Opinie o Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego. (Muzeum) w Luboń (Wielkopolskie).
Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego
Dworcowa 5, 62-052 Szreniawa, Polska
Opis
Informacje o Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego, Muzeum w Luboń (Wielkopolskie)
Tutaj możesz zobaczyć lokalizację, godziny otwarcia, popularne czasy, kontakt, zdjęcia i prawdziwe recenzje wykonane przez użytkowników.
To miejsce ma dobre opinie, oznacza to, że dobrze traktują swoich klientów i będziesz czuł się świetnie korzystając z ich usług, polecam w 100%!
Mapa
Godziny otwarcia Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego
Poniedziałek
Zamknięte
Wtorek
Zamknięte
Środa
Zamknięte
Czwartek
Zamknięte
Piątek
Zamknięte
Sobota
Zamknięte
Niedziela
10:00–16:00
Opinie o Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego
A. D. N.
To muzeum jest rewelacyjne! Zwłaszcza warto tutaj zabrać dzieci, aby nie myślały, że mleko jest z Biedronki i żeby miały pojęcie, w jaki sposób produkuje się żywność oraz jaki to ogromny wysiłek. Jest to też bardzo ciekawe miejsce dla dorosłych: ) Spędziliśmy tutaj ponad 5 godzin – i to bez oglądania multimedialnych prezentacji, bo wtedy byłoby jeszcze dłużej.
Na terenie Muzeum Rolnictwa znajduje się pałacyk oraz BROWAR Szreniawa, w którym ważą z 10 rodzajów świetnego piwa! Od maja do września działa pub na świeżym powietrzu, Natomiast po sezonie można kupić butelki piwa przy kasie muzeum. Warto także zobaczyć prawdziwą gorzelnię, w której zgromadzone są zarówno instalacje jak i zabytkowe butelki, reklamy i etykiety. Ekspozycja Muzeum jest naprawdę ogromna, od maszyn rolniczych (tych starych jak socha i sierp), po kolekcję traktorów Ursus, samolotów i maszyn, które pamiętam z dzieciństwa.
Ponadto jest tu Muzeum Tarpana oraz kilka uroczych syrenek, fiatów itp., a także kolekcja powozów i karet oraz ich miniaturek.
W Muzeum Rolnictwa najbardziej podobało mi się, że były tam nie tylko sprzęty, ale także pokazane warsztaty rzemieślnicze (np. kowalstwo, kołodziejstwo, bednarstwo, rymarstwo, pszczelarstwo (i przepiękne ule!) oraz metody produkcji zarówno roślin jak i wyrobów mlecznych czy cukru! Dzięki temu można zobaczyć na własne oczy, jak zmieniały się technologie i sposoby produkcji rolnej począwszy od pierwszych osadników na tych terenach aż po czasy niemal współczesne.
Pięknie prezentowała się Lokomobilia - mobilna maszyna parowa.
Są to też żywe zwierzęta: kury, krowy, kozy, gęsi, kaczki, konie, kuce, króliki, gołębie i inne! Dla dzieci Jest to dodatkowa atrakcja: )
Niemal wszystkie sprzęty są prezentowany budynkach, więc jest to fajne miejsce do zwiedzania nawet w brzydką pogodę.
Gorąco polecam!
D.
Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie zaskakuje pod każdym względem. Byłem tam drugi raz w życiu, pierwszy okolice 2011/12r. Wtedy muzeum było strasznie zaniedbane, ale ludzie którzy robili pokazy np. plecenia ozdób z wikliny czy ludzie którzy robili pokazy wytwarzania naczyń glinianych bardzo się starali i robili wszystko co w ich mocy żeby przyciągnąć zwiedzających oraz żeby muzeum się rozwijało. Dziś odwiedziłem muzeum po raz drugi, czyli minęło 10/11 lat i obiekt jest nie do poznania. Ludzki czas i starania nie poszły na marne bo muzeum bardzo mocno się rozwinęło. Po tylu latach nie widziałem prawie żadnej podobizny dawnego muzeum. Obecnie do zwiedzania jest kilkanaście wystaw m.in wystawa historii Tarpana (w którym prócz FSR Tarpanów znajdziemy kilka innych autek rodem z PRL), wystawa Bryczek i Sani konnych, wystawa glinianych naczyń oraz wystawa wikliny, wystawa zabytkowego sprzętu rolniczego (m.in. traktory, pługi, kombajny i kilka lokomobili), mała wystawka kolejki wąskotorowej, wystawa samolotów i wiele innych. Myślę, że na terenie całego obiektu każdy znajdzie coś dla siebie. Można również zwiedzić zabytkowy browar oraz spróbować jego wytwory w postaci piw. Według mnie piwa są bardzo naturalne i bardzo smaczne, takie prawdziwe... Tak samo wytwarzany tu chlebek (próbowałem pajdy ze smalcem i ogórkiem kiszonym, było wspaniale). Jak pomyślę o tych smakołykach to aż mi ślinka cieknie. Mi jako ogromnemu fanowi motoryzacji najbardziej podobała się wystawa samochodów i traktorów/lokomobili. Jeśli ktoś chce zwiedzić spokojnie całą wystawę to śmiało można zarezerwować sobie cały dzień. Bilety w bardzo przystępnej cenie, obsługa miła. Na terenie są udogodnienia dla niepełnosprawnych, toalety, jadłodajnia. Napewno nie żałuję, że tam pojechałem i co więcej bardzo chcę tam wrócić jeśli tylko nadaży się okazja. Z ogromną przyjemnością przyjadę na kolejny taki festiwal. Mam nadzieję, że Muzeum i Browar nie stracą na jakości i życzę im dalszego rozwoju.
A. B.
Mi podobało się bardzo. Może to z uwagi na to, że wychowałem się na wsi :-) Na przejście wszystkiego - choćby po łebkach potrzeba 2-3h, ale lepiej nastawić się na pół dnia. Ekspozycje bardzo zadbane, częściowo nowocześnie zrobione. Są też zwierzęta, więc dzieciaki będą miały frajdę. Na terenie obiektu jest knajpa, więc można coś zjeść normalnego w trakcie zwiedzania.
My byliśmy w sobotę w piękną pogodę i było bardzo mało ludzi. Można było się w spokoju nacieszyć zwiedzaniem.
W ogóle to w soboty jest za darmo.
Ogólnie polecam.
N. K.
To muzeum mnie za każdym razem zaskakuje. Bylismy w święto 15.08 wejście było za darmo, niedaleko odbywały się zawody konne. Wsamym muzeum jak zawsze super, uważam, że to najlepsze muzeum w Wielkopolsce, że względu na teren i ogrom wystaw. Tym razem zaskoczył mnie dział z powozami oraz mieszkanie w godzelni. Mieszkanie do tej pory przywołuje wspomnienia domu babci 🙂. Bardzo polecam to miejsce.
M. J.
Muzeum bardzo się zmieniło od naszej ostatniej wizyty (8 lat temu) na lepsze oczywiście... Kawał historii poparty super wystawami. Polecam każdemu. Prosiak na kozetce robi robotę. Maszyny rewelacyjne. No i krowy nie są fioletowe... Prośba do muzeum o zachowanie w jak najlepszym stanie Giganta i tego nieco mniejszego Bizona... Raz jeszcze polecam.
M.
Miejsce dla całej rodziny z dziećmi. Tam trzeba jechać na dłużej, czyli kilka godzin aby zobaczyć jak najwięcej. W sobotę za darmo. Jest restauracja na miejscu i dobre rzemieślnicze piwo. Świetne miejsce aby pokazać młodemu pokoleniu ja kiedyś uprawiało się ziemię i czym.
D. S.
Piękny obiekt, piękne eksponaty, może nauczyć się wiele ciekawych rzeczy o życiu na wsi, o procesie rolniczym i wiele innych rzeczy. Bardzo polecam na piesze wycieczki, najlepiej przyjechać wcześniej, żeby było, więcej czasu na zwiedzanie. Na plus maszyny i inne obiekty odrestaurowane!
M. D.
Bardzo ciekawe muzeum. Duża ilość tematycznych wystaw podzielonych na pawilony w taki sposób, że można w każdym momencie "porzucić" ścieżkę zwiedzania, by wejść nas nie w innym miejscu.
Dodatkowo cały teren muzeum w Szreniawie jest fajnym terenem spacerowym
E.
Miejsce warte odwiedzenia, zaskakuje ilością eksponatów. Warto mieć w zapasie więcej czasu. Pawilonów do odwiedzenia jest naprawdę mnóstwo, znajdziemy chyba wszystkie możliwe maszyny rolnicze, które kiedykolwiek były używane, są też zwierzęta.
Jedyne co zakłóca moje wrażenia to bardzo mała klatka, w której trzymane są króliki. Zwierzęta są bardzo stłoczone.
A. S.
Super miejsce na spacer z dziećmi. Samochody, maszyny rolnicze, zwierzęta żywe. Płac zabaw. Pub Szreniawa oraz restauracja. Restauracja średnia gdyż kawa to tylko rozpuszczalna czy sypana. Mały wybór. Bardziej jako bar. W soboty za darmo.