Opinie o Kościół Najświętszej Krwi Pana Jezusa. (Kościół) w Poznań (Wielkopolskie).
Kościół Najświętszej Krwi Pana Jezusa
Żydowska 34, 61-765 Poznań, Polska
Opis
Informacje o Kościół Najświętszej Krwi Pana Jezusa, Kościół w Poznań (Wielkopolskie)
Tutaj możesz zobaczyć lokalizację, godziny otwarcia, popularne czasy, kontakt, zdjęcia i prawdziwe recenzje wykonane przez użytkowników.
To miejsce ma dobre opinie, oznacza to, że dobrze traktują swoich klientów i będziesz czuł się świetnie korzystając z ich usług, polecam w 100%!
Mapa
Opinie o Kościół Najświętszej Krwi Pana Jezusa
E. M.
Przypadek zrządził, że chcąc uniknąć piachu na remontowanym rynku, przechodziłam obok kościółka, który w ciągu otaczających kamienic jest właściwie niewidoczny. Warto odwiedzić to miejsce, jest poruszające, pełne Obecności Bożej.
T. M.
Niewielki kościółek pw. Najświętszej Krwi Pana Jezusa przy ulicy Żydowskiej jest tak wkomponowany w ciąg otaczających go kamienic, że niewiele osób wie o jego istnieniu.
W połowie XVI wieku nastąpiło ożywienie kultu cudownej Hostii z kościoła Bożego Ciała. W tym okresie pojawiło się wiele druków, które bardzo ubarwiły pierwotną wersję podania. Autor jednego z nich Tomasz Rerus wskazał jako miejsce profanacji, kamienicę należącą do Świdwów-Szamotulskich przy dzisiejszej ulicy Żydowskiej. W związku z tym karmelici postanowili wykupić wspomniany dom z zamiarem urządzenia w nim kaplicy. Plany te udało się zrealizować dopiero po kilkudziesięciu latach. W trakcie starań o kamienicę w 1620 roku w piwnicy odkryto zamurowane deski z tajemniczymi plamami, które uznano za ślady krwi pochodzącej z maltretowanych hostii. Dodatkowym argumentem potwierdzającym autentyczność miejsca profanacji było odkrycie w trakcie prac remontowych zasypanej studzienki. Ostatecznie nie powstał tu klasztor, a jedynie rezydencja karmelitańska z dwoma zakonnikami, która funkcjonowała aż do kasaty zakonu w 1821 roku.
Z. B.
Kościół Najświętszej Krwi Pana Jezusa w Poznaniu znajduje się w dawnej kamienicy na rogu ulic Żydowskiej i Kramarskiej.
Powstał w początku XVIII wieku w kamienicy, w której według legendy, Żydzi profanowali skradzione hostie w 1399. W roku 1620 odnaleziono zamurowany w filarze stół, na którym miano dokonać zbezczeszczenia. Pozwolenie na budowę kościoła wydał w 1668 król Jan Kazimierz. Fasada kościoła ozdobiona została barokowym szczytem oraz portalem wejściowym. Widoczne są na niej relikty gotyckich wnęk okiennych i portali odkryte podczas odnawiania elewacji w 1977 roku. Z pierwotnej kamienicy pozostały zewnętrzne mury. Wnętrze tworzy jedna nawa. Są trzy bogato rzeźbione ołtarze barokowe.
Kościół został gruntownie odnowiony przy udziale funduszy Unii Europejskiej w latach 2007-2013.
S. N.
Piękne miejsce. Może mało dostępne ale warte zajrzenia, gdy nadarzy się okazja. Prosty kościół ale wnętrze odnowione i nastrajające do modlitwy.
q.
Piękny kościółek. Plus nienaganna łacina ks. rektora.
M. K.
Piękny skryty wśród kamienic - na rogu ulic.
Po prostu perełka piękna, która zachwyca oko - można zostać na dłużej.
A. B.
Magiczny jeśli tak można powiedzieć o Kościele...
Czuć obecność Ducha Świętego. Mądry Ksiądz proboszcz..... Inny niż wszyscy. Po Mszy opowiedział historię jaka miała tu miejsce, pożegnał nas prezentami. Eucharystia wyjątkowa. Wnętrze samego Kościoła równie przepiękne...
R. N.
Przepiękne sanktuarium o wzruszającej historii. Warto zatrzymać się na chwilę w centrum miasta w tym niewielkim lecz zachwycającym miejscu. 💒…
F. P. Ł.
Sanktuarium cudu Eucharystycznego codziennie otwarte do kraty, ale warto przyjść na Mszę Świętą by wejść do Sanktuarium. W czwartki msza w dolnym kościele, gdzie w 1399 roku dokonał się cud.
A. G.
Msza św. Wspolnotowa, wręcz atmosfera Rodzinna ;-) Miejsce Bardzo Fajne, Ks. Kustosz, Bardzo Otwarty i Życzliwy. Byliśmy tam na Mszy Św. Pierwszy raz. Z Córeczka 1Rok i 5 miesięcy i napewno tam wrócimy.
P. N.
Przepiekne Sanktuarium na ulicy Żydowskiej w Poznaniu.
J. Z.
Jedna z najbardziej nieznanych poznańskich świątyń. Ciekawa historia powstania Kościoła. Warto odwiedzić.
k. 8.
Wyjątkowe miejsce na mapie Poznania. Z przyjemnością wrócę.
K. W.
Bardzo ładne sanktuarium, dopiero po wielu latach je zauważyłem
M. L.
Piekny kościół, o bogatej historii. Posiada świetny instrument.
B. F.
Piękne,duchowe miejsce
K. C.
Niewielkie kościółek z duszą
D. K.
Chętnie tu wrócę
M. P.
Cudowne miejsce. Wspaniały ksiądz. Mistycznie.
K. C.
Piękne miejsce dla duchowej zadumy.
P. K.
Piękny narodowy kościółek
D. B.
Ładny kościół
S. A.
Piękne, mało znane miejsce
A.
Ciekawa historia. Warto.
J. R.
Po pomoc, modlitwę i wsparcie.
V.
Piękny
A.
Cudowne miejsce
L. M. P.
Hidden small gem with a strange history located in the heart of old city. Apparently I was lucky that it was opened.
Truly magnificent Baroque altars and details. Very atmospheric...
(Przetłumaczony)
Ukryty mały klejnot z dziwną historią położony w sercu starego miasta. Najwyraźniej miałem szczęście, że został otwarty.
Naprawdę wspaniałe barokowe ołtarze i detale. Bardzo klimatyczny...
A. B.
Beautiful church, but small place
(Przetłumaczony)
Piękny kościół, ale małe miejsce
S.
M. M.
Great Church! Must see!!
(Przetłumaczony)
Wielki Kościół! Musisz zobaczyć!!
K. B.
Ok
P. S.
A. D.
A. B.
K. G.
K.