Opinie o Pawilon Wyspiańskiego. (Muzeum) w Kraków (Małopolskie).
Pawilon Wyspiańskiego
plac Wszystkich Świętych 2, 31-004 Kraków, Polska
Opis
Informacje o Pawilon Wyspiańskiego, Muzeum w Kraków (Małopolskie)
Tutaj możesz zobaczyć lokalizację, godziny otwarcia, popularne czasy, kontakt, zdjęcia i prawdziwe recenzje wykonane przez użytkowników.
To miejsce ma dobre opinie, oznacza to, że dobrze traktują swoich klientów i będziesz czuł się świetnie korzystając z ich usług, polecam w 100%!
Mapa
Opinie o Pawilon Wyspiańskiego
Chodząc w tamtych okolicach często zastanawiałam się, co to jest za budynek. Wygląda on bardzo ładnie i zawsze mi się podobał. Niedawno tam zajrzałam i nie żałuję, bo trafiłam do uroczego miejsca, gdzie prowadzona jest promocja i sprzedaż biletów na różne wydarzenia artystyczne. Super sprawa! Na pewno będę tam bywać możliwie często, bo lubię być na bieżąco z tym, co się aktualnie dzieje w kulturze :)
Pawilon jest przepieknym budynkiem. W fasadzie umieszczone są niezrealizowane wcześniej witraże Wyspianskiego. Są naprawdę niezwykłe. Można patrzeć na nie godzinami.
We wnętrzu znajduje się również makieta witrazu: Bóg Ojciec - Stań się przeznaczona dla osób niewidomych .
Czasami w holu prezentowane są również różne pracę artystyczne.
W budynku znajduje się Info Kraków, miejsce pełniące funkcje centrum informacji i promocji wydarzeń w mieście.
Warto więc zaglądać do Pawilonu.
Budynek o ciekawej architekturze, witraże godne obejrzenia, uwaga - należy długo je kontemplować żeby odkryć w nich tą potęgę a i tak za każdym razem zobaczycie jeszcze coś!
Bardzo nowoczesne i użyteczne miejsce, pomocne mieszkańcom, a także umożliwiające realizację różnorodnych projektów społecznych
Fajne miejsce do zobaczenia dzieł mistrz za darmo
Ok.
Bardzo ładne miejsce?
Ciekawe kopie witraży Wyspiańskiego.
Warto tam zajrzeć.
Piękny budynek :)
Super architektura
Fajne miejsce
Ok
(Przetłumaczony) Interesujące miejsce. Przede wszystkim pośrodku znajduje się sala, w której jednej ze ścian znajduje się tryptyk witrażowy autorstwa S. Wyspiańskiego. Tryptyk został odrestaurowany w 2000 roku według oryginalnych szkiców autora. Bo to, co powstało za jego życia, zostało zniszczone podczas bombardowania.
Tryptyk jest interesujący dla motywów nietypowych dla witrażu, a także kolorystyki i kształtu linii. Ciekawą cechą jest również odwołanie się do światowych motywów. Obok pawilonu, który zresztą powstał dzięki polskiemu reżyserowi R. Polańskiemu, stoi kościół Franciszka z Asyżu, w którym całe wnętrze jest dziełem S. Wyspiańskiego i jest jeszcze jeden jego witraż okna. (Dowiadywać się)
(Wersja oryginalna)
Цікаве місце. Передовсім тим, що в середині є зала, одна зі стін якої містить вітражний триптих роботи С. Виспянського. Триптих відновлено в 2000х по оригінальним ескізам автора. Бо створений за життя був зруйнований під час бомбардування.
Триптих цікавий нетиповими для вітражу мотивами, також колористикою і формою ліній. Також цікавою особливістю є звернення до мирських мотивів. Поруч із павільйоном, який до-речі, збудовано завдяки Р. Поланськи, польському режисеру, є костьол Франциска Асизького, де вся інтер'єр авторства С. Виспянського і є ще один його вітраж. (Поцікавтеся)
This building is new and it is licking during the rain...
(Przetłumaczony)
Ten budynek jest nowy i liże podczas deszczu ...
(Przetłumaczony) Ciekawa sala
(Wersja oryginalna)
Интересный зал