Opinie o Kościół Najświętszej Maryi Panny Wniebowziętej w Ostrzeszowie. (Kościół) w Ostrzeszów (Wielkopolskie).
Kościół Najświętszej Maryi Panny Wniebowziętej w Ostrzeszowie
Farna 7, 63-500 Ostrzeszów, Polska
Opis
Informacje o Kościół Najświętszej Maryi Panny Wniebowziętej w Ostrzeszowie, Kościół w Ostrzeszów (Wielkopolskie)
Tutaj możesz zobaczyć lokalizację, godziny otwarcia, popularne czasy, kontakt, zdjęcia i prawdziwe recenzje wykonane przez użytkowników.
To miejsce ma dobre opinie, oznacza to, że dobrze traktują swoich klientów i będziesz czuł się świetnie korzystając z ich usług, polecam w 100%!
Mapa
Opinie o Kościół Najświętszej Maryi Panny Wniebowziętej w Ostrzeszowie
A. z. O.
Zawsze warto odwiedzić... polecam
K.
Kościół z historią i drewnianą dzwonnicą. Będąc w Ostrzeszów nie można pominąć zwiedzenia tego zabytku.
s.
Kościół – budynek przeznaczony do celów rytualnych, sakralnych w religii chrześcijańskiej: odprawiania nabożeństw, sprawowania sakramentów, odmawiania modlitw itp.
Początki budownictwa kościelnego, jako budynków odrębnych, sięgają IV wieku, wcześniej istniały jedynie kościoły domowe (domus ecclesiae) oraz kaplice w katakumbach.
Pod względem rangi czy pełnionej funkcji wyróżnia się: w katolicyzmie bazyliki, archikatedry, katedry, kolegiaty, kościoły parafialne, farne, filialne i klasztorne. W polskim Kościele ewangelicko-augsburskim wyróżnia się kościoły parafialne i filialne. Kościoły prawosławne często nazywa się cerkwiami lub molennami (w prawosławiu staroobrzędowym).
Pod względem planu kościoły można podzielić na kościoły na planie centralnym i kościoły na planie podłużnym albo na jedno- i wielonawowe. Kościoły wielonawowe mogą występować w układzie halowym bądź bazylikowym.
Na kościół, jako obiekt budowlany, składa się: kruchta, korpus nawowy, transept, prezbiterium z apsydą, zakrystia i kaplice. Nad kruchtą lub w przedniej górnej części nawy głównej mieści się zwykle chór muzyczny. Często składowymi częściami kościołów są wieże (dzwonnice) oraz sygnaturki. Główne elementy wyposażenia kościoła to: ołtarze, ambona, stalle, chrzcielnica, konfesjonały.
W Kościele rzymskim, kościół w akcie konsekracji, dokonywanym przez biskupa, otrzymuje wezwanie, czyli imię patrona świątyni – świętego, Matki Boskiej lub związane z Jezusem Chrystusem, Duchem Świętym czy Trójcą Świętą.
T. Z.
Niepozorny kościół z ciekawym wnętrzem.
P. K.
Stary XIII wieczny kościół. Widać po nim kawał historii
B. D.
Piękny, robiący wrażenie, ceglany kościółek. Głównie uwagę zwracają odsłonięte dawne malowidła na ścianach. Tak jakiś XVI/XVIIw. na oko. Super popatrzeć jak kiedyś wyobrażano sobie drogę krzyżową. Piękny ołtarz. Również wspaniałe, zadbane stare organy o doskonałym brzmieniu. W pobliżu dwa spore parkingi, co również ma znaczenie. Polecam.
S. H.
Łady mały zabytkowy kościół z pięknym obrazem Matki Boskiej oraz z boczną kaplicą świętej Tereski balkonem na którym znajdują się organy z miejscami siedzącym dla parafian W nawie kościła znajduje się duża figura świętego Antoniego oraz krzyż z Panem Jezusem oprócz głównego ołtarza są dwa mniejsze po boku.
M. P.
Lubię to miejsce.Jest niestety ,na codzien kościół miejscem zamkniętym.Modlic się można zza krat i to mi się nie podoba.
k.
Warto odwiedzic Kościół farny jako zabytek jest w bardzo dobze utrzymany a teraz z nowym proboszczem bedzie jeszcze lepszy i ładniejszy
K. S.
Malo miejsca ale poza tym Kościół ma swoj urok.
W. W.
Pięknie zdobiony, zabytkowy kościół
D. R.
Piękne miejsce na ceremonię ślubną
M. M.
Moje rodzinne miasto. Stary gród Kazimierza Wielkiego.
H. L.
Bardzo lubię tam są ładne msze
M. L.
Z prawej strony jest kaplica Wieczystej adoracji
Z. S.
Kościół, msza,proboszcz-super!
E. C.
Piękny zabytkowy kościół
A. W.
Bardzo piekny i magiczny kosciół.
P. J.
Niezwykłe freski. Piękna Świątynia.
B. B.
Po prostu
A. Ł.
Piękny kościół
B. S.
☆☆☆☆☆
P. T.
Polecam wszystkim
D. K.
Wspaniała świątynia
r. d.
Mit viel Liebe und Engagement von einem sehr netten Pastorenehepaar versorgt und betreut.
(Przetłumaczony)
Pod opieką i opieką z wielką miłością i zaangażowaniem przez bardzo miłą parę pastorów.
A. S.
s.
R. S.