Opinie o Schron bojowy z okresu II wojny światowej. (Muzeum) w Kórnik (Wielkopolskie).
Schron bojowy z okresu II wojny światowej
60-101 Poznań, Polska
Opis
Informacje o Schron bojowy z okresu II wojny światowej, Muzeum w Kórnik (Wielkopolskie)
Tutaj możesz zobaczyć lokalizację, godziny otwarcia, popularne czasy, kontakt, zdjęcia i prawdziwe recenzje wykonane przez użytkowników.
To miejsce ma dobre opinie, oznacza to, że dobrze traktują swoich klientów i będziesz czuł się świetnie korzystając z ich usług, polecam w 100%!
Mapa
Opinie o Schron bojowy z okresu II wojny światowej
Do roku 1939 siostry Urszulanki prowadziły w Pokrzywnie działalność charytatywną. Po wybuchu II WŚ utworzono tu żeński obóz pracy. W 1941 powstał tu obóz dla Hitlerjugend który działał do 1943. W tym roku wybudowano tu cztery baraki wykładane kafelkami (+piec krematoryjny) z gazoszczelnymi drzwiami i oknami. Dawny klasztor Urszulanek został placówką naukową Reichsuniversität Posen (Uniwersytet Rzeszy w Poznaniu) o nazwie Zentralinstitut für Krebsforschung (Centralny Instytut Badań nad Rakiem). Dyrektorem placówki został Kurt Blome - niemiecki naukowiec, lekarz mikrobiologii przeprowadzający w Oświecimiu badania nad uśmiercaniem ludzi przy użyciu sarinu. Rzeczywistym zadaniem placówki z Pokrzywna było prowadzenie doświadczeń nad dżumą oraz przenoszeniem jej przez pchły szczurów.
Miejsce naznaczone historycznie.
Doniesienia w Internecie ukazują to miejsce jako niejasną historię.
Mam tu na myśli teorie mówiące o tym miejscu jako o labolatorium czy coś w ten deseń.
Badania na więzieniach dokonywane przez oprawców hitlerowskich w imię ich nauki a z drugiej strony brak jakichkolwiek dowodów na to.
Jedno co jest pewne, to Jezus umieszczony nad czymś w rodzaju bunkra z okienkami dla strzelców, spoglądający z góry na to miejsce.
Warto jednak zobaczyć to, oraz baraki za murem.......
w zasadzie można już tylko dodać, że kompleks pawilonów miał również krematorium, teoretycznie ma to uzasadnienie ze względów epidemiologicznych