Opinie o Muzeum Polskiej Piosenki. (Muzeum) w Opole (Opolskie).
Opis
Informacje o Muzeum Polskiej Piosenki, Muzeum w Opole (Opolskie)
Tutaj możesz zobaczyć lokalizację, godziny otwarcia, popularne czasy, kontakt, zdjęcia i prawdziwe recenzje wykonane przez użytkowników.
Właściwie nie mamy zbyt wielu recenzji wykonanych przez naszych użytkowników na temat tego biznesu.
To miejsce ma dobre opinie, oznacza to, że dobrze traktują swoich klientów i będziesz czuł się świetnie korzystając z ich usług, polecam w 100%!
Mapa
Godziny otwarcia Muzeum Polskiej Piosenki
Poniedziałek
Zamknięte
Wtorek
10:00–18:00
Środa
10:00–18:00
Czwartek
10:00–18:00
Piątek
10:00–18:00
Sobota
10:00–18:00
Niedziela
10:00–18:00
Opinie o Muzeum Polskiej Piosenki
A. W.
Przyjemne miejsce do odwiedzenia jeśli lubisz muzykę ale również z czystej ciekawości by zobaczyć jaki mieli pomysł na muzeum związane z muzyką. Dość nowoczesny sposób bo na wejściu dostajesz słuchawki i podchodząc do tabletów sam wybierasz co chcesz posłuchać-czy utworu z danej kategorii czy tego jak powstało. Samo w sobie to muzeum nie jest duże ale jeśli ktoś ma ochotę może spędzić tam dłuższy czas. Ja byłam tam dość późno bo jakieś półtorej godz przed zamknięciem i jak dla mnie to było stanowczo mało czasu, mogłabym tam spokojnie posiedzieć 3h bo słuchanie w takim miejscu robi swój klimat. 😉.
T. D.
Żona mówi: jedziemy do zwiedzać Opole a ja do niej a po co przecież tam poza festiwalem nic nie ma- i na szczęście byłem w błędzie 😀 weszliśmy do muzeum gratis bo był darmowy wtorek😀 bilety są na konkretną godzinę i mamy godzinę zwiedzania - wyszliśmy po 3 bo już zamykali a nadmienie ze nie jestem jakims wielkim fanem muzyki😔 rewelacyjnie zrobiona multimedialna wystawa, wszystko co cię interesuje możesz przesluchac czy poczytać. Nadstepnie można wejść na scenę amfiteatru i poczuć się jak gwiazda estrady. Bez odwiedzenia tego miejsca można uznać ze się w Opolu nie było
c.
Miejsce, które musi odwiedzić każdy fan polskiej muzyki, mieszkaniec Opola czy festiwalowy widz. Muzeum w samym centrum Opola więc wszędzie z niego blisko. Przy muzeum spory, miejski i płatny parking (3.60/1 godz.), a trzeba liczyć, że zwiedzanie zajmie nam (razem z odwiedzeniem amfiteatru) około 2-3 godzin. Jeśli mogę coś doradzić, polecam odwiedzenie tego miejsca (czynne do 18.00) w dzień powszedni, bo wtedy można na spokojnie wszystkiego posłuchać, wszystkiego dotknąć i spróbować (no chyba, że trafimy na szkolną wycieczkę, to może być różnie). I w tym momencie też, podpowiadam, że warto trochę poczekać z odwiedzeniem tego miejsca wespół z małym dzieckiem. Historie polskich utworów, ich przesłuchiwanie czy oglądanie teledysków nie zrobią na małych dzieciach wrażenia, a traktowanie pozostałych części wystawy w kategoriach placu zabaw (a to było nam dane zobaczyć) trochę mija się z celem. Zwiedzanie odbywa się z przewodnikiem audio więc małe dzieci mogą tego nie ogarnąć. W muzeum można spróbować zagrać na elektronicznej perkusji, obejrzeć archiwalne teledyski czy eksponaty z opolskich festiwali czy wreszcie nagrać własne interpretacje znanych utworów w budkach nagraniowych i przesłać je sobie mailem (budki aktualnie są tylko dwie więc kolejki mogą być niekończące się). Trochę rozczarowuje górne piętro muzeum, które w mojej ocenie ma mnóstwo niewykorzystanej przestrzeni z niczym. Po muzeum warto oczywiście (schodami w górę) zajrzeć do opolskiego amfiteatru i wejść na deski opolskiej sceny. W środku dwie toalety (jedna w drodze do amfiteatru), szatnia depozytowa na monety 2zł i dział z pamiątkami. Niestety nic nie kupimy tu do jedzenia czy picia więc warto to zabrać ze sobą.
S.
Miejsce warte odwiedzenia szczególnie dla fanów polskiej muzyki. Kilka fajnych eksponatów m.in. Neony, magiczne lustro, gdzie przymierzycie stroje wybranych wykonawców. Ogólnie dużo historii oraz materiałów wideo. Dla lubiących śpiewać znajdą się dwie specjalne budki nagraniowe. Możecie poczuć się jak na estradzie. Polecam wejście we wtorek między godz. 14-18, gdzie bilet otrzymacie bezpłatnie, choć warto wcześniej zarezerwować sobie wejściówkę, bowiem pula biletów jest ograniczona. Niestety zdarzają się problemy ze słuchawkami, które otrzymacie przy wejściu. Nie zawsze działają. Parking przed Muzeum jest płatny w godz 8-17 od pon-pt. Bilety do zakupienia w parkometrach.
P. K.
90 minut to za mało, aby wysłuchać wszystkich punktów na trasie muzeum. Nagrania są ciekawie przygotowane ( wiele ciekawostek, opowiadań ) Niestety jakość nagrań wg mojej oceny dla mnie pozostawia wiele do życzenia. Niestety jakość oprogramowania nie jest w 100% zadowalająca w mojej ocenie. W kabinach nagrań( (zdjęcie nr3) jest duża latencja w słuchawkach oraz w nagraniu. Wokal jest przesunięty w czasie, co uniemożliwia precyzyjną realizację partii wokalnej. W zasadzie opóźnienie dźwięku nie pozwala nic profesjonalnie lub nawet półprofesjonalnie nagrać. W domu za pomocą zwykłego komputera bądź karty muzycznej można wykonać nagrania lepszej jakości i w większym komforcie. W Piosence "Jak kapitalizm, to kapitalizm " (Pod Budą) pojawia się zupełnie inny tekst podczas sesji nagraniowej w kabinie. Nagrania po wysłaniu na e-mail - nie zostały przesłane na wskazany adres do dnia następnego. Jest to muzeum multimedialne, szkoda - że tylko w słuchawkach, w kabinach na 1 piętrze nie były włączone systemy odsłuchowe. Bardzo fajne mini kino - dość dobry system nagłośnieniowy Mayer Sound - można oglądać wspomnienia - jednak programy te widziałem wcześniej w telewizji. Eksponaty niewirtualne to adaptery Bambino - kolekcja, magentofony, gramofon a także szafa z kilkoma strojami wykonawców z Opola. Ogolnie ocena pomiędzy - 3+ a 4-.
S. M.
Ciekawe muzeum, poszerzające wiedzę na temat Polskiej muzyki. Nowoczesne i Interaktywne muzeum. Można spróbować nagrać swoje wykonanie piosenki w profesjonalnej kabinie i później można wysłać na swojego maila będzie pamiątka. Fajnie spędzony czas, pan wydający urządzenia ze słuchawkami bardzo miły i zaangażowany w swoją pracę, wszystko wytłumaczył jak korzystać z urządzenia.
P. C.
Muzuem zwiedza się ze słuchawkami, i w tym muzuem to sprawdza sie bardzo dobrze. Mozna odsłuchać setki nagrań, nie przeszkadzając innym. Bardzo ciekawe są filmy opowiadajce o historii poszcsegolnych kultowych piosenek. Wyatwa bardzo atrakcyjnie zaaranżowana. Wystrój zabwany, trochę szałowy.
W cenie biletów można zajrzeć na amfiteatr, ale nie jest to dostepne kazdego dnia. Jeżelo trwaja prace nie ma takiej możliwości.
Muzuem jest kierowane do osób, które kojarzą polskie piosenki. Brakuje w nim troche ogolnej narracji.
M. M.
Rewelacyjne miejsce dla małego i dużego melomana. Nie od dziś wiadomo, że muzyka łagodzi obyczaje, a w tym muzeum to właśnie ona gra pierwsze skrzypce. Niezwykle bogata historia polskiej muzyki ukryta w ciekawie zaaranżowanych ekspozycjach. Szufladki, zakamarki, gablotki. Multimedialne i tradycyjne, do czytania i słuchania - sposobów zwiedzania jest wiele. Polecam z całego serca zajrzeć i zachwycić się.
T. F.
Ciekawe, miejscami futurystyczne muzeum. Każdy otrzymuje swoje słuchawki co pozwala na indywidualny odbiór programu zwiedzania. Fajna jest wirtualna szafa i perkusja celem sprawdzenia swoich umiejętności w zakresie tego instrumentu 😁
Nam po zwiedzaniu udało się wejść na dach(taras)muzeum. Fajnie widoki.
S. S. (.
Bardzo fajne muzeum. Ciekawy sposób zwiedzania, można tam spędzić naprawdę dużo czasu, jeśli w każdą historię zespołu, muzyka czy jakiegoś wydarzenia muzycznego chcielibyśmy się zagłębić.