Opinie o Ruiny ogrodnictwa Mielochów. (Muzeum) w Poznań (Wielkopolskie).
Opis
Informacje o Ruiny ogrodnictwa Mielochów, Muzeum w Poznań (Wielkopolskie)
Tutaj możesz zobaczyć lokalizację, godziny otwarcia, popularne czasy, kontakt, zdjęcia i prawdziwe recenzje wykonane przez użytkowników.
To miejsce ma dobre opinie, oznacza to, że dobrze traktują swoich klientów i będziesz czuł się świetnie korzystając z ich usług, polecam w 100%!
Mapa
Godziny otwarcia Ruiny ogrodnictwa Mielochów
Poniedziałek
Czynne całą dobę
Wtorek
Czynne całą dobę
Środa
Czynne całą dobę
Czwartek
Czynne całą dobę
Piątek
Czynne całą dobę
Sobota
Czynne całą dobę
Niedziela
Czynne całą dobę
Opinie o Ruiny ogrodnictwa Mielochów
K. Ś.
Miejsce nieopodal murów nowego Zoo, można tutaj dotrzeć spacerem, idąc od Jeziora Maltańskiego. Stosunkowo mocno zaniedbane. Bywają tutaj bezdomni. Nieznani wykonawcy umieścili różnego typu malunki na tych ruinach. Wokoło masa śmieci, w piwnicy natomiast gruzy. W okolicy liczne ścieżki leśne dla pieszych oraz rowerów.
Rodzina Mielochów zamieszkiwała te tereny do lat 70 ubiegłego wieku. Zostali wywłaszczeni w czasach PRLu. Syn Andrzej Mielocha, właściciela ogrodów na terenie Białej Góry, Jerzy - był sławnym motocyklistą oraz zawodnikiem Unii Poznań, miał być także tym, który wyhodował czarną różę - w praktyce róże z gatunku baccara - zdają sie one wyglądać na czarne zanim rozwiną pąki. Dodatkowo w trakcie drugiej wojny światowej uczestniczył w powstaniu warszawskim, należał do Armii Krajowej, przebywał w obozach.
Ta zapadła już dawno temu nieruchomość obecnie dalej popada w ruinę i nic nie zapowiada zmiany tego stanu rzeczy.
r. e.
Ruiny Poznańskiego ogrodnictwa Mielochów. Na tym obszarze widać, że jest dużo różnych części budynków, studzienek, rowów, są też fragmenty murków. Idąc niżej na południe pomiędzy drzewami można dostrzec min. komin czy też jakieś ruiny domków? Na niektórych częściach posiadłości widać pozostałości po chodniku. Szkoda że tak zapuszczone i zdewastowane
T. M.
Niestety coraz większa dewastacja tego miejsca. Jeszcze w latach 80' i 90' przechodząc tędy było zupełnie inaczej. Teraz miejsce jest zaśmiecone a cegły z murów coraz więcej się zsuwają. Po dawnej potędze ogrodnictwa Mielochów już nie wiele zostało. Teren nie jest nadzorowany ani w żaden sposób zabezpieczony, choćby przed dziećmi.
P. U.
Gospodarstwo sławnego poznańskiego ogrodnika. Ciekawostki: w piwnicy stary stół, plac przed domem i uliczki brukowane cegłą, pyszzne winogrono porastające cały budynek i drzewa.
J. G.
Ciekawe miejsce, choć jeszcze kilka lat i niewiele z niego zostanie. Budynek z muru pruskiego, prawie że zawalony. Z zabudowań widać, że pozyskiwana jest stara cegła. Komin pęka, pewnie kilka lat i runie. W ruinach kotłowni leży stary kocioł, albo wymiennik.
B.
Cudowne miejsce mające swój klimat. Miasto Powinno zająć się tym miejscem
M. K.
Miejsce z klimatem. Szkoda że tak bardzo zdewastowane w ostatnich latach. A jeszcze kilka lat temu można to było zabezpieczyć i zrobić pokazowe dawne gospodarstwo jakiego już nie można zobaczyć. Obiekt był obiektem wzorcowym, nawet uliczki na jego terenie były wybrukowane cegłą. Niestety liczne ogniska przyczyniły się do upadku większości zabudowań gospodarczych i sam budynek też został zniszczonych przez odwiedzających. Nie rozumiem takiego zachowania, taką zabudowę powinno się zachować dla potomnych a nie niszczyć. Niestety nikt nie sprawuje nadzoru nad tym terenem i jest bardzo zniszczony i rozkradane są materiały budowlane.
B.
Stare budynki. Nagryzione zębem czasu,a częściowo zdewastowane.
G. w. P.
Ruiny gospodarstwa ogrodniczego Mielochów. Z domu mieszkalnego zostało niewiele. Można odszukać reszki szklarni, gdzie wyhodowano czarną różę (choć całkiem czarna to ona nie była, ale przeszła do historii).Widać też pozostałości kotłowni z systemem ogrzewania szklarni. Zachował się wysoki komin, to dobry znak orientacyjny.
C.
Mieszkam w pobliżu. Lubię się tutaj wybrać na spacer. Jednak dewastacja tego terenu/ budynku jest zatrważająca. Szkoda takiego miejsca. Niedaleko jest jeszcze konin pozostawiony sam sobie.
J. G.
Słabo oznakowane i bardzo zaniedbane. Wiem, że specjalnie nie ma tam co oglądać, ale wszędobylski bałagan poraża.
T. P.
Miejsce ciekawe, trochę tajemnicze, warto sięgnąć do historii i zobaczyć.
P. S.
Fajne miejsce
A. „. O.
Szkoda że zostało niewiele. Ciekawe jak to wyglądało wcześniej
A. S.
Ciekawe ruiny.
M.
Fajne ruiny polecam
A. K.
Szkoda że zniszczone
D. D.
Took some time to get there - through the woods and old military remainings. Interesting but obviously deserted and abandoned place.
(Przetłumaczony)
Dotarcie tam zajęło trochę czasu - przez lasy i stare pozostałości wojskowe. Ciekawe, ale oczywiście opuszczone i opuszczone miejsce.
W. K.
P. P.