Opinie o Kościół pw. Świętej Trójcy. (Kościół) w Opole (Opolskie).
Kościół pw. Świętej Trójcy
plac Wolności 2, 45-018 Opole
Opis
Informacje o Kościół pw. Świętej Trójcy, Kościół w Opole (Opolskie)
Tutaj możesz zobaczyć lokalizację, godziny otwarcia, popularne czasy, kontakt, zdjęcia i prawdziwe recenzje wykonane przez użytkowników.
To miejsce ma dobre opinie, oznacza to, że dobrze traktują swoich klientów i będziesz czuł się świetnie korzystając z ich usług, polecam w 100%!
Mapa
Opinie o Kościół pw. Świętej Trójcy
W latach 30. XIII wieku na ziemie polskie zaczęli przybywać franciszkanie. Około 1238 roku założyli oni klasztor, który został zniszczony przez najazdy tatarskie. W połowie XIII wieku rozpoczęto budowę murowanego klasztoru i kościoła franciszkańskiego, jednak budowle te zostały w 1307 roku zniszczone przez pożar. W 1309 roku rozpoczęto odbudowę tych obiektów. W 1516 roku książę Jan II Dobry usunął z klasztoru franciszkanów, a w ich miejsce sprowadził bernardynów. W 1605 roku kościół oraz klasztor ponownie objęli franciszkanie. Dziesięć lat później obiekty spłonęły, a dalsze zniszczenia były skutkami wojny 30-letniej. Kolejny raz kościół i klasztor odbudowano w 1646 roku. W czasach potopu szwedzkiego, w latach 1655-1656, w klasztorze opolskim urzędowała kancelaria króla Jana Kazimierza. W refektarzu klasztornym 30 listopada 1655 roku ogłoszony został uniwersał królewski wzywający naród polski do powstania przeciwko Szwedom. Pożary z 1682 i 1739 roku spowodowały kolejne duże zniszczenia. W trakcie odbudowy wprowadzono do architektury kościoła elementy manieryzmu i baroku, zachowując jednak jej pierwotny, kształt gotycki. Od 1820 roku aż do końca II wojny światowej, świątynia należała do ewangelików. W kościele znajdują się szczątki Piastów Opolskich. Tuż obok świątyni znajduje się klasztor franciszkanów. Podczas ostatniego remontu obok świątyni, pod kostką brukową z herbem Opola, odkryto mogiły, należące prawdopodobnie do żołnierzy rosyjskich z okresu wojen napoleońskich (w kościele był wówczas lazaret).
Źródło Wikipedia.
Piękne, refleksyjne miejsce. Bardzo pięknie zdobione wnętrze.
Z pewnością najpiękniejszy kościół w Opolu.
Wnętrza też kryją różne ciekawostki.
Piękny, zadbany kościół, na uwagę zasługuje kaplica św. Anny wraz z nagrobkami książąt opolskich
Kawał historii w środku miasta... Piękny, pełen zabytków.
Zdecydowanie mój ulubiony kościół w Opolu. Jeśli ktoś lubi muzykę organową to warto chwilkę zostać po mszy bo zawsze można coś fajnego usłyszeć. Instrument o bardzo fajnym brzmieniu i odpowiednia osoba za kontuarem.
Ciekawy architektonicznie kościół, w którym znajduje się kaplica z nagrobkami piastowskich książąt opolskich.
Przepiękna świątynia.
Ciekawe mszę święte.
Polecam odwiedzić zwłaszcza w czasie Świąt Bożego Narodzenia - szopka robi wrażenie.
Bardzo polecam, zaraz obok rynku. Ciekawe miejsce, pięknie zachowane.
Ciekawa kompozycja sarkofagów. Doprawdy nie wiem co robi piesek (świnka?) lwu, a na drugim zwierzątko po prawej.
Kościół, bardzo ładny z ciekawą historią. Polecam :D
Wart zobaczenia ze względu na stare polichromie, przepiękne sufity i barokowy ołtarz. W kosciele tym znajdują się również grobowce Piastów.
Ładny kościół malowniczo położony na Kanałem Młynówka
Historia jest dobrą nauką, warto zwiedzać zabytki.
Kościól jest godny zwiedzenia.
Kościół znajduje się przy zabytkowym Rynku, niedaleko Młynówki i Wieży
Piastowskiej. Jest znany głównie ze względu na kryptę grobową opolskich Piastów, w której zachowało się jedno z najstarszych malowideł ściennych na Śląsku: XIV-wieczna polichromia przedstawia scenę ukrzyżowania Jezusa. W podziemiach pochowano 8 książąt i 5 opolskich księżnych. Spoczywa tu m.in.: Władysław Opolczyk i Elżbieta, wnuczka Władysława Łokietka. W kaplicy św. Anny, zwanej
Piastowską, uwagę przykuwają XIV-wieczne sarkofagi księżnej Anny i księcia Bolka III. Bryła kościoła łączy elementy wczesnogotyckie, późnorenesansowe i barokowe. Wieża pochodzi z końca XV wieku, w 1902 roku nadbudowana została w stylu neobarokowym. Wnętrze świątyni ma charakter halowy, trójnawowy. Przed kościołem stoi pochodząca z początku XVIII wieku, rzeźba św. Jana Nepomucena.
Przepiękne, historyczne miejsce. Dostojna atmosfera sprzyjająca zadumie i modlitwie.
Naogół nie oceniam z zasady kościołów-ale robię wyjątki.
To piękny Kościół z sarkofagami Książąt Opolskich.
Jak o nim mówię to mówię nie z nazwy oficjalnej tylko - Kościół Franciszkanów! Był czas że tutaj dość często przychodziłem na niedzielne msze-o ile nie szedłem do Kościoła na Górce. Oba są bardzo ładne...ale to tylko odczucia wizualne - oba jak i każdy inny pozwalają w skupieniu się pomodlić (o ile jak na Wawelu -najpiękniejszym kościele w Polsce i nie tylko! - nie biegają wycieczki)
Acha tak na koniec jeszcze coś wizualnego- tu Franciszkanie budują największe w Opolu wizualizacje szopki Bożonarodzeniowej - są ogromne.
Klimat sprzyjający dzięki pięknej architekturze wnętrza przede wszystkim b.dobre oświetlenie podczas obrzędów liturgicznych miła i ciepła atmosfera codzienna wieczysta adoracja Najświętszego Sakramentu
Piękny kościół z duszą. Wspomnienie mojego dzieciństwa. Zawsze niesamowite wrażenie robiła na mnie droga krzyżowa. Fakt ze lata świetności już mu minęły ale podążają z duchem czasu. Polecam każdemu choćby na 10 minut. Warto wejść. Szczerze polecam.
Dobre miejsce na" zatrzymanie się" i refleksję. Tak potrzebne w dzisiejszym świecie.
Chyba najciekawszy tego typu obiekt w Opolu. Kościół jest po renowacji, którą przeprowadzono w miarę sensownie nie starając się narzucić gustów renowatorów, co się czasami zdarza. Wnętrze nie jest przeładowane barokowymi i pseudobarokowymi ołtarzami, przez co pozostaje bardzo duża przestrzeń pozbawiona niepotrzebnych elementów. Mauzoleum Piastów Opolskich, które jednak jest zupełnie pozbawione jakiegokolwiek szkicu historycznego. A szkoda...
Wspaniała Boska atmosfera
Tradycyjny, stary, zabytkowy kościół franciszkański. Pieknie położony przy najatrakcyjniejszych i najstarszej części Opola, tuż nad rzeką (kanałem Młynówką, który jest starym korytem Odry).
I blisko Rynku. W kościele znajduje się piękna kaplica piastowska, gdzie pochowani są władcy z dynastii Piastów śląskich (opolskich). Można zwiedzać też katakumby. We wrześniu odbywa się tu słynny jarmark franciszkański. Gdzie wśród rodzimy, lokalnych produktów można też kupić chińską tandetę - zabawki.
Warto zajrzeć do świątyni i zanurzyć się w dawny, stary i odległy czas...
W podziemiach Kościelnych znajdują się katakumby w których pochowani są nie tylko dostojnicy kościelni czy świeccy ale i wnuczka Władysława Łokietka . Podziemia można zwiedzać wejście jest przy furcie klasztoru .Sam Kościół odnowiony ciekawe freski we wnętrzu odrestaurowane. W okresie Bożonarodzeniowym piękna szopka .
Całodzienna adoracja i spowiedź. Miejsce pełne Boga i dostępu do jego miłosierdzia. Polecam
Piękny kościół gdzie znajdują się poczet książąt opolskich a także nagrobki opolskich Piastów. Podczas ważniejszych świąt udostępniane są do zwiedzania podziemia
Cisza i spokój, poza tym piękne jezioro szczególnie dla amatorów sportów wodnych. Można również zwiedzać piękne pojezierze rowerem
Bardzo piękny kościół
Piękne miejsce i do zobaczenia i modlitwy. Naprawdę warto zapoznać się z historią tego miejsca i je zobaczyć.
Najpiękniejsza szopka bożonarodzeniowa w Opolu. A kościoła nie powinno się oceniać. Jest istotną częścią naszego miasta i potrzebną.
Perełka i nawet nie wiem dlaczego nie ma tego miejsca na TripAdvisor to tutaj spoczywają szczątki a przynajmniej są sarkofagi naszych książąt polskich którzy władali tym księstwem bardzo polecam wszystkim którzy podróżują i zwiedzają Opole chyba najlepsze miejsce w Opolu
Życzliwość i zrozumienie gości przez obsługę lokalu na poziomie niespotykanym w innych lokalach :)
Miejsce na adorację, modlitwę i spowiedź. Kto szuka, ten znajdzie.
Miejsce które każdy powinien odwiedzić. Poczet książąt opolskich. Drzewa genealogiczne Piastów opolskich wraz z zachowanymi nagrobkami.
W kościele franciszkanów pw.Świętej Trójcy w Opolu miesci się kaplica św. Anny z dwoma sarkofagami książąt opolski-raciborskich z XIV w.
Sam kościół jest osadzony betonem i stała i warownym ogrodzeniem słabo więc to prezentuje trochę taka forteca jarmarczna.
Zabytkowy kościół. Atmosfera skupienia i modlitwy. Dobre miejsce na medytacje, na pojednanie się z Bogiem i własną duszą.
Super fantastycznie.
Piekny obiekt sakralny Opola
Jasne wnętrze kościoła, nieprzeladowane ozdobami, piękny ołtarz i organy.
Śliczny kościół, znajdujący się w bezpośrednim sąsiedztwie Rynku oraz bulwarów. Warto go zwiedzić.
Idealny kościół na letnie upalne niedziele. Dzięki grubym murom wewnątrz nawet przy upale jest przyjemny chłód.
Kościół z historią wart odwiedzenia.
Najbardziej lubię latem wieczorne msze niedzielne...
Mogłem tu z Tobą pogadać moje myśli dotarły i sprawy załatwione dziękuję
Prawdziwa modlitwa którą można odczuć
Polecam Naprawde warto
Warto odwiedzić grób św. Jacka
Prawdopodobnie najstarszy kościół w Opolu, przepiękny. Czego chcieć więcej ☺️
Piękna architektura, ładny zabytek
Wnętrze zniewala.
Miejsce które daje możliwość wyciszenia w samym centrum.miasta :-)
<< Kościół - Ładne wnętrze i Otwarty dla Wszystkich. :) >>
Historia śląska opolskiego i książąt opolskich
Piękny kościół. Warto go zwiedzić.
Cudowne miejsce, pełne dobrej energii
Piękne wnętrze, szczególnie sklepienie bogato zdobione
Koniecznie trzeba odwiedzić podczas wizyty w Opolu
Wnętrze robi wrażenie
Piękny.
Przepiękna architektura
Warto zobaczyć i wypowiadać. zawsze ;-))
Miejsce kultu.
Piękny, zabytkowy kościół.
Ok
Podobno warto zobaczyć ale zamknięty
Zabytek wart zobaczenia i pielgrzymki
Najpiękniejszy kościół w Opolu.
Obiekt sakralny z klimatem.
Polecam odwiedzenia tego kosciolu.
Warto odwiedzic podziemia
Ładny
Zabytkowy obiekt sakralny.
👍👍👍
Bardzo ładny :)
Spoko
Fajnie
Piękny
Pięknie
warto
Piękny kościół
Cudowne miejsce
Kościół
Kościół franciszkanów położony w pobliżu opolskiego rynku... Słynie z jarmarku organizowanego w wrześniu
Imponująca starożytna świątynia. Zachowały się fragmenty starożytnych fresków. ...świątynia znajduje się pod opieką ojców franciszkanów. Radzę wszystkim. Jest gdzie się modlić, spowiadać i widzieć.
Bardzo piękny kościół franciszkański, częste msze, nawet w niedzielę o dziewiątej wieczorem.
Uroczy stary kościół z pięknymi freskami na suficie
Amen
Bardzo dobra kuchnia
Święte starożytne miasto
Dobry.
Niesamowite piękno.
Warto odwiedzić
Kontakt
Zdjęcia
Filmy
Kościół
Najnowsze
Street view i zdjęcia sferyczne
Wszystko