Opinie o Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu. (Muzeum) w Wrocław (Dolnośląskie).
Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu
Zygmunta Krasińskiego 1, 50-954 Wrocław
Opis
Informacje o Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu, Muzeum w Wrocław (Dolnośląskie)
Tutaj możesz zobaczyć lokalizację, godziny otwarcia, popularne czasy, kontakt, zdjęcia i prawdziwe recenzje wykonane przez użytkowników.
To miejsce ma dobre opinie, oznacza to, że dobrze traktują swoich klientów i będziesz czuł się świetnie korzystając z ich usług, polecam w 100%!
Mapa
Godziny otwarcia Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu
Poniedziałek
Zamknięte
Wtorek
10:00–16:00
Środa
10:00–16:00
Czwartek
10:00–16:00
Piątek
10:00–16:00
Sobota
10:00–16:00
Niedziela
10:00–15:00
Popularne godziny
Opinie o Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu
Bilet wejściowy normalny dla jednej osoby kosztuje 18zl, jednak w środę wstęp jest wolny na wystawe stałe dla wszystkich osób. W poniedziałki muzeum jest nieczynny.
W sumie polecam muzeum dla osób z Wrocławiu oraz okolic, kto pozwiedzał już dużo innych miejsc i chciałby zobaczyć coś absolutnie nowego i ciekawego dla Siebie 👍
Zwłaszcza godna polecenia wystawa starych komórek oraz pierwszych telefonów☎️📞
Muzeum nie jest specjalnie duże, ale ma ładne i ciekawe ekspozycje. Gdy byliśmy to było bardzo niewiele osób, dzięki czemu mogliśmy sobie na spokojnie wszystko dokładnie pooglądać. Do tego przemiłe panie z obsługi. Zachęcam do odwiedzenia.
Było śmiesznie w pewnym momencie było wiecie osób z obsługi niż zwiedzających. Serio jednak to nie wina muzeum. Bo muzeum jest naprawdę ciekawe. Sporo można się się dowiedzieć na temat przesyłania maili, czyli listów i whatsappa czyli telegrafu. Dokniecie telefonów stacjonarnych tez robi wrażenie bo przecież to taka nieodległa historia. Fajnie spędziliśmy około 2h.
Świetne miejsce dla dzieci. Można tutaj zobaczyć m.in. skrzynki pocztowe, budkę telefoniczną oraz dylizansy. Niektórych eksponatów można dotknąć (starych telefonów). Bardzo miła obsługa, która chętnie pokazuje eksponaty. Muzeum jest niewielkie, ale na pewno godne uwagi. W środy wstęp jest bezpłatny. Zwiedzanie nie zajmie dużo czasu.
Znakomite muzeum dla małych i dużych. Z zewnątrz budynek wygląda pięknie. W środku cała historia poczty - wozy, od pierwszego telefonu do najnowszej komórki, skrzynki pocztowe i inne. Bardzo mili obsługujący. Bilety nie są drogie, a warto zobaczyć co muzeum kryje w środku. Muzeum nie jest dostosowane do osób poruszających się na wózkach inwalidzkich i dzieci w wózkach (przestrzeń w środku jest wąska i mógłby być trud w wyminięciu).
Muzeum znajduje się na piętrze (winda obecnie nieczynna), na parterze znajduje się sala z dyliżansami, bilet normalny 18 zł. Warto odwiedzić, obsługa ma ogromną wiedzę i szczegółowo potrafi odpowiedzieć na pytania. Czas zwiedzania 40-60 min.
Rewelacyjne muzeum. Wyjątkowo duża ekspozycja od najdrobniejszych przyrządów do papieru, pieczątek poprzez aparaty telefoniczne, skrzynki pocztowe, radia i telewizory aż po dyliżanse!
Co prawda pomimo licznej obsady do odprowadzania ani udzielania informacji nikt się nie kwapił, ale muzeum uważam za bardzo ciekawe. Interesujące informacje o historii poczty, zbiory znaczków, aparatów telefonicznych, gramafonow, telewizorów i dylizansow. Bardzo polecam!
warto poznać historię poczty polskiej ,zobaczymy nie tylko szyldy i skrzynki pocztowe ale zobaczymy znaczki pocztowe, ubrania jakie nosili listonosze , jak rozwijała się telewizja i aparaty telefoniczne oraz mors'a to na piętrze a na parterze znajdują się konne pojazdy pocztowe, bardzo polecam to miejsce ,które znajduje się blisko Panoramy Racławickiej w poniedziałki nieczynne
Trafiliśmy na bezpłatny dzień - środę. Sale wystawowe poświęcone są historii poczty, telegrafom, znaczkom, telefonom, skrzynkom, dyliżansem, historii papieru. Dość ciekawe.
Szczerze mówiąc, myślałam ze skończy się na znaczkach i tyle. ALE ! Zaskoczyłam się i ja i moja koleżanka. Miejsce jest idealnie przygotowane do zwiedzania, bardzo ciekawe historie, obsługa wyszkolona, miła. Dobrze poznać dzieje poczty ! 🤩
Przemiła ekipa chętnie opowiada o zbiorach. Ciekawa ekspozycja z przyjemnością spędziliśmy tu czas. Wystawa znaczków z królową Elżbietą ll imponująca.
Fajnie jest zobaczyć zabytki techniki sprzed lat, łezka w oku się kręci... polecam zobaczyć ostatnie eksponaty, tego w internecie nie zobaczysz.., wielkie serducho dla pań i informacji 💓💓💓
Super muzeum. Stare telefony, radia, telewizory, patefony, budki telefoniczne, skrzynki pocztowe a do tego dyliżansy!!! Po prostu warto odwiedzić.
Nadzwyczaj ciekawe miejsce; dyliżanse pocztowe w świetnym stanie, obrazy, mundury listonoszy i pocztylionów, mnóstwo skrzynek pocztowych, zdjęcia, dokumenty; znaczki rozmaite, nawet z perłami oraz haftowane. Polecamy serdecznie!
Super miejsce do zwiedzenia szczególnie dla dzieci żeby zobaczyły jak dawniej wyglądały rzeczy których kiedyś się używało.
Byliśmy w Muzeum w sobotę, ludzi praktycznie brak. A trafiliśmy na tymczasową wystawę o produkcji papieru, przemiły Pan (chyba Tomek) pokazał nam jak powstają kartki papieru. Sala dyliżansowa też jest ekstra. Na górze sporo fajnych eksponatów, budki telefoniczne itp. Bardzo polecamy :)
Polecam, dla nas było ciekawie. Można zobaczyć historię od początku powstania Poczty. Wozy, stroje, trąbki pocztowe, znaczki i wiele innych aż do najbardziej nowoczesnych czasów. Dobrze spędzony czas miła odskocznia. Polecam!
Byliśmy z żoną i oboje mamy bardzo dobre wrażenia z wizyty. Wszyscy pracownicy muzeum bardzo mili i z zaangażowaniem odpowiadali na pytania które pojawiły się podczas zwiedzania wystawy. Generalnie całość przerosła nasze oczekiwania. Polecamy gorąco każdemu.
Dziękujemy pracownikom za miło spędzony czas 😊👍
Super! Szczególnie dyliżanse! Dla fanów poczty telekomunikacji wymarzone miejsce
Ciekawe miejsce do odwiedzenia. Eksponatów nie jest zbyt dużo, ale naprawdę robią wrażenie. Muzeum składa się z kilku pomieszczeń na pierwszym piętrze oraz z ekspozycji powozów pocztowych na parterze. Można płacić kartą. Warto odwiedzić muzeum w sobotę, gdyż wstęp jest wtedy bezpłatny - jednak trzeba się liczyć wtedy z większą ilością zwiedzających. Muzeum jest niestety dość krótko czynne.
Czesc. Bylam razem z rodzinka w tym muzeum, mega przygoda dla mnie powrot do przeszlosci a dla moich dzieci zderzenie z rzeczywistoscia z lat PRL. Polecam odwiedzic to miejsce we Wrocławiu ❤️😁a jest jeszcze muzeum transportu poczty, swietne powozy🤗
Jeden z niewielu dobrze zachowanych budynków użyteczności publicznej we Wrocławiu ( bud.1928r). Dobrze widoczne ślady po ostrzale od strony południowej . Piękne płaskorzeźby na elewacji frontowej .
Obok Muzeum Architektury chyba najciekawszy obiekt muzealny we Wrocławiu. Bardzo ciekawe zbiory, zwłaszcza skrzynek pocztowych. Przemiłe Panie nie szczędzą wysiłków udzielając wyjaśnień i służąc pomocą. Warto skorzystać z oferty literatury, gdyż ceny są bardzo niskie, a pozycje wartościowe. Polecam!
Fajne i ciekawe miejsce ze świetną obsługą, którą pozdrawiam! Sala Dyliżansowa robi ogromne wrażenie! Polecam, warto!
Bardzo ciekawe muzeum, imponujące zbiory i bardzo dobrze zachowane eksponaty. Panuje porządek, opisy są skrótowe, ale w większości wystarczające (wyłącznie po polsku). W soboty wstęp jest darmowy. Spędziliśmy tam niecałą godzinę. Szkoda jednak, ze obsługa muzeum nie jest trochę bardziej zaangażowana. Kiedy zwiedzaliśmy, nie było oprócz nas żadnej goszczącej osoby, wiec tym bardziej szkoda, ze nikt nam nie poopowiadał o eksponatach. Super wystawa dyliżansów. Warto tam pójść.
Miejsce chyba niedoceniane - podczas zwiedzania byliśmy tam jedynymi gośćmi - a szkoda, bo warto je zobaczyć. Prezentuje rozmaite eksponaty związane z pocztą i telekomunikacją (telegraf, telefon itp.). Niesamowita jest kolekcja skrzynek pocztowych, polskich i nie tylko. Do tego w sali na dole - dyliżanse pocztowe! Ciekawa podróż w przeszłość :)
Uniformy listonoszy
Skrzynki pocztowe
Telefony
Budka telefoniczna z 1920 roku
Dyliżanse
Za kilka lat będą stały paczkomaty
Urokliwe Panie prezentujące eksponaty
Warto zajrzeć
Extra muzeum, a sądziłam troszkę, że będzie nieciekawie, a tu taka niespodzianka :) Muzeum składa się z kilku sal, które nie są przeładowane tekstem, ale za to mają wiele ciekawych eksponatów, co jest dużym plusem. Bilety nie są drogie. W sobotę można zwiedzać darmowo. Polecam.
Przemili i bardzo pomocni pracownicy muzeum. W środy bilety bezpłatne. Sporo eksponatów: od dliżansów, poprzez skrzynki pocztowe, mundury pocztylionów, telegrafy, telefony, na znaczkach i płytach winylowych skończywszy... Możliwość odsłuchania starych płyt na dawnych gramofonach, a także "pobawienia się" dawnymi aparatami telefonicznymi. Dzieci zachwycone. Z wózkiem np. dziecięcym jest lekki kłopot, bo trzeba go wnieść do środka po kilku stopniach wejściowych do budynku Poczty. Dalej już w środku budynku jest winda.
Świetne miejsce zachowujące pamięć o niezwykłym kawałku naszej historii. Bardzo ciekawe oprowadzanie i sporo zaskakujących informacji. Zbiory imponujące, a nawet nie wszystkie jeszcze wystawione do oglądania. Polecam!
Ciekawe miejsce ukazujące historię poczty nie tylko polskiej. Zbiór wielu eksponatów umieszczonych w kilku niedużych salach. Możemy zobaczyć miedzy innymi : skrzynki pocztowe, ubiory, różne modele odbiorników telefonicznych, radiowych i telewizyjnych. Największe eksponaty znajdują się na dole i są to powozy. W wolnej chwili odwiedzając Wrocław można tu zajrzeć.
Muzeum bardzo fajne. Kameralna atmosfera, nie było tłoku jak w innych muzeach. Warte obejrzenia. My weszliśmy z ulicy i zakończyliśmy się na duży plus.
Od dawna myślałam o odwiedzeniu tego miejsca, ponieważ jestem wielką fanką skrzynek pocztowych. Nie zawiodłam się - miejsce jest wyjątkowe! Można poznać historię poczty na ziemiach polskich, obejrzeć stare dyliżanse, tablice pocztowe, a przede wszystkim skrzynki pocztowe z różnych stron świata, starsze i nowsze. Bardzo ciekawe zbiory dla każdego fana tradycyjnej korespondencji.
Miałam również przyjemność porozmawiać z pracownikami muzeum; posiadają oni ogromną wiedzę. Liczę na to, że pewnego dnia powstanie książka o skrzynkach pocztowych!
Muzeum w pięknym, klimatycznym budynku. Sama wystawa niezbyt duża ale jest kilka ciekawych eksponatów. Mnie najbardziej interesowała cześć telefoniczna - stare aparaty telefoniczne i kilka maszyn do nadawania i odbierania alfabetem Morse'a.
W ostatnich latach MPiT przeżywa dynamiczny rozwój, wnętrze zostało odmłodzone, oświetlenie z epoki PRL wymienione. Polecam :)
Niepozorne muzeum w okazałym gmachu poczth głównej. Po wejściu okazuje się, że naprawdę warto tu zajrzeć - bogate zbiory pocztówek, znaczków, strojów, trąbek i wszystkich innych "okołopocztowych" gadżetów. Są też ukazane przeróżne sposoby komunikacji"z czasów, gdy jeszcze nie można było wszystkiego przekazać przez internet :p szczególnie podobał mi się zbiór skrzynek pocztowych i pięknie odnowione wozy pocztowe (niedługo będą możliwe przejażdżki). Świetna była też automatyczna zegarynka i ciekawostki o sprytnym sposobie na randkowanie w czasach przedtinderowych :D Jak na takie muzeum to sporo atrakcji :D polecam!
Dla zainteresowanych polecam miłe panie które opowiadają ciekawostki szczególnie pani stojąca na dziale skrzynek i znaczków
Dużo do oglądania, niestety jeżeli chodzi o sekcję związana z rozwojem polskiej waluty, to należy udać się do Narodowego Banku Polskiego, ponieważ w tym muzeum nie uświadczymy eksponatów z tej dziedziny, a jedynie plakaty informacyjne.
Fajne, interesujące miejsce. Ciekawa historia poczty polskiej, urzadzenia, o których nie miałem pojecia. Chwila wytchnienia w miejskim zgiełku. Polecam.
Ciekawe miejsce, bardzo dobra obsługa, Pan Tomasz dużo i ciekawie opowiadał o transporcie poczty dyliżansami. Warto zobaczyć.
Blisko rynku. Fajne miejsce na przypomnienie sobie dawnych urządzeń i strojów. Miejsce godne polecenia.
Dużo ciekawych eksponatów związanych z pocztą. Samo muzeum mieści się niedaleko Rynku, tuż obok Galerii Dominikańskiej.
Świetne muzeum, godne uwagi, polecam zwiedzać zwłaszcza w soboty (wstęp za darmo). Czasami prowadzone są warsztaty przy współpracy obsługi Muzeum oraz różnych fundacji.
Bardzo ciekawe, jedyne w swoim rodzaju muzeum.
Bardzo ciekawe miejsce oraz pracownicy, którzy żywo interesują się tematami wystawy - są bardzo pomocni i zaangażowani. Minusem jest cena (8 zł - ulgowy i 10 zł - normalny), która byłaby uzasadniona, gdyby zwiedzanie trwało dłużej lub treści byłyby przedstawione w bardziej nowoczesny sposób.
W 100% warte zarezerwowania czasu na odwiedzenie. Pracują w nim pasjonaci z ogromną wiedzą i chęcią podzielenia się nią. Ciekawie i miło spędzony czas.
Jestem mile zaskoczona zmianami w muzeum na przestrzeni ostatnich lat. Jest co oglądać, do tego wystawy znaczków co trochę są zupełnie inne. Zawsze czuć wielki świat. Wystawa "Twarze królowej Elżbiety II" bardzo ciekawie zaprezentowana. Różne aspekty jej panowania. Co więcej - jest też tematyczna pieczątka i magnes! Muzeum przygotowane na wskroś! Brawo!
Spodziewałam się większej ilości eksponatów, jednak miejsce w jakim znajduje się muzeum dodaje bardzo dużo do odbioru
Warte odwiedzenia dla samych powozów. Mogliby zawiązać współpracę z Muzeum Narodowym i uzupełnić eksponaty
Kawał dobrze opowiedzianej historii, polecam zwłaszcza dla dzieci.
Wewnątrz stare dyliżanse pocztowe i wszystko co z pocztą związane. W niektóre dni można nawet czerpać papier. Na drugim piętrze dodatkowo wystawa dawnych urządzeń RTV
Zasłużone 5 gwiazdek. Noc muzeów-genialna. Super panie, świetna wystawa i moc życzliwości. Polecam jako must have dla każdego, kto chce zaliczyć najlepsze atrakcje Wrocławia.
Bardzo dokładnie opisana historia poczty w Polsce, jasno przedstawiona i uzupełniona licznymi eksponatami. Miejsce warte zobaczenia.
Muzeum oferuje to, co obiecuje - sporo starych tabliczek, dokumentów, strojów i urządzeń (choć w ich przypadku "stare" oznacza też takie, ktore 30-latkowie pamiętają z własnego życia
Miejsce rozpoznawalne na mapie Wrocławia. Dobre dla wycieczek szkolnych.
Niesamowicie ciekawe muzeum. Mnóstwo strzetu telefonicznego, telegraficznego, znaczki pocztowe. Zdecydowanie polecam. Miejsce bez wątpienia konieczne do odwiedzenia we Wrocławiu.
Miejsce warte obejrzenia. Zachwycająca kolekcja znaczków z całego świata(pachnące,z kryształkami,tłoczone jak płyta gramofonowa:podobno gra!!!) Odnowione stare powozy pocztowe, panie z obsługi służą pomocą i ciekawostkami. I jeszcze sporo innych ciekawostek. Warto zaplanować wizytę w tym miejscu
Ciekawe muzeum tematyczne w starym stylu, bez multimediów, paneli dotykowych i video-prezentacji. Tradycyjna wystawa eksponatów na podestach lub w szklanych gablotach. Muzeum ukazuje rozwój poczty i telekomunikacji od XVI w do współczesności. Posiada w swoich zbiorach takie perełki jak pierwszy polski znaczek pocztowy, stroje pocztylionów, kolekcja trąbek pocztowych, telegrafy, telefony, również pierwsze komórkowe (choć brak kultowej Nokii 3310 mnie rozczarował!), gramofony. Imponująca kolekcja historycznych skrzynek pocztowych polskich i europejskich. Zaskoczeniem była dla mnie replika pierwszego polskiego słupa pocztowego, którego oryginał można podziwiać w Koninie, gdzie stoi od początku swego istnienia. Zwiedzałam z 3-latkiem. Muzeum jak najbardziej nadaje się do odwiedzenia z dzieckiem. Na synu oczywiście największe wrażenie zrobiła sala dyliżansów. Je szczególnie warto zobaczyć! Muzeum jest też obowiązkowym punktem na mapie kolekcjonerów WROCŁAWSKICH KRASNALI, gdyż przy kasie biletowej stoi jeden z nich.
Zabrakło mi w ekspozycji związanych z historią używanych papeterii i kopert oraz historii znaczka i stempla pocztowego.
W soboty wstęp wolny.
Muzeum zabiera nas w podróż po historii poczty i telekomunikacji. Ciekawe zbiory dla tych co interesują się historią techniki. Ideale muzeum dla "współczesnych" dzieci, które mogą zobaczyć jak wyglądał kiedyś telefon z tarczą, jak wyglądał pierwszy polski telewizor, jak wyglądały aparaty telegraficzne. Dużą atrakcją są ogromne diliżansy pocztowe. Zwiedzanie muzeum może zająć max około 1.5 godziny. Zwiedza się bez przewodnika..ale panie z obsługi, które śledzą nasze ruchy chętnie udzielają odpowiedzi...i mają wiedzę na temat tego co się znajduje w muzeum.
Dobrze ukryte muzeum utrzymane w klimacie naszego narodowego operatora pocztowo-telekomunikacyjnego. Znajduje się w budynku z widzenia dobrze znanym wszystkim wrocławianom. O istnieniu w nim muzeum dowiedziałem się w zasadzie przez przypadek. Muzeum nie jest zbyt duże: do zwiedzenia jest kilka sal, co może zająć około dwóch godzin. Bilet wstępu kosztuje w granicach 10 zł, w soboty wstęp jest darmowy, a w poniedziałki muzeum jest nieczynne. Zwiedzanie jest bardzo kameralne: w większości sal tylko ja i ochrona. Ekspozycja jest bardzo ciekawa i obejmuje m.in.: znaczki pocztowe, plakaty, banknoty, skrzynki pocztowe, urządzenia techniczne takie jak telegrafy, aparaty telefoniczne, centrale, radia i telewizory. Jest nawet zegarynka. Na deser zwiedzić można dodatkową salę z trzema dyliżansami pocztowymi (w tym dwa pięknie odrestaurowane) oraz kamiennymi znakami drogowymi. Muzeum nie jest zbyt nowocześnie urządzone. Nie jest też przewidziane do zwiedzania przez inwalidów. Żeby w pełni poczuć klimat dawnych lat, brakuje jeszcze tylko obowiązku noszenia kapci. Obsługę podzieliłbym na dwie grupy: 1) osoby młode, u których widać jeszcze pasję i zaangażowanie: są miłe, chętnie pomogą i opowiedzą o eksponatach. 2) seniorzy, u których widać kompletny brak pasji i zaangażowania w pracę. To przykre, gdyż zapewne to właśnie seniorzy wiedzą o tej ekspozycji najwięcej i z pewnością mogliby uatrakcyjnić zwiedzanie ciekawymi opowieściami. Tymczasem wolą siedzieć ze zgorzkniałymi minami i pilnować czy czegoś nie ruszamy. Ze zniecierpliwieniem czekają aż opuścimy salę. Niczego nie wolno dotykać - dlaczego więc niektóre eksponaty nie są za szybami?
Super miejsce. Piekna wystawa
Miejsce bardzo ciekawe i godne polecenia dla grup wycieczkowych odwiedzających Wrocław. Niestety myślę, że lekko omijane przez grupy - a to BŁĄD!!! Byliśmy w Muzeum z grupą dzieci niepełnosprawnych i przyjęto nas naprawdę z sercem, wszystko zorganizowane na wysokim poziomie, przemiła Pani Przewodnik, która swoimi opowieściami zaciekawiła dzieci. Również Panie z obsługi bardzo miłe i pomocne. Warsztaty dla nas przygotowane trafiły do Dzieci, cudownie i pożytecznie spędzony czas. Miejsce obowiązkowe do zwiedzenia!! Bardzo Dziękujemy Pani Dyrektor i Pracownikom Obsługi za przyjęcie naszej grupy. Polecam
Przeurocze miejsce, klimatyczne, klimatyzowane(!), obsługa na najwyższym poziomie. Jeśli potencjalny zwiedzający jest posiadaczem "starej duszy" na pewno doceni to niepozorne miejsce we Wrocławiu. Warto pamiętać by pod koniec wycieczki zajrzeć do sali z dyliżansami, które pięknie odrestaurowane robią ogromne wrażenie!
PS. Bilety po kilka złotych.
Minus za brak dobrze oznakowanego wejścia i istny labirynt wymagający przejścia, aby dostać się do muzeum. Sama ekspozycja dobra, zwłaszcza druga część składająca się ze starych dalekopisów, telewizorów i dyliżansów. Cena niezachęcająca 10 zł to zbyt dużo jak na tego typu muzeum, my byliśmy w sobotę, gdy wejścia są darmowe, polecam jako dodatek, na pewno nie jako główny cel podróży :)
Muzeum ogólnie mówiąc średnie. Niestety niewykorzystany kompletnie aspekt muzeum technicznego, w którym można by pokazać praktyczne działanie wielu przełomowych wynalazków. Zamiast tego można zobaczyć wiele eksponatów za szybą albo z kartką nie dotykać oraz przeczytać plansze obarczone błędami (np. błędna data wynalezienia telegrafu)! No otuche dodam że jednak czegoś się można dowiedzieć (o ile zaufamy podanym faktom) i zobaczyć z bliska kilka ciekawych rzeczy.
Przemiłe Panie które chętnie podziela się ciekawostkami dotyczącymi wystawy ale i samego miasta Wrocławia ❤️
Muzeum położone w samym centrum miasta, blisko Panoramy Racławickiej i Galerii Dominikańskiej, ze świetnym dojazdem 11 liniami tramwajowymi i 5 autobusowymi. Zlokalizowane w zabytkowym budynku dawnej poczty czekałem, a następnie poczty głównej. Zawiera wystawę stałą poświęconą historii poczty i telekomunikacji: archiwalne fotografie, stare listy, znaczki, mundury listonosza, skrzynki pocztowe, telefony, telewizory, radia, dalekopisy i plansze informacyjne o historii poczty i samego budynku. Dodatkowo na parterze kilka zabytkowych dyliżansów pocztowych.
Bardzo ciekawa historia jednej z najstarszych instytucji w Polsce. Interesujące eksponaty, stylowy wystrój i miła, kompetentna obsługa. Byliśmy całą rodziną. Świetne miejsce dla dzieci. Szczerze polecam!
Specyficzne muzeum. W sumie jedyne w swoim rodzaju. Nie jest jakieś niesamowite, wybitne ale jednak warte odwiedzenia i niepowtarzalne. Nie jest też ( przynajmniej takie miałem odczucie) oblegane przez turystów. Akurat moim zdaniem to plus. Podobało mi się zaangażowanie pracowników muzeum. Bardzo kontaktowi i serdeczni. To się chwali. Odwiedzałem w darmowa sobotę i wszystkim ten dzień polecam.
Piękny kawał historii..
Warto odwiedzić, bardzo ciekawe miejsce
Utworzene w drugiej połowie lat 50. XX w. Dawny budynek Urzędu Czeków Pocztowych. Sześć stałych wystaw koncentruje się na tematyce związanej z historią poczty polskiej, szyldami i skrzynkami pocztowymi, znaczkami, konnymi pojazdami pocztowymi, telegrafem i telefonem a także radiem i telewizją. Szczegółową uwagę zwraca sala dyliżansów, zegarynka, kaseta magnetofonowa, odtwarzacz CD i nokia 2210. Budynek nie jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Wprawdzie korytarze i sale są szerokie a w budynku jest winda ale trzeba pokonać kilka stopni żeby wejść głównymi drzwiami a następnie kolejne kilkanaście stopni do windy. Minusem jest ceną bilet 10 i 8 zł za max 30 min zwiedzania. Nie zauważyłem terminala płatniczego. W soboty za to wstęp wolny
Mimo trochę odstraszającego wejścia do budynku, nie spodziewałem się, że będzie aż tak ciekawe. Unikatowe dyliżanse piękne. Warto zobaczyć, szczególnie w sobotę, kiedy jest za darmo.
Muzeum będące dla mnie zupełnym zaskoczeniem. Jedyne takie Muzeum w Polsce. Przyszedłem licząc na 30 minut spaceru wśród eksponatów, a wewnątrz czekała mnie prawdziwa przygoda. Głównie jest to zasługa pracujących tam osób, szczerze zaangażowanych w wykonywaną pracę.
Mnóstwo eksponatów, duża dawka historii, niby muzeum małe jednak spokojnie można spędzić tam 60-90min. Polecam odwiedzić również wozownie piętro niżej, robi wrażenie.
Świetne miejsce dla dzieciaków które lubią takie gadżety. I dla dorosłych zainteresowanych historią.
Naprawdę ciekawe muzeum, można obejrzeć dyliżanse pocztowe, stare skrzynki na listy i wiele innych ciekawych eksponatów
Świetne miejsce, bardzo ładne stałe ekspozycje bardzo ładnie oświetlone, świetna lokalizacja oraz dojazd. Miejsce warte obejrzenia i zwiedzenia można poznać ciekawą pocztową historie i sprzęt który kiedyś poczta wykorzystywała.
Dnia 12.06.2021 miała miejsce bardziej niż skromna setna rocznica utworzenia Poczty Polskiej. ( na terenie muzeum)
Dziś, gdy poczta upada, można sobie przypomnieć czasy jej świetności. To zasługa Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu.
Zabytkowy budynek Poczty z muzeum Poczty i Telekomunikacji jest pierwszym wieżowcem w mieście. Od niedawna ma specyficznego sąsiada w postaci budynku OVO.
Moim zdanirm ciekawa ekspozycja związana z pocztą i podróżowaniem.Natknełem się na nią idąc z ul Traugutta w kierunku Panoramy Racławickiej.Dla dziecisą na piętrze miejsca na zrobienie fotografi.Na parterze jest sala zkilkoma powozami.Byłem tam w sierpnu nie byłowiele ludzi.
Na pewno nie jest to wielkie muzeum, z dużą ilością zbiorów, ale warto będąc we Wrocławiu zajrzeć. Zwiedzanie od 20 minut do max 1h.
Wyjątkowa na polską skalę kolekcja. Fetysz filatelistów i miłośników przeszłości. Zabytkowy drapacz chmur w którym jest muzeum też jest godny uwagi. Kiedyś tuż koło wschodniej fasady jeździły tramwaje
Bardzo ciekawe miejsce, ale wydaje się być niezadbane i pozostawione samopas dla zwiedzających, przy kolejnej wizycie miałem wrażenie, że jest coraz gorzej ze względu na mniejszą ilość i coraz bardziej zniszczone eksponaty. Potrzebne zmiany !!
Muzeum nie zrobiło na mnie większego wrażenia, zdecydowanie bardziej polecam warszawskie Narodowe Muzeum Techniki, zawiera podobne eksponaty w znacznie obszerniejszych zbiorach.
Skromne ale ciekawe dla pasjonatów muzeum.
Dla pasjonatów lub do obejrzenia podczas nocy muzeów. Eksponaty cenne i ciekawe, jednak powierzchnia muzeum nie jest szczególnie duża, w dodatku rozrzucona po piętrach.
Bardzo ciekawe miejsce na mapie Wrocławia i trochę zapomniane przy planowaniu wycieczek. Niektóre eksponaty są niespotykane nigdzie indziej. Bardzo polecam dla każdego.
5 gwiazdek za bardzo ładne i klimatyczne stare skrzynki pocztowe dostępne do oglądania na wystawie.
Dla kogoś związanego z pocztą to rarytasik. W soboty wejście za darmo. Największe wrażenie robi wielki 24-osobowy dyliżans. Oryginalny, odrestaurowany, wygląda świetnie.
Muzeum poczty i telekomunikacji... Nie wiem czemu ale mam wrażenie że kiedyś ilość eksponatów była większa... Mimo to warto zobaczyć, choć generalnie dla dzieci
Bardzo fajne miejsce. Brakuje mi trochę informacji jak zwiedzać aby zobaczyć wszystko i w odpowiedniej kolejności. Bardzo miła obsługa. Polecam
Można powspominać i dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy. Personel jest chętny do opowiadania o eksponatach. Bardzo miła atmosfera.
Małe ale ciekawe muzeum pokazujące, jak kiedyś ceniona była możliwość przekazu informacji, która w dzisiejszych czasach sprowadza się do podania kwoty brutto
Sporo ciekawych eksponatów. Telefony, radia, telewizory z różnych okresów. Zwłaszcza pierwsze walizkowe "komórki". Bardzo ładne są też dyliżansy.
Ekspozycja skromna, ale podczas pochmurnego dnia pozwala na chwilę cofnąć się w czasie. Uśmiech wzbudzają dawne skrzynki pocztowe, urządzenia elektrotechniczne czy - chyba najbardziej imponujące - wozy/dyliżanse pocztowe.
Piękne cofania się do tego co pamiętam, a co już minęło. Jak to widzę ją i moje dzieci. Co pamięta moja mama z tatą, a jak to było za ich dziadka i babci czasu
Mogłoby być więcej eksponatów słabo oznaczony dojazd parking jest ale wjechać na niego ciężko bilety niezbyt drogie
Fantastyczne miejsce, klimatyczny zapach staroci 😍 mnóstwo ciekawych opisów i eksponatów, bardzo miła obsługa.
Super ALTERNATYWA na niedzielne popołudnie
Bardzo ciekawe zbiory, ale z archaicznym sposobem ich prezentacji. Ciekawostką jest to, że budynek nieprzerwanie od momentu swego powstania jest używany przez pocztę.
Ładne
Małe muzeum specjalistyczne. Mnie zaciekawiło, choć mogłoby być lepiej wyeksponowane i opisane, brakuje np. audioprzewodnika
Super miejsce, ciekawe wystawy i powrót do czasów dzieciństwa
Ciekawe i w wielu przypadkach unikatowe zbiory. Bardzo przyjazna atmosfera zwiedzania.
Bardzo ciekawe miejsce ,można zobaczyć jak w krótkim czasie zmieniła się poczta ,technologia i jak bardzo szybko następuje rozwój elektroniki. Polecam
kameralne muzeum, unikatowe, rzadkie zbiory, ciekawe - dla tych którzy preferuja muzea prawdziwe, nie te multimedialne. Polecam
Mało kto wie że w tym budynku pocztowym jest muzeum. Mnie najbardziej przypadła do gustu ekspozycja skrzynek pocztowych.
Bardzo ciekawe miejsce nawet dla tych którzy nie bardzo interesują się tematem😉dodatkowym atutem są Panie które tam pracują przesympatyczne..co niestety we Wroclawiu jest rzadkością
Muzeum i ne od wszystkich. Historia w zupełnie innym wydaniu. Ekspozycję warte zobaczenia. Polecam
Polecam zobaczyć, ciekawe doświadczenie i przyciągające eksponaty
Dałbym 10 gwiazdek, ale się nie da.
Warto zobaczyć to muzeum.
Ciekawe miejsce aby poznać trochę historii Poczty Polskiej.
Fajne miejsce na wycieczkę z dziećmi. Ciekawe eksponaty i warsztaty.Cena za bilety ok
Kawał historii poczty polskiej
Bardzo ciekawe miejsce i eksponaty , super miejsce dla dzieci . Warto przyjść .
Fajnie
Bardzo ciekawe miejsce na mapie Wrocławia. Polecam odwiedzić.
Wystawa dość niszowa, ale dla zainteresowanych ciekawa. Na szczególną uwagę zasługuje sala dyliżansów
Bardzo ciekawe eksponaty zwłaszcza te powiązane z elektroniką. Sam budynek trochę zaniedbany. Polecam.
Bardzo interesujace wystawy. Polecam sale z dylizansem. W niedziele zwiedzanie bezplatne.
Świetnie dobrane eksponaty, bardzo miła obsługa, bardzo bardzo miłe zaskoczenie!
Fajne, ciekawe muzeum. Styl z minionej epoki dodaje klimatu
Bardzo małe miejsce, wozy zachwycają
Jedyne tego typu muzeum w Polsce. Warto zwiedzić w sobotę za darmo.
,Muzeum wspaniałe, niepowtarzalne. Zbiory , nie tylko filatelistyczne cenne.
Wiele ciekawych eksponatów , może nie obowiązkowa pozycja. Ale nie będzie to stracony czas.
Klimat jakiego już nie znajdziecie we współczesnym świecie można cofnąć się o kilkadziesiąt lat super miejsce
Nieduże muzeum, ale zaskakująco ciekawe , z całego serca polecam.
Pan oprowadzający bardzo miły. Warsztaty po zwiedzaniu przyjemne.
Bardzo ciekawe muzeum. Trzeba zobaczyć!
Piękne dyliżansy i stroje pocztowe. Warto zabrać ze sobą dzieci 🙂
Ciekawa ekspozycja, chociaż w obecnych czasach trochę trąci myszką sposób ekspozycji
Nigdy nie myślałem, że historia poczty i telekomunikacji może być taka interesująca
Dość oryginalna tematyka, z pewnością można poczuć klimat będąc w środku.
Wśród wystaw stałych powinna znaleźć się poświęcona filatelistyce.
Warto odwiedzić - w sobotę bezpłatny wstęp
Przyjemne zwiedzanie, eksponaty imponujące
Ciekawe eksponaty + kawał historii poczty niekoniecznie polskiej
Niby nic nadzwyczajnego, ale pokazuje w prosty sposób jak szybko wszystko się rozwija.
Zmniejszyla się ekspozycja na najniższym poziomie, w porownaniu do poprzed ich lat.
Powrót do przeszłości - polecam
Bardzo ciekawe muzeum.
Ciekawa ekspozycja w interesującym budynku. Sympatyczni ludzie.
Sporo eksponatow. Polecam dla dzieci.
Kajzerki są dobre, chleb żadna rewelacja.
Średnie muzeum super eksponaty
Ciekawe miejsce bo prezentuje początek polskiej poczty
100 Rocznica Poczty Polskiej.
Świetne miejsce, warte zobaczenia.
Ciekawy zbiór zabytków techniki telekomunikacyjnej.
Bardzo ładne i ciekawe muzeum
Ciekawe miejsce warto pokazać je dzueciom
Wspaniała lekcja historii polecam wszystkim!
Ciekawe, ale raczej tylko dla pasjonatów.
Fajne warsztaty dla dzieci, polecam
Wiele ciekawych rzeczy do zwiedzenia i zobaczenia.
Polecam, kawał ciekawej historii
Bardzo pozytywne wrażenia polecam.
Polecam steki i jary.
Warto odwiedzić przynajmniej raz
Piękny obiekt ale wołający o remont
Fajne miejsce i przemiła obsługa.
To poprostu kawał innej historii
Ciekawe eksponaty. Spokój.
Bardzo fajne miejsce.
Dość ciekawe muzeum
Bogaty zbiór skrzynek pocztowych.
Jedno z ciekawszych miejsc we wrocławiu
Niesamowite miejsce. Polecam.
bardzo fajne eksponaty
Bardzo ciekawe miejsce
Bardzo ciekawa ekspozycja
Szału nie ma
Ciekawe miejsce z parkingiem.
Wspaniały powrót do przeszłości.
wiele ciekawych eksponatów
Hmm calkiem ciekawe
Warto się wybrać!
Mocno się zdziwiłem polecam
super do podwieszania z dziećmi
Niesamowite miejsce, z własną historią i opowiadające wiele innych historii. Pani kustosz Kasia z pasją oprowadza gości i opowiada niesamowite historie a ma do tego niemały talent, szeroką wiedzę i rozwinięte predyspozycje. Można przenieść się w czasie, bo kadra Muzeum zadbała nawet o takie szczegóły, jak odpowiednie kompozycje zapachowe w niektórych salach. Kto nie był, ten... powinien to jak najszybciej naprawić w swoim życiu 😉.
warto zobaczyc
Warto zwiedzić
polecam
Polecam
Ciekawe i pouczające miejsce
Ok
Warto odwiedzić.
Ok
Polecam
Super ekstra
Dla miłośników ok.
Ciekawe miejsce do zwiedzenie
Ciekawe eksponaty
Super
Warte odwiedzenia
Super miejsce
Kawałek historii
Polecam odwiedzenie muzeum poczty bardzo ciekawe miejsce😉
Bardzo ciekawe muzeum, duża kolekcja znaczków, skrzynek pocztowych, maszyn do pisania, alfabetu Morse'a, pokazująca historię rozwoju telegrafu, telefonu i telewizji. Od razu można sobie wyobrazić, jak dawno temu ludzie pisali do siebie listy, jak listonosze dostarczali koperty adresatom. Dzieci musiały wyjaśnić, jak działał automat telefoniczny, pierwszy telefon. Bardzo ciekawie było popatrzeć na królewski powóz, mieszczący 24 osoby. Dorośli będą mieli co wspominać, dzieci będą mogły dowiedzieć się wielu nowych rzeczy o przeszłości! Koniecznie odwiedź to muzeum! polecam ;)
Wystawa nie jest duża, ale mimo to dość ciekawa.
Wstęp mamy bezpłatny – w każdą sobotę można zobaczyć ekskluzywne znaczki i wózki, którymi przewożono pocztę, stare i nowe telefony, radia. Samo muzeum nie robi wrażenia, ale mimo to jest jedynym takim muzeum w Polsce.
Polecam wizytę w środę - wstęp wolny! Ekspozycja jest dość interesująca, ale jest to raczej małe muzeum.
Ciekawe małe muzeum dla miłośników starej technologii. Kolekcja jest niewielka, ale interesująca; szczególnie imponujące są dyliżansy. Dla dzieci przygotowano ciekawy kącik. Bardzo miłe Panie pilnują porządku. W niedzielę wstęp jest bezpłatny.
Muzeum było bardzo interesujące.
Nie wszystkie informacje były w języku angielskim.
Wspaniałe muzeum mieszczące się na parterze i pierwszym piętrze wrocławskiej poczty.
Dostęp dla wózków dziecięcych i osób niepełnosprawnych.
Zaczekaj 30 minut na wizytę, bardzo przyjazny personel.
Historia poczty, telefonu i telegrafu Polski. Ze sprzętem, kostiumami, a nawet dyliżansami z epoki.
Mieć!
Dobre miejsce na spotkanie, choć niezbyt duże, posiada pokaźną kolekcję przedmiotów i zdjęć, które ukazują całą historię dotyczącą usług dostarczania poczty i telekomunikacji.
Małe muzeum z ładnymi pamiątkami związanymi z pocztą i telekomunikacją.
Klein aber fein. Ungefähr 30 bis 45 Minuten Aufenthalt.
(Przetłumaczony)
Mały, ale ładny. Około 30 do 45 minut postój.
Cudowne muzeum, ale byłem jedynym gościem. Dlatego mogłem spokojnie na to popatrzeć i mogę powiedzieć, że jest tam naprawdę dużo technologii wystawionej z objaśnieniami w języku angielskim, warto!!!
Bardzo fajnie, coś takiego powinno powstać w Dreźnie.
Niezwykłe muzeum, pierwszy raz w muzeum tego typu. Bardzo mi się to podobało. Ciekawe eksponaty: skrzynki i skrzynki pocztowe z wielu krajów Europy, odzież pracowników poczty, pierwsze wozy komunikacyjne, wagony pocztowe, liczne eksponaty zabytkowych radioodbiorników i zabytkowych telewizorów.
Ciekawe, ale części muzeum przydałaby się modernizacja! Przynajmniej jest kilka tłumaczeń informacji na język polski, ale nie zawsze.
Godziny otwarcia:
Codziennie: 10 - 16
Środa: 10 - 17
Sobota, niedziela: 9:30 - 16
W poniedziałki muzeum jest nieczynne.
Ceny biletów:
Normalny: 10 zł
Taryfa ulgowa: 8 zł
Bilet grupowy (powyżej 10 osób): 5 zł
Rodzinny: 20 zł (uprawnia do wejścia maksymalnie 2 osoby dorosłe + 5 dzieci)
W sobotę wstęp jest bezpłatny.
Ostatni zwiedzający mogą oglądać wystawy na pół godziny przed zamknięciem.
Dzieci do lat siedmiu, pracownicy muzeów wpisani do Krajowego Rejestru, członkowie ICOM i ICOMOS mają prawo wstępu bezpłatnego po okazaniu odpowiednich dokumentów,
uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, studenci i doktoranci, renciści, inwalidzi i niepełnosprawni wraz z opiekunami, nauczyciele szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz wychowawcy ośrodków opiekuńczych i wychowawczych, osoby posiadające Karta ISIC i karta EURO 26 uprawniają do biletów ulgowych po okazaniu odpowiednich dokumentów.
Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu jest jedynym w Polsce muzeum gromadzącym i chroniącym zabytki będące świadectwem działalności pocztowej na ziemiach polskich, w tym Pocztę Polską założoną przez króla Zygmunta Augusta w 1558 r. Muzeum założone w 1921 r. w Warszawie, od 1956 roku mieści się w zabytkowym budynku Poczty Głównej we Wrocławiu.
Zbiory muzealne przechowywane są w działach: Pocztowym, Filatelistycznym, Telekomunikacyjnym i Archiwum. W Bibliotece zgromadzona jest literatura polska i zagraniczna z zakresu filatelistyki, poczty i telekomunikacji, czasopisma i katalogi techniczne polskie i zagraniczne, a także starodruki i rękopisy.
Wystawy o profilu filatelistycznym, historycznym i artystycznym – prezentowane w kraju i za granicą – zdobywały nagrody i wyróżnienia, m.in. w Konkursie na ogólnopolskie Wydarzenie Muzealne Roku. Muzeum posiada własne wydawnictwa, na które składają się katalogi zbiorów i wystaw, przewodniki i informatory, bibliografie, monografie historyczne oraz rocznik muzealny.
Pokazy dyliżansów i strojów listonoszy są atrakcją wielu imprez plenerowych odbywających się w różnych regionach Polski. Dla dzieci w wieku szkolnym organizowane są konkursy plastyczne i quizy.
Muzeum należy do Międzynarodowego Stowarzyszenia Muzeów Transportu (IATM).
Trochę ukryty, ale bardzo interesujący. Istnieje szereg dalekopisów z początków, a także historia i rozwój polskiej poczty. Jest nawet angielski opis eksponatów. Na parterze znajdują się także dyliżansy, nieco ukryte, ale stanowiące część.
Bardzo ciekawa wystawa, miła obsługa.
Wstęp jest teraz bezpłatny.
Wkrótce muzeum przeniesie się do innego miasta.
Ciekawe muzeum, dużo informacji o poczcie i jej wyglądzie. Mnóstwo starych przedmiotów i rzeczy. W holu na parterze znajdują się stare wagony pocztowe.
Co za wspaniałe małe muzeum. Natknąłem się tylko przez pomyłkę, ale cieszę się, że tak zrobiliśmy. Kilka interesujących starych elementów historii telekomunikacji zamkniętych w starym, imponującym budynku.
Miły personel, z jakiegoś powodu było za darmo, kiedy tam pojechaliśmy.
Ukraińcy będą tutaj zainteresowani
(Przetłumaczony) Dziś jest święto, więc niestety było zamknięte.
(Wersja oryginalna)
Dnes mají svátek tak že bohužel bylo zavřeno.
Nice simple telecom museum, not much about electronic equipment more postboxes etc
(Przetłumaczony)
Ładne proste muzeum telekomunikacyjne, niewiele o sprzęcie elektronicznym, więcej skrzynek pocztowych itp
(Przetłumaczony) Muzeum jest małe i interesujące nawet bez przewodnika
(Wersja oryginalna)
Музей небольшой и интересный даже без гида
(Przetłumaczony) Historia w ogóle jest interesującą i bardzo użyteczną informacją.
(Wersja oryginalna)
Історія взагалі то цікаво і дуже корисна інформація.
This building need a good restoration and after it it will be great)
(Przetłumaczony)
Ten budynek wymaga dobrej renowacji i po nim będzie super)
Sehr interessant. Da habe ich mich in der vergangenen Zeit zurück gesetzt
(Przetłumaczony)
Bardzo interesujące. Ostatnio się z tego wycofałem
They have a nice collection
(Przetłumaczony)
Mają ładną kolekcję
Lovely place, friendly staff.
(Przetłumaczony)
Piękne miejsce, przyjazny personel.
A cozy and interesting museum :)
(Przetłumaczony)
Przytulne i ciekawe muzeum :)
(Przetłumaczony) Bardzo dobrze, wszystko jest takie pyszne
(Wersja oryginalna)
Дуже гарно, все так дікаво
Interesting telecommunication devices
(Przetłumaczony)
Ciekawe urządzenia telekomunikacyjne
Graet place very fun
(Przetłumaczony)
Graet to bardzo fajne miejsce
(Przetłumaczony) Zabytkowe telefony, maszyny do pisania, wagony pocztowe
(Wersja oryginalna)
Старинные телефоны, печатные машинки, почтовые кареты
(Przetłumaczony) Kolacja)))
(Wersja oryginalna)
Суппер)))
(Przetłumaczony) Oh
(Wersja oryginalna)
Oo
(Przetłumaczony) Haraszo
(Wersja oryginalna)
Харашо
(Przetłumaczony) wspaniałe miejsce
(Wersja oryginalna)
Super endroit
Kontakt
Zdjęcia
Filmy
Najnowsze
Od właściciela
Street view i zdjęcia sferyczne
Wszystko