Opinie o Bunkier Linii Mołotowa, PROJEKT 8813. (Muzeum) w Przemyśl (Podkarpackie).
Bunkier Linii Mołotowa, PROJEKT 8813
Wybrzeże Marszałka Józefa Piłsudskiego 4, 37-700 Przemyśl, Polska
Opis
Informacje o Bunkier Linii Mołotowa, PROJEKT 8813, Muzeum w Przemyśl (Podkarpackie)
Tutaj możesz zobaczyć lokalizację, godziny otwarcia, popularne czasy, kontakt, zdjęcia i prawdziwe recenzje wykonane przez użytkowników.
To miejsce ma dobre opinie, oznacza to, że dobrze traktują swoich klientów i będziesz czuł się świetnie korzystając z ich usług, polecam w 100%!
Mapa
Godziny otwarcia Bunkier Linii Mołotowa, PROJEKT 8813
Poniedziałek
Zamknięte
Wtorek
Zamknięte
Środa
Zamknięte
Czwartek
Zamknięte
Piątek
Zamknięte
Sobota
14:00–18:00
Niedziela
12:00–18:00
Opinie o Bunkier Linii Mołotowa, PROJEKT 8813
D. D.
Ogrom pracy włożony w przywrócenie tego miejsca do takiego stanu jak jest teraz. Wielki plus dla pana który z pasja mówi o odbudowie i zasadzie dzialania obiektu. Wstęp po wrzuceniu dobrowolnej kwoty sprawia ze aż chce się rzucić więcej bo patrząc ile eksponatów i historii której to miejsce skrywa warto wejść i zobaczyć. Polecam
T. T.
Przebija nawet zamek. Doceniam poświęcenie ludzi którzy to odrestaurowali. Bogata ekspozycja. Miejsce powinno znaleźć się na każdej prywatnej liście miejsc do zwiedzania w Przemyślu.
H. B.
Niestety poza sezonem nieczynne. Szkoda.
p.
Zachowany w dobrym stanie. Odnoiony. Polecam zatrzymać się i zobaczyć.
R. L.
Miejsce ważne historycznie, które dotyczy okresu II wojny światowej. Polecam zwiedzić.
N. S.
Polecam
T. T.
Ładne miejsce obszedłem dookoła i poszedłem dalej ale kox taki mały miejski
K. K.
Co za pasja! Miejsce pełne historii na najwyższym poziomie 🙏
B. M.
Miejsce w pierwszej chwili wydaje się niepozorne, ale ekspozycja robi niesamowite wrażenie! Przewodnicy to prawdziwi pasjonaci, którzy potrafią zainteresować zwiedzającego historią. Jedno z obowiązkowych miejsc do odwiedzenia dla miłośników historii i militariów! :)
Ł. Ś.
LINIA MOŁOTOWA - PRZEMYSKI RU - PRZEMYŚL SCHRON NR 3 ( DO OGNIA DWUBOCZNEGO DLA DWÓCH CKM NPS-3 I DWÓCH DZIAŁEK P-PANC DOT-4 )
Przemyski Rejon Umocniony – wysunięty najbardziej na południe odcinek Linii Mołotowa, zbudowany w latach 1939–1941, o długości około 120 km. Na południu opierał się o Bieszczady (Solina), na północy graniczył w Sieniawie z Rawsko-Ruskim Rejonem Umocnionym.
Jego zadaniem była obrona strategicznego szlaku komunikacyjnego prowadzącego do Lwowa, a także przepraw kolejowych i drogowych przez San. Składał się z 7 punktów oporu, chroniących newralgiczne odcinki obrony, oraz umocnień polowych, uzupełnionych pojedynczymi betonowymi schronami bojowymi.
W Przemyskim Rejonie Umocnionym główną linię obrony na odcinku Przemyśl–Bachów i Olchowce–Myczkowce oparto bezpośrednio o San, wiele obiektów lokalizując w odległości nie większej niż 100 m od rzeki. Wykorzystano w ten sposób rzekę jako doskonałą obronę przeciwpancerną, a przez wzniesienie umocnień, także trudną do pokonania dla piechoty. Jednak lokalizacja umocnień bezpośrednio nad granicą utrudniała lub w wielu miejscach uniemożliwiała maskowanie, dawała doskonały wgląd w postępy prac i założenia systemu obrony. Brak pasa przesłaniania i niezakończenie budowy drugiej linii obrony groziło szybkim przełamaniem umocnień. Teren między Bachowem a Olchowcami zamknięto systemem umocnień polowych z lekkimi jednoizbowymi obiektami dla karabinów maszynowych i dział przeciwpancernych, podobnie jak w pasie przesłaniania Rawsko-Ruskiego Rejonu Umocnionego. Podobne umocnienia zbudowano na północ od Przemyśla i Medyki wzdłuż Sanu po Sieniawę. Znajdującą się za nimi główną pozycję obrony na linii Medyka–Kalników odsunięto od granicznej rzeki od 3 do 10 km.
V. G.
Mega fajne miejsce podziwiam właścicieli za oddanie sprawie i cała pracę 💪
t. p.
Autentyczne wyposażenie bojowe Armi czerwonej i Wehrmachtu. Oprowadzają miłośnicy ze stowarzyszenia historycznego. Z zewnątrz wygląda skromnie a w środku prawdziwa perełka dla miłośników militariów.
W. R.
Bunkier tren warto zwiedzić, niby z zewnątrz nic wielkiego ale środek... wyposażenie i zebrane eksponaty robią wrażenie. Po prostu trzeba tam wejść.
M. M.
Warto zwiedzić ten bunkier, kawał ciekawej historii umocnień Lini Mołotowa.
Bardzo dużo ciekawych eksponatów, wstęp za dobrowolną opłatą.
Polecam!!!
P. K.
Miejsce warte odwiedzenia świetna ekspozycja panowie posiadają ogromną wiedzę z ciekawością słucha się opowieści przewodnika dla miłośników militariów i nie tylko miejsce godne polecenia.Polecam w 100%.
h.
Szacun dla opiekuna ! Ekstra miejsce
Z. W.
W sumie niewielki dość przybytek. Mimo to ciekawa ekspozycja a przewodnicy-pasjonaci dokładają swoje. Trzeba odwiedzić!
S.
Bardzo dobry punkt programu podczas odwiedzin Przemyśla. Nie tak interesujący jak ten w Bratysławie, ale trzyma poziom. Warto.
P. D.
Jednym słowem polecam! Panowie z ogromną wiedzą która przekazują zwiedzającym. Jeżeli jesteś w Przemyślu to musisz tam być!
N. Z.
Ciekawa ekspozycja, tematycznie odpowiadająca historii bunkra, czyli II wojnie światowej.
A. M.
Bunkier Linii Mołotowa "kaponiera 8813" znajduje się przy Wybrzeżu Marszałka Piłsudskiego,wybudowany w latach 1940-1941.
M. I.
Miejsce warte zobaczenia. Ciekawe eksponaty.
Z. P.
Super miejsce z prawdziwymi pasjonatami.
M. K.
Jest ok
L. H.
Bunkier z 2 wojny światowej..
W. Z.
Ładnie
P. H.
Ciekawa ekspozycja.
V. Ц. п. К.
(Przetłumaczony) 05/02/2013 Musiałem odwiedzić wspaniałe miasto Przemyśl, którego wschodnia część, od 17 września 1939 r., Opuściła ZSRR pod tym imieniem, a zachodnie nazistowskie Niemcy nazwano Premsel. Kiedy Polska przestała istnieć w środku koryta Słońca (w języku polskim lub ukraińskim Xiang), przebiegała granica radziecko-niemiecka. Z biegiem czasu, na wschodnim brzegu Sany, wybudowano 8 Peremyshla, wzmocnionego wieloma dawkami, z których jedna znajduje się w mieście przed hotelem Gromada, gdzie obecnie znajduje się wolne muzeum, tak zwane DOT porucznika Chaplina, który bronił do 28, i niektóre dane do 30.06.1941. Wszyscy żołnierze, którzy byli w DOT, zginęli. W mieście znajdowało się także 14 posterunków granicznych 92 Oddziału Pogranicznego Peremyshla NKWD ZSRR, który przeprowadził służbę dla ochrony granicy państwowej na 215 km wzdłuż wschodniego brzegu rzeki San, 99 dywizji strzeleckiej i 66 pułku oddziałów kolei NKWD ZSRR, którzy podjęli pierwszą walkę o 03.15. .1941. O 14.00 miasto zostało całkowicie schwytane, choć z ogromnymi stratami, przez faszystów. Ale już 23 czerwca 1941 r., Po zjednoczeniu w wiosce. Medyka (obecnie Polska), żołnierze Armii Czerwonej i straży granicznej kontynuowali kontratak całkowicie wyzwalając miasto i przywracając państwową granicę ZSRR. Było to pierwsze miasto, które zostało pokonane przez Wehrmacht dzień po wybuchu wojny. Trzymali go do 27.06.1941. Miasto zostało porzucone przez funkcjonariuszy straży granicznej i żołnierzy Armii Czerwonej na rozkaz dopiero po tym, jak Niemcy przedarli się do Lwowa i nie było już warto go zatrzymywać, a garnizony DOT-ów nadal walczyły. 27.07.1944 r. Podczas ofensywnej operacji lwowsko-sandomierskiej Przemyśl został wyzwolony przez oddziały Armii Czerwonej i przez jakiś czas pozostawał w ZSRR, ale później, decyzją Konferencji Jałtańskiej, został całkowicie zwrócony Polsce i przemianowany na Przemyśl. Minąwszy dawne radzieckie szlaki graniczne, przypomniałem sobie tych, którzy odnieśli wielkie zwycięstwo i tych, którzy zrobili pierwszy krok w tym kierunku. Byli mężnymi wojownikami, strażnikami granicznymi, którzy na zawsze zapisywali swoje strony bitew w annałach Wielkiej Wojny Ojczyźnianej.
(Wersja oryginalna)
02.05.2013 мне пришлось посетить славный город Перемышль, восточная часть которого с 17.09.1939 отошла СССР под этим названием, а западная нацистской Германии именуемая как Премзель. Когда Польша прекратила своё существование по середине русла реки Сан (по польски или украински Сян) пролегла совтско-германская граница. Со временем на восточном берегу Сана был возведён 8-й Перемышльский укрепрайон со множеством ДОТов, один из которых расположен в черте города на против отеля "Громада", где находится сейчас бесплатный музей, так называемый ДОТ лейтенанта Чаплина, который оборонялся до 28, а по некоторым данным до 30.06.1941. Все бойцы, что находились внутри ДОТа погибли. В черте города также располагалась 14 погранзастава 92 Перемышльского погранотряда НКВД СССР, который нёс службу по охране госграницы на протяжении 215 км вдоль восточного берега реки Сан, 99 стрелковая дивизия и 66 полк железнодорожных войск НКВД СССР, которые и приняли свой первый бой в 03.15 утра 22.06.1941. К 14.00 город был полностью захвачен, хотя и с огромными потерями, фашистами. Но уже 23.06.1941 сгрупировавшись в с. Медыка (ныне Польша), бойцы РККА с пограничниками пошли на контрудар полностью освободив город и восстановив госграницу СССР. Это был первый город отбитый у Вермахта на следующий день после начала войны. Удерживали его до 27.06.1941. Город был оставлен пограничниками и красноармейцами по приказу лишь после того как немцы прорвались ко Львову и смысла больше не было его держать, а гарнизоны ДОТов продолжали сражаться. 27.07.1944, в ходе наступательной Львовско-Сандомирской операции, Перемышль был освобожден частями РККА и некоторое время оставался в составе СССР, но впоследствии, по решению Ялтинской конференции, был полностью возвращён Польше и переименован в Пшемысль. Пройдя бывшими советскими пограничными тропами я вспомнил о тех, кто шёл к великой победе и тех, кто сделал к ней первый шаг. Ими были доблестные воины пограничники, на вечно вписавшие свои боевые страницы в летопись Великой Отечественной войны.
М. Н. С.
(Przetłumaczony) Byłem tam w sobotę, ale ekspozycji nie widziałem, bo przy wejściu stała grupa grillerów :) Po prostu zrobiłem zdjęcie z boku i wdrapałem się na sam bunkier i zrobiłem zdjęcia stamtąd Zasane
(Wersja oryginalna)
Був в суботу, але не побачив експозицію, тому що на вході стояла якась група шашликарів :) Тільки сфотографував збоку й заліз на сам бункер фотографував звідти Засанє
N. G.
(Przetłumaczony) Schron jest dobrze zachowany. Wiele historycznych artefaktów, przyjazny personel.
(Wersja oryginalna)
Бункер отлично сохранился. Много исторических артефактов, приветливые сотрудники.
E. T.
(Przetłumaczony) Dziękujemy przewodnikowi Tomkowi za ciekawą opowieść! Polecamy wszystkim odwiedzić!
(Wersja oryginalna)
Дякуємо екскурсоводу Томеку за цікаву розповідь! Усім радимо відвідати!
М. Ж.
(Przetłumaczony) Wielki pomnik historii
(Wersja oryginalna)
Отличный памятник истории
T. P.
A. V.
K. M.
V. D.
(Przetłumaczony) Młodzież!!!
(Wersja oryginalna)
Molodcy!!!
A.
T. B.
Н. Г.
L. S. (.