Opinie o Nowa Brama Lubelska. (Muzeum) w Zamość (Lubelskie).
Nowa Brama Lubelska
Waleriana Łukasińskiego 12, 22-400 Zamość, Polska
Opis
Informacje o Nowa Brama Lubelska, Muzeum w Zamość (Lubelskie)
Tutaj możesz zobaczyć lokalizację, godziny otwarcia, popularne czasy, kontakt, zdjęcia i prawdziwe recenzje wykonane przez użytkowników.
To miejsce ma dobre opinie, oznacza to, że dobrze traktują swoich klientów i będziesz czuł się świetnie korzystając z ich usług, polecam w 100%!
Mapa
Godziny otwarcia Nowa Brama Lubelska
Poniedziałek
Czynne całą dobę
Wtorek
Czynne całą dobę
Środa
Czynne całą dobę
Czwartek
Czynne całą dobę
Piątek
Czynne całą dobę
Sobota
Czynne całą dobę
Niedziela
Czynne całą dobę
Opinie o Nowa Brama Lubelska
K. P.
Po renowacji, klasycystyczna brama prezentuje się znakomicie, jak i zresztą całe odrestaurowane wały i mury obronne. I co warte podkreślenia: perfekcyjne zagospodarowanie terenu pod murami zielenią
B. S.
super obsługa bardzo fajnie
S. S.
Nowa Brama Lubelska w stylu klasycystycznym przy ul. Łukasińskiego 12 w Zamościu została wzniesiona w latach 1821-22. Posiada ceglano-kamienną fasadę. Po likwidacji twierdzy w 1866 roku zamurowano otwór bramy adaptując na odwach a następnie na magazyny. Wyrzeźbione w kamieniu od północy na elewacji gałązki dębu symbolizują odwagę. Obiekt ten w latach 2007-2009 objęty był pracami remontowymi.
a. b.
Odrestaurowany budynek twierdzy Zamość prezentuje się świetnie. Warto przejść przez bramę i poczuć się jak za danych czasów.
M. K.
Piękne szlaki dla spacerowiczów, zadbane i odnowione miasto. Zachęcam do zwiedzania.
1.
Piękne wejście przez bramę.Super widoki.
K.
Po zamurowaniu starej Bramy Lubelskiej zbudowano nową (1821-22), położoną bardziej na wschód (ulica W. Łukasińskiego), pomiędzy bastionami V i VI. Od strony południowej znajdują się w niej 3 wejścia w formie arkad: główne pośrodku z przejściem na drugą stronę bramy, przez które przeprowadzony był przejazd oraz dwie boczne arkady, mniejsze, jakie stanowiły wejścia do tutejszych pomieszczeń fortecznych.
Niewielkie ozdoby z płaskorzeźbami gałęzi dębowych znajdują się po północnej stronie bramy. Po 1866 roku brama ta ocalała; w latach 80. XX wieku przywrócono drewniany most na północ od bramy, nad dawną fosą (tzw. "kaczymi dołami") i fragmentami jednego z kojców. Po obu bokach bramy zachowane są także krótkie odcinki murów (kurtyny) z małymi oknami od strony północnej.
Po II wojnie światowej mieścił się tu dworzec autobusowy, a do niedawna niewielki bar gastronomiczny. Obecnie (po pracach remontowych) budynek zajmuje nowa restauracja z klubem muzycznym o nazwie "Bastion".
W latach 2007-2009 obie bramy były objęte wspomnianymi pracami remontowymi w ramach miejskiego projektu renowacji o nazwie "Konserwacja, renowacja i adaptacja na cele kultury zespołów fortyfikacji Starego Miasta w Zamościu.
A. K.
Ostatnią z pięciu zbudowanych bram miejskich Zamościa jest Nowa Brama Lubelska, która powstała rok później niż Nowa Brama Lwowska. Zbudowano ją w latach 1821 - 22 w związku z modernizacją twierdzy zamojskiej w czasach Królestwa Kongresowego. Nowa Brama Lubelska została usytuowana między bastionami nr V i VI w odległości około 250 metrów od Starej Bramy Lubelskiej, która przestała spełniać swoje funkcje.
Podczas likwidacji twierdzy zamojskiej w roku 1866, Nowa Brama Lubelska ocalała razem z przylegającymi do niej kazamatami. W latach 1956 - 76 po jej zamurowaniu była wykorzystywana na potrzeby dworca PKS. Wygląd bramy wskazuje na staranne zaprojektowanie jej ceglano - kamiennej fasady, a szczególnie strony północnej, zewnętrznej, będącej wizytówką miasta.
W latach 1977 - 82 bramę odrestaurowano i zrekonstruowano wówczas drewniany most łączący ją z rawelinem, (nasypem ziemnym przed linią obronną twierdzy) na którym stoi dziś pomnik Króla Dawida. W bliskim sąsiedztwie bramy znajduje się amfiteatr usytuowany w zagłębieniu po rawelinie.
K. Z.
Fajne miejsce na spacer, brama w zadbanym stanie
P. G.
Very nice. Bardzo ciekawe miejsce w centrum pięknego miasta Zamościa... Warto przyjechać z rodzinką na weekend. Duża ilość zabytków z czasów renesansu....Koniecznie trzeba sie przespacerowac po uliczkach starego miasta
B. G.
Jeden z obowiązkowych punktów zwiedzania Zamościa. Oczywiście warto trochę poczytać na temat historii miasta i bramy - będzie ciekawiej.
W. K.
Miejsce z ciekawą historią. Po rewitalizacji prezentuje się świetnie. Ważny punkt podczas zwiedzania Twierdzy Zamość.
P. C.
👍
P. O.
Super knajpa zachowuje klimat prl. Obsługa w porządku. Dobra muzyka rock i pokrewne. Piwo oraz zamieszczam Pana :)
K. K.
Miejsce klimatyczne i fajne dla zwiedzających. Odwiedzając Zamość należy je obowiązkowo odwiedzić.
W. P.
Ciekawy widok po wejściu na nasypu, zakaz wchodzenia po zmroku. Na dole mieszczą się różnego rodzaju sklepy i usługi.
G. G.
Blisko innych atrakcji miasta. Do odwiedzenia
I. P.
Muzeum PRL restauracja z charakterem charytatywnym i historycznym
S. L.
Pięknie odrestaurowane umocnienia i brama. Warto odwiedzić!
K. W.
Odrestaurowana z rozmachem bodajże w roku 2016. Na razie po prostu jest i wygląda, zreszta bardzo ładnie.
J. W.
Warto zobaczyć.
a. m.
Zamość jest piękny 😍Zapraszamy do zwiedzania.
S. S.
Pięknie
P. N.
Wspaniała wystawa z PRL-U. Naprawdę warto obejrzeć
R. S.
Nowa Brama Lubelska powstała w 1822r.
K. M.
Piękna jak całe Stare Miasto.
M. R.
Budowla która odżyła. Brawo Ty.
J. K.
Kawał historii w jednym miejscu
M. Ł.
Piekny zabytek warto zwiedzic
M. C.
Świetne zrewitalizowany obiekt👍
M. W.
Ładna zadbana, ale to tylko brama:)
D. R.
Warto zwiedzić cały Zamość 👍
A.
Bardzo ładne miejsce.
Z. Z.
Bo ładne
M. J. (.
Można.
I. K.
Fajna droga jest zrobiona
K. i.
Polecam zobaczyć
g. ł.
Polecam
m. m.
Ładne miejsce
K. P.
Przyjemna atmosfera
R. P.
Super
H. B.
Ciekawy obiekt
G. S.
Fantastyczna
В. Р.
(Przetłumaczony) Bramę Lubelską przebudowano w latach 1821-1822. Ich istota fortyfikacyjna już dawno przestała mieć znaczenie. Oprócz radości turystów i historyków z archeologami, jako atrakcją lub wizualnym przewodnikiem po tamtych czasach. Właśnie zachowanie takich atrybutów starożytności przyciąga tutaj.
(Wersja oryginalna)
Люблінські ворота було перебудовано в 1821-1822 роках. Їхня фортикаційна сутність давно вже не являється актуальною. Хіба що туристам та історикам з археологами на радість, як атракція чи наочний посібник із тих часів. Та саме збереження таких атрибутів давнини і манять сюди.
А. Д.
(Przetłumaczony) Nie tak fundamentalne jak stare, ale wciąż nie tracące na atrakcyjności...
(Wersja oryginalna)
Не такие фундаментальные как старые, но всё равно не теряют своей привлекательности...
N. 1.
Sehr gut renovierte Stadtmauern
(Przetłumaczony)
Bardzo dobrze odnowione mury miejskie
M. K.
m. a.
(Przetłumaczony) Niezwykłe i starożytne miejsce
(Wersja oryginalna)
Необычное и пропитанное старинной эпохой место
P. R.