Opinie o Muzeum Kultury Łemkowskiej. (Muzeum) w Rzeszów (Podkarpackie).
Muzeum Kultury Łemkowskiej
Zyndranowa 1, 38-454 Zyndranowa
Opis
Informacje o Muzeum Kultury Łemkowskiej, Muzeum w Rzeszów (Podkarpackie)
Tutaj możesz zobaczyć lokalizację, godziny otwarcia, popularne czasy, kontakt, zdjęcia i prawdziwe recenzje wykonane przez użytkowników.
To miejsce ma dobre opinie, oznacza to, że dobrze traktują swoich klientów i będziesz czuł się świetnie korzystając z ich usług, polecam w 100%!
Mapa
Godziny otwarcia Muzeum Kultury Łemkowskiej
Poniedziałek
Zamknięte
Wtorek
09:00–16:00
Środa
09:00–16:00
Czwartek
09:00–16:00
Piątek
09:00–16:00
Sobota
09:00–16:00
Niedziela
09:00–16:00
Opinie o Muzeum Kultury Łemkowskiej
Fantastyczne miejsce w którym dowiedzieć się można o historii Łemków, zobaczyć jak wyglądało ich życie i kultura oraz zwyczaje, oprócz tego do zobaczenia jest kolekcja broni, hełmów żołnierzy z I i II wojny światowej. Bardzo miła i sympatyczna pani przewodnik. Na miejscu można zakupić książki, obrazki malowane na drzewie, rzeźby, i inne pamiątki. Wstęp 10zł/os.
Bardzo miłe i sympatyczne miejsce historyczne, a Pani która tam opowiada historię Łemków naprawdę opowiada to z pasją, wiedzą i zaangażowaniem w to co mówi. Co do opłat to jak my byliśmy był wstęp bezpłatny. Polecam
Domki piękne zastrzeżone od zapomnienia. Historia kultury łemkowskiej jest bardzo smutna. Wypędzeni ze swojej ziemi, zabijani...
Oby nigdy coś podobnego się nie powtórzyło. Niech człowiek człowiekowi nie będzie wilkiem!
Polecam to miejsce pamięci.
Podkarpacie jest urokliwe pełne wspomnień..
Bilet 10 zł dorosły. Dziecko (w naszym przypadku 8 lat) bezpłatnie. Pies bezpłatnie :). Parking bezpłatny. Miejsce z licznymi eksponatami. Wszystko uporządkowane, dobrze zorganizowane, pani przewodnik to osoba kompetentna i bardzo zaangażowana. Warto się wsłuchać w jej opowieści. Gorąco polecam każdemu kto odwiedza Beskid Niski (nawet jeśli masz podjechać kilka a i kilkanaście kilometrów, to warto).
Fantastyczne miejsce, rewelacyjna Pani przewodnik. Szczególnie polecam dla rodzin z dziećmi, bo to piękna i mądra historia. Wzruszyłam się wielokrotnie- wspomnienia z dzieciństwa wróciły, , zachwyciłam zgromadzonymi eksponatami, byłam pod wrażeniem wiedzy Pani, która wyczerpująco i bardzo ciekawie odpowiadała na pytania zwiedzających. Na pewno tam wrócę, bo z całego serca tego pragnę.
Przepiękne miejsce, z bogatą infrastrukturą muzealną, ponadto Pani przewodnik opowiada historię i anegdoty związane życiem ludzi w danym okresie.
Dysponuje ogromną wiedzą z którą chętnie się dzieli.
Serdecznie Jej dziękujemy i pozdrawiamy.
Turyści z Torunia
Na prawdę warto zobaczyć to miejsce i poznać trochę historii Łemków oraz tego rejonu. Pani bardzo fajnie wszystko opowiada. Teraz wiem dla czego Łemkowie tak się nazywają, a krzyż prawosławny ma przekrzywione ramię ;)
Bardzo ciekawe miejsce. Część to 3 sale z różnymi eksponatami. Reszta to gospodarstwo-skansen z oryginalnymi zabudowaniami. Przedodniczka opowiada ciekawie. Wstęp bezpłatny, ale warto zostawić conieco za bilet.
Przedstawia się jako Nikifor, Nikifor Krynicki, Nikifor Matejko… Czasem toleruje się jego „dziwactwa” i pozwala w spokoju malować, innym razem przegania się go za włóczęgostwo. Jest trochę jak człowiek-widmo. Żyje poza nawiasem społeczeństwa, nie ma dokumentów, nie może się wylegitymować. Miał łemkowskie pochodzenie. W opinii do muzeum przedstawiłem po krótce tą postać aby pokazać jakich wielkich przedstawicieli ma ta grupa etniczna. Muzeum na uboczu ale warto zjechać z trasy i cofnąć się w niedaleką przeszłość. Polecam.
Mały klimatyczny skansen do zwiedzania udostępnione są dwie chaty łemkowskie i nowo wybudowany budynek w środku dużo pamiątek związanych z życiem Łemków i z drugiej wojny światowej. Polecam!!!
Bardzo ciekawe muzeum. Powstało dzięki p. Teodorowi Goczowi, mieszkańcowi Zyndranowej. Przedstawia kulturę materialną Łemków zamieszkujących te tereny od wieków aż do drugiej wojny światowej, która także dla tej społeczności okazała się tragiczna w skutkach.
Miejsce warte odwiedzenia. Sprytnie rozwiązali opłaty biletowe. Wchodząc nie ma żadnej informacji o opłacie biletowej. Zwiedzasz teren przychodzi Pani opowiada o historii miejsca, o Łemkach a po chwili pada z jej ust zapraszam do kasy biletowej. Wszystko ok ale taka informacja co i za ile powinna być przed wejściem. Cena biletu normalnego 10zl ulgowego 7zl. Warto zwiedzić.
Wspaniałe utrzymane, bardzo ciekawe i fascynujące miejsce. Największym skarbem jest Pani przewodnik (proszę wybaczyć, ale nie zapytałam o imię), która oprowadza i opowiada tak, że człowiek mógłby jej słuchać godzinami. Prawdziwa skarbnica wiedzy.
Wzruszają mnie zawsze takie miejsca , to zatrzymany czas jak owad w bursztynie Trzeba pomyśleć o swoim i ludzkim w ogóle istnieniu , o przemijaniu , zapytać samego siebie czy już znalazłem sens w swoim życiu..
Bardzo ciekawe miejsce - must see dla każdego miłośnika Beskidu Niskiego. Zagroda ładnie utrzymana, dużo pamiątek z bitwy na przełęczy dukielskiej w czasie II wojny światowej. Oprócz starych budynków, dostępny jest również współczesny, nowy budynek, w którym znajdują się bogate ekspozycje dotyczące regionu i kultury łemkowskiej oraz wystawa artystyczna twórców łemkowskich (naprawdę ciekawa i na wysokim poziomie). Dużą wartością dla tego miejsca jest pani przewodnik świetnie opowiadająca o tym miejscu, posiadająca bardzo dużą wiedzę na temat kultury i wiary łemkowkiej. Polecam!
Maleńkie muzeum, ukryte wśród gór i lasów. Nieznane a warte odkrycia
Jestem pod wrażeniem historii tego miejsca. Obowiązkowe dla osób które chcą poznać tragiczną historię społeczności Łemków. Wielkie uznanie dla Pani przewodniczki za wiedzę i zaangażowanie. Oprócz standardowego oprowadzania odpowiedziała na mnóstwo pytań. Ciekawa i niestety tragiczna opowieść o Łemkach bardzo nas poruszyła. Dziękujemy za poświęcony czas.
W Muzeum Kultury Łemkowskiej w Zyndranowej zgromadzono nieliczne zabytki kultury materialnej Łemków, ocalałe po dewastacji i grabieży mającej miejsce przy okazji wysiedlenia po wojnie znacznej części ludności łemkowskiej na tereny byłego ZSRR oraz deportowania na ziemie zachodnie (akcja "Wisła"). Powracający na rodzinne ziemie starali się ocalić pamiątki po przodkach - oryginalne, stare meble, przedmioty codziennego użytku, narzędzia gospodarskie, naczynia, stroje ludowe.
Warto odwiedzić będąc w okolicy. Historia tego terenu jest bardzo ciekawa. Toczyły się tu najkrwawsze bitwy IIWŚ. Bardzo wiele zgromadzonych eksponatów. Okoliczne wsie tętniły życiem przed wojną. Teraz są to nieliczne domostwa lub opuszczone wioski. Warto poznać kulturę Łemków i zaznajomić się kim tak na prawdę byli i jak wyglądało życie w chyży. Polecam :)
Wspaniałe miejsce. Imponująca kolekcja artefaktów związanych z góralami z Beskidu Niskiego zgromadzona przez nieżyjącego już Teodora Gocza. Tragiczny los tej społeczności doświadczonej wojnami i politycznymi zawirowaniami możemy poznać odwiedzając muzeum w Zyndranowej.
Miejsce, które trzeba koniecznie zobaczyć. Pani oprowadza z pasją i niesamowitą wiedzą.
Należy koniecznie zaopatrzyć się w gotówkę.
Wspaniałe miejsce, ale głównie dzięki Pani przewodnik, która z wielką pasja i znawstwem opowiada o kulturze i zwyczajach Łemków. Dużo ciekawych eksponatów, okraszonych interesującym komentarzem Pani przewodnik. Bardzo ciekawe grafiki Wasyla Madzelana ilustrujące niełatwą historię Łemków.
Piękne miejace, muzeum - skansen bogaty w zbiory, piękne stroje, przedmioty obrazujące życie, zwyczaje, kulturę Łemków. Pani oprowadzająca po muzeum fantastyczna, wiedza, przekaz informacji pi prostu bajka. Można jej słuchać i słuchać. Polecam to miejsce, warto zobaczyć i posłuchać Pani Marii.
Zyndranowa - skansen, muzeum, chata Żydowska Cerkiew. Jestem tam przynajmniej raz w roku, progres widać, tylko szkoda że państwo zajmujący się tylko tym niby skansenem nie włożą odrobinę swej pasji w chatę i Cerkiew. Dojście do Chaty nie wykoszone - pokrzywy po pas. Obejście tego skansenu też pozostawia wiele do życzenia. Czułem się tutaj jako Polak winny a tak nie powinno być. Na plus droga już wyasfaltowana więc spokojnie można dojechać nawet rowerem.
Świetne miejsce do poznania kultury łemkowskiej . Pani Maria przewodniczka cudowna kobieta . Jej synowa również miło obsługuje wszystkie wycieczki i grupy zwiedzające. Obok piękna cerkiew Są. Mikołaja którą należy obowiązkowo zwiedzić .
Maleńkie muzeum z bardzo trudnym wręcz ciężkim przesłaniem.Poświęcone oczywiście Łemkom,Rusinom którzy nazwę zawdzięczają słowu "łem",często przez nich powtarzanemu,a oznaczającego tyle samo co polskie "ale".Nie chcę tutaj pisać o polityce,ciężkiej powojennej historii,akcji "Wisła",to są tematy na inne łamy. Co można zobaczyć w muzeum?Oczywiście wszystko to co wiąże się z kulturą,wiarą i dniem codziennym łemkowszczyzny czyli stroje ludowe,ubrania liturgiczne,narzędzia.Jest też wystawa współczesnych grafik,rzeźb nawiązujących do historii Łemków.To wszysto zobaczycie w budynku głównym muzeum.Obok stoi maleńki skansen i są to przeniesione oryginalne budynki łemkowskiej rodziny.W nich zobaczycie narzędzia do obróbki drewna,mielenia zboża,wytwarzania masła,meble i wszystkie inne rzeczy potrzebne w codziennym życiu.W jednym z budynków zgromadzone są militaria z bitwy o Przełęcz Dukielską z podziałem na radzieckie,niemieckie i słowackie.Budynek należał do urzędnika gminnego czy też powiatowego którego polskie władze pozostawiły(zapewne z powodu sprawowanej funkcji)na miejscu po 1947.Możemy się tutaj dowiedzieć co interesowało administrację i tak n.p. że prowadzono urzędowy spis alkoholików i obłąkanych.Po muzeum oprowadzał nas przewodnik który odpowiadał na wszystkie pytania.Zdecydowanie warto.
Kilka lat temu trafiłem do Zyndranowej. Latem. Miejscówka mnie urzekła. Kilka zabudowań. Potok. Las. Cerkiew. W tym roku wróciłem żeby zwiedzić to co wtedy przeoczyłem czyli Muzeum Kultury Łemkowskiej.
Po muzeum oprowadzała naszą 4 osobową grupę przemiła Pani - jak później się okazało małżonka założyciela tego muzeum. To nie jest zwykłe miejsce ani zwykły Przewodnik. Większość budynków muzealnych to jej rodzinne miejsca wiec nie opowiada sucho samej historii tych budynków czy eksponatów ale sa to opowieści emocjonalne i nie sztuczne czy wyuczone. Każdy budynek każdy przedmiot czy obiekt ma swoją historię - niestety nie zawsze szczęśliwą. Brak szczęścia nie dotyczy jedynie czasów akcji Wisła czy absurdów PRL - dotyczy również czasów teraźniejszych gdyż parę lat temu kolekcja Muzeum został okradziona. Absolutnie miejsce warte polecenia. Póki jest - w takim a nie innym kształcie. Miejsce i część historii Polski pokazane i opowiedziane przez osobę związaną z tym regionem. Pozdrawiam Panią Przewodnik. Na pewno jeszcze wrócę. Do zobaczenia
Bardzo ciekawe miejsce. Nie udało mi się zwiedzić muzeum z przewodnikiem, ale i tak można się przejść po terenie muzeum. Bardzo polecam.
Super miejsce gdzie mozna dowiedziec sie ciekawych rzeczy z kultury Łemkowskiej. Zwiedzanie obowiazkowo z przewodnikiem. Cena warta tego co zobaczymy i usłyszymy. Polecam.
Wspaniałe miejsce. Myślę, że wciąż niedocenione. A tam wszystko jest magiczne. I okolica, i zbiory, i historia i Pani przewodnik. Polecam z całego serca.
Miejsce, które otwiera oczy na trudną historię Beskidu Niskiego, bo historia to nie daty i regułki do wkuwania, a przede wszystkim ludzie. Ci ludzie byli ciężko dotknięci przez los, całe szczęście, że ktoś jeszcze o nich pamięta.
Na zarzuty o symbolikę sowiecką także pozwolę sobie odpowiedzieć: był to okropny, totalitarny system, który także tych ludzi dotknął tragicznie. Jednak pamiętajmy też o drugiej stronie medalu: w bitwie o przełęcz dukielską zginęło ponad stu tysięcy żołnierzy, w ogromnej mierze młodych chłopców wziętych z poboru. Szli oni, czy nam się to podoba, czy nie, w mundurach czerwonoarmistów. To im jest oddalony hołd tym pomnikiem przy wejściu.
Bardzo dziękuję Pani opiekującej się muzeum za pouczający wykład i rozmowę.
Pozycja obowiązkowa, szczególnie dla mieszkańców Polski południowej.
Bardzo ciekawe miejsce z przesympatyczną, energiczną przewodniczką. Żal, że tak mały skansen bo spędzilibyśmy tam całą rodziną dużo więcej czasu z ogromną przyjemnością. Zbiory duże - zasługują na lepsze wyeksoponowanie. Zamiast ładować pieniądze z budżetu na kolegów ministrów warto dofinansowywać właśnie takie miejsca z pasją!
Bardzo ciekawe muzeum, miła pani przewodnik polecam każdemu
Niewielkie ale bardzo ciekawe muzeum, warte odwiedzenia. Przypomina o różnorodność kulturową i religijną którą zniszczyliśmy.
Polecam 100/100, warto poznać tę ciekawą i tragiczną historię. Przewodnicza merytoryczne opowiada.
Grupowe zwiedzanie jest zdecydowanie najwygodniejsze. Obie odprowadzające Panie traktują to jako obowiązek, co nie powinno dziwić. Eksponaty słabo opisane, zbyt mało o nich opowiadano... Polecam tylko dla walorów ich niepowtarzalność. Nigdzie indziej takiego muzeum nie znajdziecie.
Rewelacyjne muzeum i świetna pani przewodnik, która nie dość, że ma dużą wiedzę, to jeszcze potrafi ją interesująco przekazać. Gorąco polecam wizytę w tym miejscu. Dodatkowy plus: można zwiedzać z psem.
Pani oprowadzająca z dużą wiedzą i pasja odpowiada o regionie i ich mieszkańcach. Zagroda nieduża ale pełna eksponatów i po prostu autentyczna. Warto odwiedzić chcąc poznać ten rejon
Ciekawe muzeum chroniące przed zapomnieniem historię Łemków. Bardzo zaangażowana i kompetentna Pani przewodnik, oprowadzała nas po godzinach pracy.
Fantastyczne miejsce, super pani przewodnik.
Pani, która opowiadała o wsi łemkowskiej to przemiła kobieta. Wiedza niesamowita. Miejsce, w którym dowiedziałam się bardzo dużo o tej historii.
Miłe miejsce, pełne ducha przeszłości, z sympatyczną Panią Przewodnik.
Bardzo ładne miejsce bardzo dużo eksponatów i dużo morzna się dowiedzieć polecam bardzo miła pani przewodnik
Niewielkie ale urokliwe muzeum/skansen.
Trzeba koniecznie odwiedzić i może warto się nad historią tych ludzi dłużej zastanowić ...?
Bardzo wygadana pani przewodnik, cena biletu aż wulgarnie niska w stosunku do tego co sobą reprezentuje pani przewodnik. Polecam!
Ciekawe miejsce do zobaczenia, by zapoznać się z kulturą Łemków. Gdy podjechaliśmy na miejsce, wydawało się, że obiekt jest nieczynny. Po chwili znalazła nas pani, która otworzyła nam drzwi do obiektów. Przy każdym z nich opowiedziała krótką historię, odpowiadała też chętnie na pytania. Skansen jest nieduży, można go odwiedzić "przy okazji". Wstęp jest bezpłatny.
Świetne muzeum kultury, dla niektórych powrót do korzeni.
Naprawdę warto tu zajrzeć, choćby ze względu na ogromną ilość artefaktów. Doskonała okazja żeby poznać historię Łemków, Żydów i Cyganów zamieszkujących dawniej te tereny. Gigantyczna praca założyciela muzeum i jego następców.
Mały skansen,częściowo w nowym budynku,częściowo w oryginalnych chyżach. Wiele pamiątkowych rzeczy z życia codziennego poprzednich pokoleń.Pani przewodnik o ogromnej wiedzy i darze opowiadania. Na przeciw skansenu utwardzony parking.
Warto odwiedzić będąc w okolicy ... tu jakby czas się zatrzymał. Bardzo ciekawe zbiory.
Polecam 😊
Ciekawe miejsce, przewodniczka opowiada interesująco, dużo ciekawostek. Warto pojechać.
Nieduży skansen, dobrze przygotowana pani przewodnik opowiada o wszystkim, chętnie i wyczerpująco odpowiada też na każde na pytane. Można kupić pamiątki. Zwiedzanie było za darmo, ale nie wiem, czy tak jest zawsze.
Historia ludzi, którzy tu żyli, a zostali wypędzeni lub zabici. Bardzo smutne czasy. Oby każdy miał swój dom, swoje miejsce do życia...
Wspaniałe miejsce i pięknie opowiedziana historia przez Panią Przewodnik. Polecamy! Na parkingu brak punktów ładowania samochodów elektrycznych ale to może w przyszłości?
Malutkie muzeum ale bardzo klimatyczne. Warto wybrać się na zwiedzanie. Wspaniała Pani przewodnik pełna pasji i zaangażowania. Polecam7
Trudno dojechać ale warto obejrzeć :)
Fajne miejsce, cisza, spokój. Duży parking
można zostać na noc. Jest miejsce na kampera, przyczepę lub namiot.
Rewelacyjne muzeum, niezwykle eksponaty. Po muzeum oprowadza bardzo miła kobieta z dużą wiedzą. Polecam!
W muzeum stare pamiątki po Łemkach Oprowadzała nas Pani z dużą wiedzą historyczną
Polecam ... Jest to miejsce urokliwe przypominające wysiedlenie Leków w 1947 roku.
Bardzo duża kolekcja eksponatów i kilka oryginalnych chat Łemkowskich świetnie zachowanych.Niestety pani przewodnik nie odezwała sie słowem sama od siebie-dopiero pytana, odpowiadała krotko i bez pasji. Czesc eksponatów nie była podpisana.
Warto odwiedzić. Pani przewodnik opowiada bardzo ciekawie, z pasją.
Fajne i ciekawe muzeum ale za bardzo nie ma co zwiedzać ale i tak najlepsze był domek z rzeczami z 2 wojny światowej. Polecam. 🙂
Polecam, wspaniała Pani przewodnik wprowadzającą w świat innej kultury.
Naprawdę warto było to zobaczyć !!!! Pani przewodnik SUPER!!!!.Wiedza znajomość tematu niesamowita.
Super!!! można dużo się dowiedzieć o ludach które nie były wspomninane polecam zwłaszcza rodziną z dziećmi które mogą się dużo nauczyć od pani przewodnik
Warto odwiedzic
Muzeum takie sobie - ale przewodnik super opowiada.
Warto odwiedzić
Można odkryć nieznane większości fakty historii
Ciekawe miejsce tylko podejście pracownika bardzo cienkie(pan niby się stara a tak naprawdę szkodzi temu miejscu) jeśli jedziesz tam specjalnie to nie polecam.
Świetne miejsce. Przewodniczka z pasją. Polecam
Polecam wszczególnosci pasjonatom historii oraz folkloru.
Świetnie, że są ludzie, którzy chcą przybliżać kulturę Łemków.
Pani przewodniczka to wulkan energii i informacji o Łemkach.
Samo muzeum niewielkie, ale przyjemnie spokojne (nawet mimo wulkanu w postaci Pani Przewodniczki).
Dla bardziej dociekliwych jest też możliwość zakupu publikacji o regionie. Pamiątki też są.
Dlaczego są takie krótkie godziny otwarcia to mały minus
Polecam wszystkim bardzo piękne miejsce do zobaczenia.
Obiekt wart polecenia. Kultura i historia Łemkow zebrana w tym skansenie i dodatkowo wspaniała Pani przewodnik.
Miejsce pełne historycznych opowieści.
Dla miłośników etnografii i historii - wizyta obowiązkowa. Oprócz wrażeń wizualnych - pani przewodnik opowiada ciekawe rzeczy ...
Odwiedziliśmy muzeum 07.06 i serdecznie polecamy. Pani przewodnik bardzo miła i pomocna. Opowiada historię ludzi którzy zamieszkiwali te tereny przed akcją Wisła. Osobiście nie spodziewałem się, że w tym miejscu dowiem się tylu interesujących rzeczy. Serdecznie polecam, miejsce obowiązkowe do odwiedzenie w Beskidzie.
Bardzo ciekawe miejsce do oderwania się z sanatoryjnej monotonii.
Muzeum kameralne, ale samo miejsce ciekawe, duży zbiór pamiątek, przepiękne stroje ludowe. Mały wycinek świata, który już nie istnieje. Pani przewodnik fantastyczna, widać że pasjonatka. Dowiedziałam się ciekawostek o których nie miałam pojęcia, zwłaszcza o tematyce religijnej. Polecam serdecznie, tym bardziej, że wejście kosztuje śmiesznie małe pieniądze.
Świetne muzeum, gdzie można dowiedzieć się czegoś o kulturze łemkowskiej. Pani przewodnik ma bardzo dużą wiedzę i opowiada z pasją. Polecam się tam wybrać.
Fajne niewielkie muzeum. Na mniej wiecej pół godziny zwiedzania. Pani przewodnik troche nadaje rytm zwiedzania co do końca fajne bie jest
Przepięknie położone muzeum, wśród gór i lasów. Cisza i spokój. Ciekawe wystawy i eksponaty można dużo się dowiedzieć o historii Łemków. Pani przewodnik przepięknie opowiada o historii i kulturze. Warto odwiedzić, polecam :)
Dość ciekawe miejsce. Można zobaczyć odrestaurowane Hyże Łemkowskie. Niemniej jednak jeżeli kogoś interesuje ta epoka i kultura nie tylko i wyłącznie Skansen w Sanoku.
Małe ale bardzo ciekawe muzeum
Bardzo ciekawe miejsce.
Dużo eksponatów pokazujących życie i kulturę Łemków.
Ludzie którzy tam pracują robią to z pasją.
Ciekawie opowiadają o ludziach, którzy żyli na tych terenach.
Obowiązkowo polecam odwiedzić to miejsce
Super sprawa
Oby więcej takich placówek i ludzi swoją pracę.
Polecam.
Na pewno jeszcze tam wstąpię.
Super miejsce, pełne klimatu i życzliwości. Szkoda, że Pan Teodor Gocz odszedł, a Pani Maria już nie oprowadza po swojej zagrodzie, lecz obecna przewodnik także zna się na rzeczy... Polecam jako cel wycieczki, lub przystanek w drodze...
Można się sporo dowiedzieć o lokalnej histotii
Ciekawa ekspozycja
Wspomnienie o dawnych dziejach Ziemi Łemkowskiej
Bezpłatny wstęp i obsługa przewodnika
Fantastyczne muzeum na świeżym powietrzu. Mieliśmy to szczęście, że będąc rano sami, przemiła Pani oprowadziła nas po wszystkich budynkach i opowiedziała nam niezmierzoną liczbę faktów na temat Łemków i Zyndranowej. Dziękujemy i pozdrawiamy z Poznania!
Jeśli będziecie w tych okolicach, to bardzo polecam tu zajrzeć. Po obiekcie oprowadza Pani przewodnik, która jest Łemkiem i opowiada także historię swojej rodziny. Chetnie opowiada na pytania. Bardzo ciekawy kawałek naszej historii.
Fantastyczne muzeum na świeżym powietrzu. Mieliśmy to szczęście, że będąc rano sami, przemiła Pani oprowadziła nas po wszystkich budynkach i opowiedziała nam niezmierzoną liczbę faktów na temat Łemków i Zyndranowej. Dziękujemy i pozdrawiamy z Trzebini
Bardzo ciekawe muzeum, warte obejrzenia. Dużo eksponatów, ładnie wyeksponowanych. Jest to obowiązkowy punkt do zwiedzenia. Polecam
Bardzo małe ale darmowe i pani super opowiada
Cudowne miejsce. Na końcu świata Zyndranowa. Miejsce zamieszkałe kiedyś przez rdzenną ludność Łemków. Można zapoznać się z kulturą, architekturą czy zwyczajami danych mieszkańców. Nie wielkie muzeum dla szukających ciekawych miejsc. Obowiązkowa wizyta jeśli już się przyjechało w Beskid Niski. Trzeba pisać, mówić czy odwiedzać takie miejsca. Oby nigdy nie zniknęły takie ,,rodzynki" w tym regionie. Magiczne miejsce. Polecam Wszystkim.
Według mnie punkt obowiązkowy podczas wędrówek po Beskidzie Niskim! Niewielkie muzeum, ale z całkiem sporą ilością eksponatów i świetną panią przewodnik. Można zobaczyć typową łemkowską chyżę i nie tylko. Warto przyjechać do Zyndranowej na koniec świata, by zwiedzić to miejsce :)
Polecamy. Pozdrowienia dla pani przewodniczki.
Doskonałe miejsce, żeby poznać kulturę łemkowską.
W muzeum znajdują się zbiory strojów, pamiątek, eksponatów ukazujących życie łemków. Pani przewodnik, w tym przypadku była to Pani Łemkini, która zamieszkiwała jedną z chat znajdujących się na terenie skansenu- bardzo ciekawie i co najwazniejsze ze swojego doświadczenia przedstawiła losy życia swojej rodziny.
Bardzo serdeczna i kompetentna pani przewodnik, mnóstwo informacji. Warto też odwiedzić sąsiednią izbę pamięci Żydów.
Warto zwiedzić Muzeum Kultury Łódź i zobaczyć oryginalny eksponaty. Przewodnicy szczególnie Pan Gocz bardzo ciekawie opowiadają o tradycjach łemkowskich i poszczególnych eksponatach. Szkoda że co roku mają problem z finansowaniem placówki.
Ciekawe miejsce w którym możemy zobaczyć jak kiedyś żyli mieszkańcy Bieszczad. Pani oprowadzająca po muzeum bardzo miła, super przedstawia wszystko co można tam zobaczyć. Polecam.
Jedyne doświadczalne muzeum w którym można wszystkiego dotknąć i prawdziwie uczestniczyć w życiu kultury Łemkowskiej.Pan przewodnik posiada ogromną wiedzę i ciepły charakter co zapewnia udane spędzenie wolnego czasu. Serdecznie polecam i zapraszam do zwiedzania.
Bardzo ciekawe muzeum
Super miejsce świetna przewodniczka
Przepiękne miejsce. Dużo ciekawych eksponatów. Prawdziwe życie z przed lat.Czuc klimat i atmosferę tego miejsca.
Miejsce super. Bardzo miła Pani przewodnik. Warto odwiedzić i posłuchać historii.
Nie ma zbyt dużo zabudowań w skansenie, ale bogato wyposażone. Jest dużo strojów ludowych, książek, także pozostałości po walkach podczas II WS. Przewodniczka przekazuje dużo ciekawych faktów z życia Łemków.
Muzeum to za duże słowo. Jedno obejście i nieduża kolekcja łemkowskich pamiątek. Pani oprowadzająca z szeroką wiedzą i zaangażowaniem. Warto zajrzeć będąc w okolicy.
Bardzo miła pani przewodnik, ciekawe historie, dobrze poprowadzona wycieczka przybliżająca kulturę Łemków.
Przesympatyczna Pani przewodnik. Dużo ciekawych zabytków. I ta historia. Wstyd za plan Wisła 1947
Pani przewodnik urodzona do wykonywania tej pracy, świetnie zapoznała nas z kulturą łemkowską. Polecam każdemu odwiedzić to muzeum, bo jest to ciekawe urozmaicenie czasu 😊
Jedno co mogę powiedzieć,to to ,że Pani przewodnik zna historię,i jest przemiła. Miejsce godne polecenia
Wspaniałe muzeum. Część budowli znajdujących się w zagrodzie znajduje się w miejscu ich wybudowania. Cudownie słucha się opowieści o zabytku, którym opiekuje się rodzina pierwszego właściciela! Warto!
Bardzo dobre miejsce. Warto zwiedzić. Warto wiedzieć o tym co opowiadają przewodnicy.
Mały skansenik ale pani przewodniczka to kopalnia wiedzy o Łemkach aż nie chce się wychodzić. Polecam
Ciekawe miejsce z dobrym przewodnikiem, który wyjaśnia wiele kwestii, zaczynając od języka. Idealne dla rodzin i interesujących się historią albo po prostu lubiących coś więcej wiedzieć.
Muzeum niezbyt duże ale warte odwiedzenia, sporo eksponatów i świetna przewodniczka.
Fantastyczne miejsce ! Tanie bilety ,dużo historii . Bardzo miły pan przewodnik. Można kupić też jakieś drobne prezenty ! Można to muzeum odwiedzić z psem ! Super ! Blisko na Słowację !
Pięknie położony skansen, bardzo zadbany, ciekawe eksponaty, bardzo miła Pani Przewodniczka. Zdecydowanie polecam wszystkim miłośnikom kultury łemkowskiej.
Muzeum ciekawie i rofesjonalnie urządzone. P. przewodnik b. sympatyczna i z ogromną wiedzą
Zasiegałam informacji o tym miejscu,mam ochotę je odwiedzić.Z tego co czytałam to warto. .. przecież to historia to musi być coś ciekawego .Jak obejrzę ,jak przyjadę to napewno ocenię prawdziwie.👍😷
Bardzo interesujące. Fachowa i uprzejma informacja na miejscu. Najlepsze miejsce o historii tego obszaru w Beskidzie Niskim
Piękne miejsce, które należy szybko odwiedzić, zanim zniknie z mapy. Kawałek historii, która niedługo zostanie zupełnie zapomniana. Jeśli dysponujecie funduszami, warto stałe wspierać fundację!
Muzeum warte odwiedzenia, bardzo bogata kolekcja kultury łemkowskiej, ciekawe eksponaty no i właściciel opowiadający mistrzostwo - Brawo 👍🤩
Warto wziąć przewodnika, bo można interesujących rzeczy dowiedzieć.
Skansen dość mały, spodziewałem się skansenu dużego jak w Zubrzycy Górnej czy Tokarni. Niestety w godzinach 12:00-14:00 okazuję się iż obowiązuje jakaś przerwa i zwiedzanie nie jest możliwe.
Ladne muzeum położone przy granicy słowackiej, zadbane i w przyjemnej okolicy
Super miejsce do przybliżenia sobie kultury lokalnej grupy etnicznej. Ciekawie opowiadająca przewodnik sprawia, że to dobrze spędzony czas.
Bardzo ciekawe informacje i pamiątki kultury i życia Łemków. Warto zobaczyć.
Pierwsza klasa.
Super pani kustosz . Polacy powinni w tym miejscu być by poznać pogmatwane ścieżki historii tych terenów
Skansen Kultury Łemkowskiej - żywe muzeum kultury!
Oryginalne zabudowania Łemków. Pani przewodnik ciekawie opowiada.
Jedyne łemkowskie muzeum w Polsce, warto zobaczyć. Ja spędziłem tam 3 dni fotografując stroje do książki.
Przewodnik bardzo fajnie opowiadał i było też dużo eksponatów
Warto odwiedzić, Pani z Muzeum rewelacyjne opowiada.
Byliśmy oprowadzeni po skansenie w maleńkiej grupie. Wszystko nam pani przewodnik opowiedziała i odpowiedziała na nasze pytania. Skromne zbiory,ale warto zobaczyć stara chłopska architekturę.
Byłem tu kiedyś. Powracam ponownie, polecam zwiedzanie z przewodnikiem cena nie wygórowana, a warto posłuchać
Super miejsce, polecam ! Dzieciaki miały fajną zabawę, dorośli również 🙂
Każdy nie tylko interesujący się historią, powinien zobaczyć to miejsce. Szósta gwiazdka dla pani przewodniczki za prawdziwą pasje.
Komplet gwiazek za miejsce, jego wygląd i pasję Pani która oprowadza i wspaniale opowiada historię Łemków którą to z kolei my powinniśmy znać także
Piękny zbiór eksponatów kultury łemkowskiej. Warto zobaczyć i posłuchać opowiadań o kulturze łemkowskiej.
Inne klimaty, wspaniała przewodniczka, cisza, spokój, zieleń, jedź zobacz.
Wlasciciele prawdziwi pasjonaci i Lekowie. Dobre miejsce dla tych co zaczynaja przygode z Beskidem Niskim i Lekowszczyzna i dla starych wyjadaczy
Ciekawe miejsce, koniecznie z Panią przewodnik!
Miejsce godne polecenia dla osób lubiących tego typu rodzaj turystyki.
Miejsce bardzo osobliwe i warte zobaczenia, trochę ukryte w zaciszu natury.
Ciekawe miejsce, warto zadzwonić wcześniej żeby upewnić się czy przewodnik będzie dostępny, który jest niezbędny żeby otworzyć izby.
Ciekawe, warte zobaczenia
Dowiedziałem się o dawnym istnieniu Rusi Karpackiej. Pani opiekun przewodnik oprowadza nawet po 3 osoby.
Miejsce ciekawe, ale Pani przewodnik nader oszczędna w słowach.
Bardzo ciekawe
Było super można się dowiedzieć dużo o kulturze łemkowskiej
Ciekawa historia. Pani przewodnik dodatkowy plus.
Warto zobaczyć to, czego współcześnie już nie ma, oraz usłyszeć osoby, które znają kulturę z autopsji.
Małe, skromne muzeum funkcjonuje chyba tylko dzięki pasji i zaangażowaniu ostatnich z ostatnich. Szkoda tylko, że to na końcu świata.
Fajne miejsce, ciekawie omówione przez przewodnika, warto zobaczyć
Bardzo ciekawa ekspozycja. Naprawdę warto odwiedzić.
Eksponaty i osoba przewodniczki - super
Ciekawe miejsce. Piękni, młodzi Łemkowie opowiadają o swoich przodkach. Warte zobaczenia.
Prawdziwa zagroda lemkowska. A do tego przewodniczka z pasją opowiadająca o historii.
Między 1 a 1,5h. Ciekawe miejsce, wszystko poukładane i fajnie opowiedziana historia.
Sympatyczna pani przewodnik dużo eksponatów polecam
piękne
Genialne miejsce. Super Pani przewodnik.
Przewodnik z dużym poczuciem humoru,a także z wiedzą,polecam
Nieduże ale ciekawe muzeum. Chaty , kuźnia wiatrak i jeszcze wiele innych rzeczy.
Fantastyczne miejsce wspaniała przewodniczka warto polecam.
Skromne, male muzeum
Kawałek trudnej historii...
Warto odwiedzić póki jeszcze żyją ludzie, którzy pamiętają.
Polecam
Miejsce gdzie mozna namacalnie poczuc jak żyli Łemkowie w xix wieku.
Odwiedziny były ale przewodnik chory. Dużo zdrowia życzymy
Interesujące miejsce.Pelna zaangażowania i pasji przewodniczka!!
Wspaniałe miejsce, kultura łemkowska na najwyższym poziomie, można przenieść się w czasie
Świetne miejsce ukazujące zapomniany świat w którym żyli rdzenni mieszkańcy tych ziem.
Koniecznie żeby poznać kulturę Łemków. Przewodniczka z pasją.
fajne miła pani oprowadza i ciekawe mozna sie dowiedziec wielu rzeczy
Skansen ze starymi chatami które można oglądać również w środku. Klimatycznie.
Mały skansen ale prowadzony przez ludzi z pasją. Polecam zajechanie do tego urokliwego miejsca.
Interesujące miejsce. Fragment świata, ktorego już nie ma.
Miła obsługa dobrze opowiada o kulturze Łemków
Pięknie odrestaurowane elementy kultury Łemkowskiej. Miejsce warte odwiedzenia.
Pięknie prezentuje mało znaną kulturę łemkowską
Na nas zrobiło wrażenie :)
Warto odwiedzić to miejsce. Ciekawe wystawy.
Interesujące miejsce, warto je odwiedzić. Polecam.
Ciekawe miejsce które daje nam namiastkę regionalnej historii ;)
Super miejsce aby zaczerpnąć wiedzy o kulturze Łemkowskiej
Miejsce warte odwiedzenia, ma swój klimat.
warto zwiedzić jednak zimą zamknięte na głucho :(
Fajne miejsce do zwiedzania pozdrawiam
Warte drogi, czasu i pieniędzy...
Super!!
Ciekawe, warte obejrzenia miejsce. Polecam
Bardzo ciekawe miejsce 😊
Świetne muzeum.
Bardzo ciekawe, prowadzone z pasją
Mini skansen łemkowski
Okej 😎😇😎
Swojski klimat, troche ciekawych eksponatow,
Bardzo pouczająca lekcja historii.
Dużo eksponatów, dużo informacji
Super bardzo ciekawe miejsce
Super muejsce warte zobaczenia.
Pieknie!
Świetne miejsce do zwiedzenia
Polecam
Fantastyczna Pani przewodnik
Pani przewodnik rewelacyjna.
Historia
Tu się czas zatrzymał.!
Polecam
Ok
Polecam
Piękne zadbane miejsce.
Szkoda że mało dostępne
Niepowtarzalny klimat lemkowszczyzny
Warto zwiedzić
Polecam.
Super.
Warto zwiedzic
Piękne miejsce!
Drugiego takiego niema
Warto warto
Warto
Bardzo polecam!
Warto
Polecam
Piekne muzeum.
Fajne
Bardzo ciekawe muzeum
Trzeba zobaczyć
Fajne eksponaty
Mały kameralny Skansen
Ciekawostką historyczna
Fantastyczne miejsce!!!
Ok
Warte odwiedzenia
KAWAŁ DOBREJ HISTORII
Jest super
Troche ciekawę
Warte odwiedzenia.
Ciekawe miejsce
Ciekawe miejsce 😁
super miejsce
Polecam :)
Cudowne miejsce
Matołki obłąkani
Pouczające
Super!!!!!!!!!!!!!!
W muzeum jest wiele rzeczy, a przewodnik wszystko bardzo szybko wyjaśnia. Powtarza Ci, że żeby Cię nie zanudzić, nie mówi więcej i że pytamy, co Cię interesuje.
Zobaczymy maszyny włókiennicze, szewskie, wszelkiego rodzaju narzędzia stolarskie i rolnicze. Odzież, akta, księgi i pamiątki wojenne z okresu I wojny światowej oraz brakujące krzyże cmentarne
Mały, ale możesz spędzić tam trochę czasu, odkrywając fragmenty historii. Wpisowe 20 zł. Zrobiono fajny parking. Pani mówiła tylko po polsku. Łemkowie + Sztuka + Fragmenty II Wojny Światowej = niezłe połączenie.
The museum was great! The tour guide was very helpful and very informative.I recommend visiting if you're interested in Lemko Culture.
(Przetłumaczony)
Muzeum było świetne! Przewodnik był bardzo pomocny i bardzo pouczający. Polecam wizytę, jeśli interesuje Cię kultura łemkowska.
Ładne muzeum, w którym można znaleźć zarówno ubrania z epoki, jak i narzędzia z tego obszaru. Były też dwa pomieszczenia z materiałami i przedmiotami wojennymi. ale przynajmniej za parking na łące nie było opłaty, przewodnik mówił albo po polsku, albo po angielsku, ale Słowak rozumiał Polaka, więc nie był to duży problem. Piękne otoczenie w przyrodzie.
Miła mała wizyta w tej starej rodzinnej farmie. Dom właściciela, który pozostał autentyczny, jest w ruchu, podobnie jak stajnia. Dziękuję młodemu człowiekowi za wyjaśnienia w języku angielskim.
Ciekawe miejsce. Super miły przewodnik Ewa. Dobrze opisuje powstanie i pochodzenie muzeum. Prawie nieprawdopodobna historia o przywódcy partii komunistycznej i pomniku.
(Przetłumaczony) Świetne miejsce, piękne eksponaty!
(Wersja oryginalna)
Чудове місце, гарні експонати!
Super
Ciekawa wycieczka. Wiele eksponatów. Drodzy gospodarze.
Świetnie. To bardzo zaszczytne i serdeczne podziękowania kieruję do rodziny Goczowych, która jest założycielką i propagatorką podtrzymywania i utrwalania tradycji narodu łemkowskiego, którego jestem także patronem
Cudownie, polecam odwiedzić.
Bardzo ładne małe muzeum oddalone od ruchu ulicznego. Mnóstwo pamiątek kulturalnych i II wojny światowej.
Jeśli jesteś Łemkiem, będzie to dla Ciebie szczególnie interesujące, ale jest to miejsce dla każdego, kto chce zobaczyć, jak chłopi żyli w Karpatach 100 lat temu.
Ładne, ciche i przyjemne miejsce z całkiem dobrym przykładem lokalnych ubrań, mebli i rzeczy przyczynowych.
Bardzo cenne miejsce z zachowanym przykładem łemkowskiego stylu życia.
Been there 5 years in a row
(Przetłumaczony)
Byłem tam 5 lat z rzędu
Kontakt
Zdjęcia
Filmy
Najnowsze
Street view i zdjęcia sferyczne
Wszystko