Opinie o Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. (Muzeum) w Mokotów (Mazowieckie).
Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie
Stanisława Kostki Potockiego 10/16, 02-958 Warszawa
Opis
Informacje o Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, Muzeum w Mokotów (Mazowieckie)
Tutaj możesz zobaczyć lokalizację, godziny otwarcia, popularne czasy, kontakt, zdjęcia i prawdziwe recenzje wykonane przez użytkowników.
To miejsce ma dobre opinie, oznacza to, że dobrze traktują swoich klientów i będziesz czuł się świetnie korzystając z ich usług, polecam w 100%!
Mapa
Godziny otwarcia Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie
Poniedziałek
10:00–16:00
Wtorek
Zamknięte
Środa
10:00–16:00
Czwartek
10:00–16:00
Piątek
10:00–16:00
Sobota
10:00–16:00
Niedziela
10:00–16:00
Opinie o Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie
Zanim pójdziesz - przeczytaj.
To prześliczne miejsce, w którym można oderwać się od codzienności i poczuć nutę historii. Przepiękne ogrody, w których nie brakuje uroczych zakamarków wśród zadbanej zieleni, o którą nieustannie dbają pracownicy.
Sam zamek odwiedziłam w dniu darmowych biletów i co mnie uderzyło, to typowe wakacyjne tłumy. Jednak - brawo dla kasy. Przyjeżdżając po godzinie 10, dostałam bilet na wejście do pałacu dopiero na godzinę 13. Im później przyjeżdżasz, tym późniejsza pora na wejście. Po godzinie 12 w kasie może zabraknąć biletów, więc ze zwiedzania pałacu może nic nie wyjść. Jednak sam park również wystarczy do zachwytu tym miejscem.
Pałac w środku, tak jak inne zamki - posiada wiele eksponatów i wystaw. Jeśli nie dostaniecie słuchawek, pytajcie osób z ochrony (jeśli panie mają inną nazwę to przepraszam, ale chodzi o kobiety, które pilnują każdego pomieszczenia). Panie mają również ogromną wiedzę, a jeśli sami będziecie dla nich uprzejmi i zabawni, to oddadzą wam z uśmiechem kawał wiedzy historycznej. Czy wiecie jak spał król w swojej sypialni? I dlaczego łóżko jest tak małe? Albo czy znacie historię obrazów, kupionych przez Sobieskiego? Jeśli nie - koniecznie poznajcie, bo bywa nie tylko ciekawie, ale i zabawnie.
Dla dzieci.. niestety mało atrakcji, jednak nie jest to energylandia, żeby miała bawić najmłodszych. 😉 Za to jeśli dzieci rozpoczęły bajki historii, to na pewno docenią zobaczenie tego o czym słyszą w szkole.
Korzytajcie z tego miejsca i doceniajcie, bo niewiele mamy takich zabytków. Zwłaszcza z możliwością darmowego zwiedzania.
Naprawdę warto pojechać i zobaczyć, szczególności na wiosnę jak wszystko kwitnie. Zimą są tam pokazy światła też ciekawe ale zdecydowanie do polecenia jak jest śnieg. Do środka można wejść chociaż nie jest tak okazałe jak ma się wrażenie z zewnątrz. Dobry dojazd komunikacją miejską sprawia, że jest to dobre miejsce na szybki wypad. Niedaleko muzeum plakatu dla tych co lubią takie rzeczy.
Byłam w Warszawie parę razy i zawsze mało czasu ale warto poświęcić pół godziny na dojazd..
Przepiękne miejsce
Ale warto wcześniej poczytać jak wejść gdzie zacząć bo obsługa nawet we wtorek niezainteresowana zwiedzającymi (poza paroma wyjątkami). Chyba przebywając w tak królewskim miejscu uznali że są jakby z wyższych sfer. Aż dziwne w dzisiejszych czasach gdzie inne muzea tak są dostępne i komunikatywne ze zwiedzającymi.
Jednak budynek teren bardzo polecam i napewno przyjadę jeszcze raz
Pałac w Wilanowie to barokowa perełka Warszawy. Pałac i ogród zachowały niezmienioną formę mimo zaborów, wojen i okupacji. Poczujesz się tu jak król Jan III Sobieski – pogromca Turków spod Wiednia, który w 1683 roku zatrzymał ich pochód przez Europę. Władca, który zyskał w Europie przydomek nieustraszonego Lwa Lechistanu mieszkał w nim razem ze swoją ukochaną żoną Marysieńką.
W pałacu zobaczysz apartamenty króla i apartamenty królowej Marii Kazimiery, a wśród nich Gabinety Chiński, Holenderski, Starożytności i Muzeum Potockich. Zatrzymaj się też na dłużej w Sali Białej aby obejrzeć wizerunki kolejnych właścicieli pałacu oraz osób z nimi związanych.
Zwróć też uwagę na piękny, XVII-wieczny zegar słoneczny umieszczony na tylnej fasadzie pałacu. Składa się on z trzech tarcz trzymanych przez dostojnego Saturna. Zegar swoje powstanie zawdzięcza astronomicznym zainteresowaniom króla.
Latem stylowe rzeźby, fontanny, urokliwe alejki, jezioro i potok z kaskadą sprawiają, że otaczający pałac park jest doskonałym miejscem na odpoczynek od zgiełku miasta. Zimą Wilanów zaprasza do Królewskiego Ogrodu Światła. Spacerując po nim napotkasz piękne postacie z zamierzchłej epoki, zwierzęta i rośliny
o fantazyjnych kształtach. Mrok nocy rozświetlają tysiące świateł, które w czasie specjalnych pokazów tańczą w rytm muzyki klasycznej. Spędzony tu wieczór na długi czas pozostanie w Twojej pamięci.
Must see. Przepiękne, zadbane ogrody które warto odwiedzić na spacer lub w połączeniu ze zwiedzaniem palacu. Dużo egzotycznych roślin, urocze alejki i ławeczki. Można wynająć kajaki A także popływać łódka. Sam pałac niesamowity - przepych i luksus warte zobaczenia. Bilety lepiej kupić wcześniej. Cenowo wiare ok. Dookoła jest kilka parkingów
Pałac w Wilanowie - dzielnica Warszawy barokowy palac - zbudowany dla polskiego króla Jana III Sobieskiego. Pałac budowano w latach 1681 do 1696.
W niedzielne popołudnie ciężko w okolicy znaleźć miejsce do parkowania. Po drugiej stronie ulicy jest parking przy restauracji Mac Donalds - pierwsza godzina gratis a druga 5 PLN. Przed wejściem na teren parku trzeba wykupić bilety wstępu w automacie [można płacić kartą] - 10 PLN dorosły - 5 PLN dzieci.
Jesień w parku w Wilanowie dość monotonna - ale warto odwiedzić to miejsce. Przed wejściem na teren pałacu można kupić w okolicy dobra kawę oraz pyszne gofry królewskie 👍.
Muzeum znajdujące się w Pałacu wzniesionym za czasów panowania Jana III Sobieskiego. Odnajdziemy w nim liczne wystawy poświęcone zarówno temu władcy jak i kolejnym właścicielom rezydencji. Bardzo ciekawie prezentuje się część ekspozycji dotyczycąca sztuki dalekiego wschodu. Spośród wnętrz Pałacowych na pewno największe wrażenie robi sala biła z wiszącymi portretami m. in Stanisława Kostki Potockiego. Dla fanów króla Jana III atrakcją będzie jego biblioteka.
Ważą częścią wizyty jest spacer po królewskich ogrodach. Szczególnie piękne iluminacje prezentowane są porą zimową, przed świętami Bożego Narodzenia.