Opinie o Kościół pw. św. Marcina. (Kościół) w Połaniec (Świętokrzyskie).
Kościół pw. św. Marcina
Kardynała Wyszyńskiego 2, 28-230 Połaniec, Polska
Opis
Informacje o Kościół pw. św. Marcina, Kościół w Połaniec (Świętokrzyskie)
Tutaj możesz zobaczyć lokalizację, godziny otwarcia, popularne czasy, kontakt, zdjęcia i prawdziwe recenzje wykonane przez użytkowników.
To miejsce ma dobre opinie, oznacza to, że dobrze traktują swoich klientów i będziesz czuł się świetnie korzystając z ich usług, polecam w 100%!
Mapa
Opinie o Kościół pw. św. Marcina
S. B.
Kościół trójnawowy w stylu neoromańskim. Na uwagę zasługują ołtarze i malowidła świątyni. Całość zadbana i ładnie utrzymana.
K. S.
Przepiękny kościół robi ogromne wrażenie. Zachęcam wszystkich będących w pobliżu do zwiedzania magiczny plener od strony rynku przejście przez kolorowy most . Piękne stare drzewa z widokiem na piękny kościół.
B. T.
Rzymskokatolicki kościół parafialny znajduję się w mieście Połaniec. Należy do dekanatu diecezji sandomierskiej. Kościół został poświęcony w 1900 roku. Odpusty przypadają na 11 listopada patrona św. Marcina i 2 sierpnia Matki Bożej Anielskiej - Królowej Aniołów.
M. Z.
Piękny i zadbany kościół przez tutejszego proboszcza, warto zatrzymać się i zwiedzić kościół
M. C.
Wszystkim polecam kościół św Marcina w Połańcu ponieważ to jest kościół w starym stylu i sprzyja głębokiej modlitwie polecam! a poza tym w tym kościele setki lat temu modlili się ludzie którzy wierzyli Bogu bardziej niż obecnie żyjący ludzie i Kościół jest nasiąknięty modlitwą tych ludzi, serdecznie polecam.
D. L.
Piękny kościół warto wstąpić i obejrzeć
Ł. O.
Plan kościoła wykonał architekt Napoleon Statowski, budowniczy z Rytwian. Kościół murowany z cegły i piaskowca z wieżą od frontu, jest trzynawowy w kształcie łacińskiego krzyża, głowicą zwrócony ku zachodowi, od lewego ramienia krzyża przylega kaplica Matki Bożej Różańcowej, która pozostała z dawnego kościoła. Kaplica jest na planie ośmioboku zasklepiona o 2 oknach z kopułą na szczycie, w której jest sześć okienek. Kościół ma styl neo-romański. Parafia posiada akta parafialne od 1797 r., niekompletne.
E. G.
Piękny kościół. Byłam na pogrzebie i jestem pod wrażeniem - przemowy prowadzącego księdza i całą ceremonią.
A. S.
Ładny i zadbany z zewnątrz, ale zamknięty więc nie wiem jak wewnątrz.
T. G.
Ładnie odnowiony, warto wejść będąc w okolicy, nie tylko żeby pooglądać, ale też chwilę porozmawiać z Bogiem