Opinie o Muzeum Narodowe Kamienica Szołayskich. (Muzeum) w Kraków (Małopolskie).
Muzeum Narodowe Kamienica Szołayskich
plac Szczepański 9, 31-011 Kraków
Opis
Informacje o Muzeum Narodowe Kamienica Szołayskich, Muzeum w Kraków (Małopolskie)
Tutaj możesz zobaczyć lokalizację, godziny otwarcia, popularne czasy, kontakt, zdjęcia i prawdziwe recenzje wykonane przez użytkowników.
To miejsce ma dobre opinie, oznacza to, że dobrze traktują swoich klientów i będziesz czuł się świetnie korzystając z ich usług, polecam w 100%!
Mapa
Godziny otwarcia Muzeum Narodowe Kamienica Szołayskich
Poniedziałek
Zamknięte
Wtorek
10:00–18:00
Środa
10:00–16:00
Czwartek
10:00–16:00
Piątek
10:00–16:00
Sobota
10:00–16:00
Niedziela
10:00–16:00
Opinie o Muzeum Narodowe Kamienica Szołayskich
Piękne muzeum i bardzo warte odwiedzenia. Mimo ze zaledwie jedna przecznica dzieli go od Rynku Głównego, to muzeum jest raczej mało znane i nie tak często odwiedzane jak na to zasługuje. Dodatkowo jest urokliwy dziedziniec z fontanną i potencjałem na lokalizację kawiarni. obecnie są tam dwie wystawy na temat polskiej sztuki użytkowej i architektury, z XIX i XX wieku. Osoby w okolicach czterdziestki (i starsze) rozpoznają wiele artefaktów ze swojego dzieciństwa ;) Dużą uwagę poświęcono hotelowi Cracovia (za mojej wczesnej młodości szczyt nowoczesności i subtelnej elegancji) - można zobaczyć makiety, zdjęcia wnętrz, a także meble i przedmioty używane przez gości. jest tez sklep z pamiątkami, szatnia gdzie można zostawić większe torby, zamykane szafki, bardzo komfortowa temperatura (klimatyzacja). Super miejsce dla miłośników dizajnu i architektury, i nie tylko. Bardzo polecam. We wtorki wejście gratis - jak do wszystkich oddziałów Krakowskiego Muzeum Narodowego.
Byłem na wystawie- Przekroje,Galeria Architektury Polskiej na przeł.XIX i XX wieku połączoną z Galerią Desingu Polskiego. Pani przewodnik o wysokim profesjonaliźmie i ogromnej wiedzy wspaniale oprowadzała po zbiorach muzeum.( swoją drogą nie zdawałem sobie sprawy, że w zwykłych meblach mogą być ukryte takie historie!) Warto odwiedzić!
Bardzo ładnie zaaranżowane muzeum. Miałem okazję zwiedzać wystawy poświęcone polskiemu designowi i architekturze. Bardzo mi się podobały i dowiedziałem się sporo ciekawych rzeczy.
Jeśli interesuje Cię polska architektura oraz design z XX i XXI wieku to muzeum jest zdecydowanie dla Ciebie i koniecznie musisz je odwiedzić. Bardzo ciekawa ekspozycja pozwalająca szczegółowo zapoznać się z najważniejszymi zagadnieniami tematycznymi prezentowanymi na tej wystawie.
Miałem okazję odwiedzić dwie wystawy: Przedmioty - Galeria Designu Polskiego XX i XXI wieku oraz Przekroje - Galeria Architektury Polskiej XX i XXI wieku. Myślę że te dwie wystawy stanowią ciekawy punkt wyjścia do stworzenia wielkiej ekspozycji w tych zakresach. Dla osób, które dotychczas nie interesowały się tymi zagadnieniami stanowią ciekawy pomysł na wejście w temat. Jednak osoby które od pewnego czasu zgłębiają temat mogą mieć poczucie, że "już to gdzieś widziałem". Na plus - na wystawie architektonicznej są pokazane także bardzo świeże realizacje.
Byliśmy na pięknych wystawach o designie i architekturze. Miejsce jest bardzo zadbane, na dole jest szatnia i sklep z albumami, pamiątkami itp. Nie wiem, czy to decyzja samego oddziału, czy element jakiejś szerszej polityki, ale za bilet normalny zapłaciłem jakieś 30 złotych, podczas gdy ulgowy dla studentów kosztował chyba 2 złote. To jest gigantyczna i trudna do usprawiedliwienia dysproporcja!
Piękne miejsce, świetna kolekcja designu polskiego.
Nowa wystawa
Sztuka Designu
Przedmioty
We wtorki od 10 do 19 wstęp wolny
Muzeum czynne 10 do 18
(wtorki, piątki i soboty do 19)
Nowa wystawa Dom Odziany
(pomieszczenia za szatnią)
W samej kamienicy jest muzeum, wystawa stała, "szuflady Szymborskiej" oraz okresowe wystawy stałe (ja byłem na 1920 - Cud nad Wisłą). Wystawa o Szymborskiej jest skromna i raczej pokazuje zainteresowania poetki i jej hobby niż pokazuje jej biografie czy objaśnia wiersze, choć jest miła w oglądaniu. Wystawa o bitwie warszawskiej na duży plus. Film oraz plakaty czy rysunki i malowidła pokazują całą otoczkę tego konfliktu
Blisko Rynku. Interesujące wystawy, dobrze zaopatrzona księgarnia. Dla miłośników Wisławy Szymborskiej - jej ,,Szuflada", oddająca charakter i twórczość poetki.
Miejsce klimatyczne - od kilkunastu lat nowy "dom" Wyspiańskiego. Chwilowo z racji "wycieczki" Gospodarza do Gmachu Głównego zagościła tutaj wystawa "Kraków 1900". Wystawa czarująca, mieniąca się jak letnie, nocne, czyste niebo jasno świecącymi gwiazdami znakomitymi obrazami, rzeźbami i grafikami mistrzów czasu Młodej Polski. Dla mnie szczególnym elementem wystawy jest "ścianka" Stanisławskiego, eksponująca wiele obrazów, których do tej pory nie było mi dane zobaczyć na żywo. Małym powodem do smutku w tej wielkiej radości, jest fatalne oświetlenie w przypadku tej jednej ściany, nie dające rozsmakować się we wrażliwości Stanisławskiego na kolor...
Na tej wystawie trzeba być!
Bardzo miła obsluga. Ucząc się o Dekadentach, Młodej Polsce,, Wyspiańskim brakowało mi mistycyzmu w tej wystawie aczkolwiek wystawa rzeczy z domu Szymborskiej sprawiła że innej oceny niż 5 nie mogę dać. Cudo polecam.
Budynek ładnie odrestaurowany. Wystawa Kraków 1900 - ciekawa, niesztampowa. Plus za próbę odejścia od standardowych, dla mnie przestarzałych sposobów eksponowania dzieł. Wprowadzenie wątków z życia codziennego ówczesnych mieszkańców, polityków, artystów Krakowa znacznie urozmaica zwiedzanie. Pewnie to nie ideał, ale zdecydowany krok na przód. Szuflada Szymborskiej to kameralny projekt, pomimo ciążącego nad nią majestatu Nobla oddaje poprostu osobowość artystki. Wszystko ponad to byłoby nienaturalne.
Wystawa poświęcona architekturze i wzornictwu XX i XXI wieku jest bardzo dobrze i ładnie przygotowana. Miło było zobaczyć, że takie z pozoru zwykłe przedmioty, które częstokroć są poupychane w szafkach lub co gorsze, zostały wyrzucone, dobrzy ludzie, przekazali je do muzeum, żeby świadczyły o historii i cieszyły oko.
Muzeum znalazło się na naszej drodze zwiedzania raczej przypadkowo, ale nas bardzo pozytywnie zaskoczyło.
Świetna wystawa polskiego wzornictwa i architektury pozwala na dobrą promocję rodzimego designu i myśli architektonicznej. Zainteresuje młodszych I starszych, tych bardziej i mniej znających oba tematy. Warto wypromować to miejsce bo okazuje się, że mamy się czym pochwalić
Szkoda, że nie ma przewodników audio. Mile spędzony czas ze sztuką
Dobrze, że jest takie miejsce, gdzie przeszłość łączy się z teraźniejszością. Piękna wystawa 'Kraków 1900' i profesjonalne odprowadzanie z przewodnikiem.
Bardzo ciekawa wystawa, szkoda jednak, że tak skromna.
Kolejna świetna wystawa o architekturze i polskim wzornictwie. Od kubka dla niewidomych przez piękne stroje po makiety i informacje o słynnych budowlach.
Ciekawe wystawy w starych wnętrzach. Centrum miasta, a cisza i spokój. Polecam!
Kamienica Szołayskich
W zabytkowej kamienicy, podarowanej Muzeum Narodowemu przez Włodzimierę i Adama Szołayskich w 1904 roku, znajduje się oddział Muzeum Narodowego w Krakowie. W 2003 roku w Kamienicy Szołayskich otwarto przeniesione z ulicy Kanoniczej Muzeum Stanisława Wyspiańskiego oraz zorganizowano stałą wystawę poświęconą Feliksowi Jasieńskiemu.
Po generalnym remoncie i modernizacji budynku w 2012 r., uległa też zmianie nazwa tego oddziału - aktualnie Muzeum Stanisława Wyspiańskiego zostało przekształcone w "Kamienicę Szołayskich im. Feliksa Jasieńskiego". W oddziale, oprócz ekspozycji stałych i czasowych, odbywają się wykłady, koncerty, spektakle teatralne oraz zajęcia plastyczne dla dzieci i młodzieży. Część parteru odnowionego budynku przystosowano do obsługi publiczności, m.in. stworzono tu centrum informacji, sklep muzealny i kawiarnię oraz salę wielofunkcyjną.
Głównie dla miłośników malarstwa, ale wystawy zawsze są ciekawie przygotowane i bogato opisane, tworząc przekrój przez daną epokę lub tematykę. Zaletą jest zdecydowanie to, że w Muzeum nie ma tłoku. Rozlokowanie wystaw na kilku piętrach pozwala na swobodny przepływ ludzi i ograniczenie hałasu. Po dlugim zwiedzaniu warto wpasc do kawiarni na dole - bardzo dobra kawa :)
Warto odwiedzić. Znajduje się tutaj bezpłatna do zwiedzenia wystawa o Wisławie Szymborskiej. W gmachu głównym jest wystawa prac studentów z okresu międzywojennego lat 30tych. Jednakże moim zdaniem bilet wstępu 25,00 zł na tę wystawę jest lekką przesadą. Listopad 2019
Oddział Muzeum Narodowego z niezwykle ciekawymi stałymi i czasowymi wystawami. Szczególnie spodoba się miłośnikom sztuki i literatury - dużo tu wystaw poświęconych okresowi dekadentyzmu, Młodej Polski, szczególnie ciekawa jest także ekspozycja ,,Szuflada Szymborskiej".
Muzeum zaaranżowane na wysokim poziomie. Świetna pod każdym względem wystawa "I Grupy Krakowskiej". Fantastyczna Szuflada Szymborskiej. Sklep pełen ciekawych rzeczy. Szatnia funkcjonalna. Nowe, czyste i piękne WC. Pani bileterka niesympatyczna i odstraszająca. Powinna dostać służbowe polecenia bycia miłą. Jak większość "serwisu" w naszej małoPolsce.
Bardzo ciekawa wystawa sztuki i designu polskiego XX wieku od budownictwa po zastawy stołowe
Bardzo ciekawe wystawy. Polecam wystawę z okazji rocznicy odzyskania niepodległości. Można na niej zobaczyć jak Kraków wyglądał i funkcjonował 100 lat temu. Unikalna wystawa.
Miejsce zdecydowanie warte odwiedzenia, nawet gdy ktoś wybierze tylko darmową wystawę "Szuflada Szymborskiej". Można dzięki niej zobaczyć inne oblicze poetki (fantastyczny zbiór ręcznie robionych, pełnych humoru pocztówek).
W kamienicy funkcjonuje również sklepik z pamiątkami, w którym znaleźć można nie tylko "nudne" albumy, ale też wiele nowoczesnych pozycji książkowych o różnorodnej tematyce, w tym piękne wydania książek dla dzieci.
Bardzo ładnie zaprojektowanie wnętrze galerii, ściany nie tylko są białe lecz w różnych stonowanych mocnych kolorach co przeważa zdecydowanie na plus gdy wiszą na nich dzieła sztuki, nieskomplikowane korytarze i ciekawie zaprojektowane wystawy.
Miejsce przeznaczone dla krytyków sztuki, ludzi którzy są obeznani z tym tematem. Nie polecam odwiedzającym którzy chcieliby zobaczyć slawne obrazy , sławnych malarzy. Cena również nie jest najniższa- ok. 40-zł za bilet rodzinny..............................................................
Zawsze mozna powiedziec ze moglo by byc lepiej ale jest w porzadku. Sama wystawa o awangardzie troche rzadko rozciągnięte eksponaty na 2 piętra pewnie by się pomiescily w 3 salach. Z drugiej strony daje to szanse intymnego kontaktu z danym dziełem bo nie ma tłoku dzięki takiemu luznemu eksponowaniu prac. Bardzo interesujący pokaz filmów z epoki.
Piękne, ogromnie ciekawe, bardzo przyjazne miejsce
Wystawa "1920. Cud Wisły". Przełomowa bitwa wojny polsko-bolszewickiej ukazana w obrazach, grafikach i plakatach. Niecodzienna okazja zapoznania się z twórczością artystyczną i propagandową obu walczących stron.
Piękny budynek w sercu starego Krakowa! Bardzo dobre ekspozycje zarówno stałe jak i czasowe. W budynku znajduje się sklepik muzealny oraz kawiarnia.
Kamienica wspaniała, ale jeszcze bardziej podobała mi się wystawa malarska Aleksandra Kotsisa ( druga połowa XIX W.)
Piękna wystawa Kraków 1900, polecam. Muzeum dobre miejsce na poznawanie Krakowa podczas upałów
Fantastyczna, kameralna lokacja pełna pereł polskiej sztuki. Pozycja obowiązkowa dla osób wrażliwych na piękno i ceniących spokój ducha.
Muzeum duże z dużą ilością ciekawych eksponatów. Trzeba zarezerwować sobie więcej czasu na oglądnięcie wszystkich eksponatów.
Wystawa Kraków 1900 znakomita. Pokazuje wiele aspektów okresu, nie tylko twórczość artystów. Bardzo ciekawy
Polecam wystawę Kraków 1900.
Szuflada Szymborskiej szalenie ciepła i zrobiona ze smakiem.
Kraków 1900 podobnie - obrazy Mistrzów umiejętnie zestawione z faktami i tłem epoki.
Wystawa Szymborskiej bezpłatna i może obejrzeć każdy bez względu na wiek.
Sklepik-Art Bookstore
Restauracja Tribeca ☺
Kamienica mieści się blisko centrum.
Miła obsługa i ciekawe, bardzo rozbudowane ekspozycje. Dodatkowy atut dla mnie to księgarnia oferująca różnorodne książki o sztuce.
Bardzo lubimy tu wracac. I Tribeca blisko. Aktualna wystawa Krakow 1900 FANTASTYCZNA.(Falat, Boznanska, Wyspianski, Slewiński..itd) Zobacz koniecznie.
Ładna wystawa pamiątek Wislawy Szymborskiej noblistki. Krótka ekspozycja, ale zrobiona interesująco. Obok wystawy osobliwa księgarnia
Widziałam tam dwie bardzo dobre wystawy - Kraków 1900 i Szufladę Szymborskiej. Gorąco polecam!
Warto zawitać. Obecnie na parterze wystawa sztuki japońskiej. Na pierwszym piętrze można podziwiać polski design i sztukę użytkową, na drugim piętrze wystawa poświęcona architekturze. Uprzejma obsługa, dobra atmosfera.Ciekawy budynek.
Miła obsługa, dobra wystawa Kraków 1900 (czasowa), dobra księgarnia. Polecam!
Przepięknie odrestaurowany budynek. W tym momencie znajduje się tam wspaniale zaaranżowana wystawa "Kraków 1900". Absolutnie robi wrażenie!
Ekspozycje w starej kamienicy, nastrôj i zëitgeist. Kameralność i przystępność. Tradycya i modernczesność.
Małe , niepozorne muzeum ale w środku potrafi zaskoczyć.
Zachodzę zawsze jak jestem w Krakowie. Ostatnio awangarda krakowska z lat trzydziestych. Świetnie pokazane.
Wspaniałe muzeum. Pomijając samą kamienicę, wystawy zawsze są interesujące, a sposób prezentacji: mistrzowski!
Cudowna instalacja poświęcona Irenie Sendlerowej.
W pięknym obiekcie, w centrum starego Krakowa, zawsze bardzo interesujące ekspozycje. POLECAM 😁
Ciekawe muzeum.
Fantastyczne miejsce. Arcydzieła młodopolskiego malarstwa. Raczej dla odbiorcy dojżałego. Polecam.
1900 świetna wystawa. Samo muzeum bardzo nowoczesne i przyjazne. Polecam
Wystawa Kraków 1900 świetna! Bardzo dobrze zaopatrzony sklepik przy muzeum.
Dużo cieķawych eksponatów. Kawał historii. Polecam
Znakomicie przygotowana wystawa.
Świetna wystawa "Kraków 1900", szczególnie plansza z kawiarnianej ściany.
Duży plus to możliwość dotykania niektórych eksponatów. Można wybrać się z dzieckiem.
Fajne miejsce wystawiennicze ale wystawa na której byłem słaba. Jest sklepik z albumami
Najciekawsze, najbardziej przystępne i interaktywne muzeum w Krakowie. Gorąco polecam.
Wspaniała wystawa Potęga Awangardy!
Interesująca ksiegarnia na parterze dla wszystkich zainteresowanych sztuka.
Brak wystawy stałej, na pierwszym piętrze czasówka: artyści w Auschwitz na parterze Szymborska
Cicho spokojnie bardzo dobra tematyka ekspozycji miejsce przyjazne
Wystawa 1900 - cudownie obrazuje klimat tamtych czasów...
Warto.
Super wystawa o wielkiej Polce - Wisławie Szymborskiej.
Wystawa Kraków 1900 godna polecenia
Miła obsługa i ciekawie przygotowana ekspozycja dotycząca Wisławy Szymborskiej. Ja polecam.
Według mnie najlepszy oddział. Świetne wystawy czasowe
Zawsze pełne wrażeń doskonale przygotowane wystawy
Wszystkie wystawy są tutaj na wysokim poziomie wraz z rewelacyjną Szufladą Szymborskiej.
Bardzo sympatyczne muzeum. Nieduże, ale dobrze zagospodarowane. Polecam
Godna obejrzenia wystawa 100 lat niepodległości !
Bardzo interesujące wystawy. Trzeba obowiązkowo zobaczyć.
Ciekawa wystawa Kraków1900
Kraków 1900 ciekawa wystawa warto zobaczyć
Piękna ekspozycja, wystawa. Fachowa, życzliwa obsługa.
Piękny budynek.Wieczorem przy sztucznym oświetleniu robi wrażenie.
Bardzo interesujące wystawy. Przeciekawa "Szuflada Szymborskiej".
Niewielkie muzeum ale przekazujące odbiory ogrom treści historycznej
Bardzo ciekawa ekspozycja. Pozwala przenieść się do XIX wieku.
Super, choc obecnie w zwiazku z COVID19 zamknięte
Bardzo dobre wystawy, miła obsługa, polecam
Szuflada Szymborskiej w ciekawy sposób ukazuje życie poetki.
Przemiła obsługa zarówno przy kasach, w ochronie, jak i w sklepiku
Świetna wystawa Kraków 1900.
Wystawa o Wislawie Szymborskiej nie na miarę Noblistki !
Świetna wystawa fantastyczne miejsce
Ciekawa wystawa Krakowa 1900
Bardzo fajne miejsce,polecam
Zadbane wnętrza, kawiarnia, malutka księgarnia.
Wystawa o modernistycznym Krakowie obowiązkowa!
Wspaniała wystawa 1900.
Świetna wystawa czasowa
Interesujące miejsce można mądrze odpocząć
Bardzo ciekawe ekspozycje
❤️
Ładna kamienica
Fajme wystawy i do tego w centrum
Zawsze dobra wystawa
Wspaniała wystawa o Szymborskiej!
Polecam.
Genialne miejsce, polecam serdecznie
Robi wrażenie, imponujące zbiory
Szafa Szymborskiej jest super
Muzeum z klimatem
Doskonale wystawy!
Cudowna "Szuflada Szymborskiej"
Piękne miejsce :)
Ciekawe wystawy
Miejsce warto odwiedzić
Rewelacja
Pięknie
Świetne miejsce!
polecam 👍👍👍
super
Przepiękna sztuka!
Super
warto odwiedzić
Super miejsce
Piękne muzeum sztuki współczesnej i dawnej. Chociaż nie znam się zbyt dobrze na architekturze, znalazłem coś, czego mogłem się nauczyć dla siebie
Radzę przyjechać we wtorek, wstęp jest bezpłatny, ogólnie niezłe muzeum.
W Muzeum Kamienicy Szolayskich byłem na ciekawej wystawie polskiego malarza Aleksandra Kotsisa. Tworzył pejzaże, portrety i sceny rodzajowe, łącząc styl romantyczny i realistyczny. Większość jego obrazów to małe obrazy. Wyraźnie widać, że istnieje powiązanie stylistyczne pomiędzy „realizmem socjalistycznym” a nim, gdyż eksponowane są także obrazy z lat 1946-54. Spędziłem w muzeum 3 godziny. Niestety nie było audioprzewodnika.
Wystawa w ramach „Grupy Krakowskiej – Nadchodzi młodość” bardzo ciekawa i za bardzo niską cenę. Niezłe znalezisko!
Possibly the best museum in Kraków, certainly a great museum. The collection of historical artifacts and paintings certainly equals the best very provincial museums in Europe, and certain items are of unique international interest.
The audio guide is worth using.
(Przetłumaczony)
Prawdopodobnie najlepsze muzeum w Krakowie, na pewno wspaniałe muzeum. Kolekcja historycznych artefaktów i obrazów z pewnością dorównuje najlepszym bardzo prowincjonalnym muzeom w Europie, a niektóre przedmioty mają wyjątkowe międzynarodowe zainteresowanie.
Warto skorzystać z audioprzewodnika.
Małe muzeum sztuki, obracające się eksponaty. Maj 2018 miał 2 eksponaty. W piwnicy wystawa awangardowego malarza polskiego. Na górze eksponowana była różnorodna polska sztuka współczesna, prawie całe malarstwo. Dużo abstrakcji, kilka pejzaży i martwych natur. Bardzo mało informacji zamieszczonych w języku angielskim.
Organizowane w tym miejscu wystawy, choć nieliczne i cykliczne, są bardzo ciekawe i dotyczą przede wszystkim XIX i początków XX wieku. Obecnie istnieje jedna poświęcona życiu i społeczeństwu Krakowa tamtego okresu. Obrazy i przedmioty zdobią godną polecenia wystawę.
Poszliśmy na wystawę „Kraków 1900” – poświęconą życiu i sztuce mieszkańców Krakowa sto lat temu. (Okres około 1890-1910.)
Oprócz dzieł sztuki zaprezentowano także gazety, meble i zabawki dla dzieci. Niektóre elementy są „interaktywne” – szafka, której drzwi można otworzyć, a za nią znajdują się zabawki dzieci, rzeczy osobiste osób. Bardzo ciekawe i świeże. Miło jest po muzeach, gdzie są tylko tabliczki „nie dotykać rękami”.
Radzę, podobnie jak w przypadku pozostałych muzeów MNK 😊
dobre muzeum polskiej secesji. w grudniu 2018 widziałam wystawę „Kraków 1900”, ciekawą i w całości przetłumaczoną na język angielski.
Wystawa Kraków 1900 jest bardzo ciekawa. Dowiesz się wielu informacji o mieście. Magazyn kosztuje 2 złote, wejście 20 złotych.
Jedno z moich ulubionych muzeów + wystawa szufladowa Szymborskiej szczególnie polecam.
Ekspozycja jest dość zwarta, ale wnętrza zachwycają, a widoki na rynek są przepiękne, zwłaszcza w Nowy Rok.
Piękne i ciekawe muzeum!
Wystawa dokumentująca Zagładę autorstwa malarzy przebywających w obozach zagłady. Bardzo silna
2 bardzo ładne wystawy: sztuka współczesna i wisława szymborska. TAK JAK
Jeśli ciekawi Cię życie Szymborskiej, znajdziesz tam kilka rzeczy na jej temat.
Kiedy poszliśmy, otwarta była tylko wystawa Symborska, ale to było całkiem przyzwoite.
Wystawa „Potęga awangardy” jest niesamowita.
Ładne, dobrze zorganizowane muzeum.
Świetne dla epoki polskiej sztuki nowej
Sztuka i artyści związani z Krakowem
(Przetłumaczony) Piękny, świetny
(Wersja oryginalna)
Красиво, великолепно
Ładne muzeum.
Kontakt
Zdjęcia
Filmy
Najnowsze
Od właściciela
Street view i zdjęcia sferyczne
Wszystko