Opinie o Wiatrak Szczepan. (Muzeum) w Strzelno (Kujawsko-Pomorskie).
Opis
Informacje o Wiatrak Szczepan, Muzeum w Strzelno (Kujawsko-Pomorskie)
Tutaj możesz zobaczyć lokalizację, godziny otwarcia, popularne czasy, kontakt, zdjęcia i prawdziwe recenzje wykonane przez użytkowników.
To miejsce ma dobre opinie, oznacza to, że dobrze traktują swoich klientów i będziesz czuł się świetnie korzystając z ich usług, polecam w 100%!
Mapa
Opinie o Wiatrak Szczepan
J. P.
Koniecznie trzeba zobaczyć. Pani z biblioteki oprowadzająca po wszystkich kondygnacjach wiatraku bardzo ciekawie opowiada o tym jak jest zbudowany i jak działa oraz o jego historii. Warto wejść do domu młynarza zobaczyć wystawę. Całość za darmo, ale można zakupić pamiątki
V. 0.
Drewniany, tradycyjny Wiatrak Szczepan zlokalizowany na terenie budynku Izby Pamięci Wsi Młynarstwa i Rolnictwa w Budzisławiu Kościelnym, gdzie działa Filia Biblioteczna. Bardzo fajny pomysł na udostępnienie obiektu do zwiedzania turystom (od poniedziałku do piątku, w godz. 8.00 - 14.30). Pani przewodnik bardzo malowniczo opowiada i ma rozległą wiedzę w temacie. Warto zajrzeć również do sielskiego budynku Izby Pamięci znajdującego się obok.
P.S. Gratuluję nowych śmigieł!
G.
Świetne miejsce jako kulturowe centrum lojalnej społeczności. Polecam bibliotekę publiczną, zwiedzanie wiatraka i doroczny festiwal kultury. Naprawdę warto.
K. S.
Nie spodziewałem się, że można tyłu ciekawych rzeczy dowiedzieć się o wiatraku.
Z.
Polecam, bardzo kompetentna i życzliwa Pani oprowadzająca, znająca doskonałe ten obiekt. Na miejscu można też kupić pamiątki. Konieczny punkt do obejrzenia w wakacje.
T. M.
Bardzo interesujące miejsce, za darmo można zwiedzić wiatrak i się dużo o nim dowiedzieć. Polecam
A. C.
Zwiedziłem ten wiatrak 16.02.2022. Pani przewodnik bardzo miła i z pasją opowiadała o historii wiatraka. Zobaczyliśmy wszystkie kondygnacje młyna(3)Dodatkowym atutem jest bezpłatne zwiedzanie. Do nabycia są pamiątki(magnesy miód, torby)
M. S.
Fantastyczne miejsce w małej wsi na szlaku piastowskim. Kompletny wiatrak, który można zwiedzać i dowiedzieć się jak działał. Panie oprowadzają, są przemiłe. Na miejscu także ciekawe warsztaty i pszczela ścieżka edukacyjna. Sporo sprzętów dawniej używanych w gospodarstwie - międlnica do lnu, stare ule koszowe i wiele innych. Zajrzeliśmy po drodze bez nadziei na coś więcej niż 5 minut oglądania drewnianej budki, a zostaliśmy z godzinę. Ciekawa była też wystawa dziecięcych prac w bibliotece! Serdecznie polecam. Z nami były dzieci 4-12 l. Szkoda, że nie mogliśmy zostać na warsztaty. Oferta tego miejsca jest naprawdę imponująca :)
B. W.
Piękne miejsce. Pani, która mnie oprowadziła, przyjemnie i wyczerpująco opowiedziała o historii tego miejsca i ostatnim właścicielu.
P. K.
Bardzo ciekawa lekcja historii. Dziękuję Pani Teresie za oprowadzenie po wiatraku i opowiedzeniu o zasadzie jego działania.