nie dowiemy. Ale warto, żeby ta historia przetrwała.
e. z. -. e.
Trudno rozmawiać z monumentem, historią. Skwer i stojący nań pomnik upamiętnia dzieje i koszmary Polaków na Syberii. W trakcie uroczystości państwowych można zauważyć różne zachowania ludzi podczas odgrywania Hymnu Państwowego. Obojętne przechodzenie, zatrzymanie się na chwilę, na czas Hymnu. Nasuwa się refleksja, czy zadawać pytanie: Czy to My i Oni? Czy może bezrefleksyjne podejście do pewnych standardów (...) Nawet za ancien regime uczono, że sztandar, flaga, hymn i godło są niezwykle ważne, istotne i wymagają należnego szacunku, czci.
P. P.
Nie za duży skwerek.Idealne miejsce na wyjście z pieskiem.Ludzie jedną rzecz- sprzątające po swoich pupilach.Woreczki są tanie .Wystarczyły się schylić i po problemie.😉😉😉🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱
О. М.
(Przetłumaczony) Trochę brudne, ale bardzo klimatyczne miejsce, w którym czuć czyjś ból.
(Wersja oryginalna)
Немного грязно, но очень атмосферное место, в котором чувствуется чужая боль.
И. Б.