Opinie o Kościół pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Nysie. (Kościół) w Nysa (Opolskie).
Kościół pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Nysie
Bracka 12, 48-300 Nysa
Opis
Informacje o Kościół pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Nysie, Kościół w Nysa (Opolskie)
Tutaj możesz zobaczyć lokalizację, godziny otwarcia, popularne czasy, kontakt, zdjęcia i prawdziwe recenzje wykonane przez użytkowników.
To miejsce ma dobre opinie, oznacza to, że dobrze traktują swoich klientów i będziesz czuł się świetnie korzystając z ich usług, polecam w 100%!
Mapa
Godziny otwarcia Kościół pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Nysie
Poniedziałek
08:00–18:30
Wtorek
08:00–18:30
Środa
08:00–18:30
Czwartek
08:00–18:30
Piątek
08:00–18:30
Sobota
08:00–18:30
Niedziela
08:00–18:30
Opinie o Kościół pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Nysie
Jeden z najpiękniejszych kościołów Opolszczyzny. Z zewnątrz przez stan elewacji nie wygląda tak dobrze jak Nyska Bazylika, za to w środku przyprawia o zawrót głowy. Nie bez przyczyny jest nazywany Śląska perłą baroku. Te freski polichromie i rzeźby robią ogromne wrażenie. Zrobić elewacje i kościół będzie piękna wizytówką Nysy. Będąc w Nysie wstąp tu pomódl się, a potem zwiiedz to piękne miejsce.
Kościół został wzniesiony przez zakon bożogrobców w latach 1720-1727 według projektu Michała Kleina. Świątynia zbudowana w stylu barokowym, jest też orientowana. Wnętrza są późnobarokowe z elementami rokokowymi i klasycystycznymi. Rokokowy prospekt organowy z 1765 r. jest dziełem Wilhelma Schefflera. Na sklepieniach z kolei podziwiać możemy późnobarokowe polichromie iluzjonistyczne z 1730 r. wykonane przez Tomasza Krzysztofa i Feliksa Antoniego Schefflerów. W tylnej części kościoła znajduje się Kaplica Bożego Grobu, a w niej rokokowy ołtarz z oszkloną figurą Chrystusa oraz charakterystyczną dla zakonu bożogrobców dokładną kopia Grobu Bożego. Przy kościele znajduje się dawny klasztor bożogrobców z 1708 r. oraz pomnik Jana Nepomucena z 1737 r.
Jestem kapłanem i jednocześnie studentem wydziału wokalnego Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Dziś w trakcie zwiedzania Nysy spotkała mnie wspaniała niespodzianka. Oprócz pięknego wnętrza świątyni w końcu usłyszałem muzykę liturgiczną w pełni zasługująca na jej miano. Chylę czoła wobec Pana Organisty, który jest profesjonalny nietylko w posługiwaniu się instrumentem, ale jako pierwszy z usłyszanych przeze mnie organistów prawidłowo posługuje się głosem. Głos piękny, postawiony, podparty oddechem cały czas utrzymany w pozycji i intonacji. Dobór pieśni, melodii psalmu itd pokazuje również ogromną wiedzę religijna, a także pobożność i wysoką wrażliwość muzyczną.
Bardzo dziękuję za to, że są jeszcze miejsca w Polsce gdzie wraca wiara w piękno i profesjonalizm muzyki liturgicznej.
Bardzo gratuluję i dziękuję Panu organiście za ucztę duchową, a księdzu proboszczowi, że dba o muzykę w swojej Parafii i zatrudnia profesjonalistów.
Kościół z przepięknym barokowym wnętrzem, jedyny kościół, który mógłbym z nim konkurować w okolicy to świątynia Podwyższenia Krzyża Świętego, stojąca tuż przy zamku w Brzegu oraz kościół parafialny w Głogówku. Perełka, niestety elewacja pozostawia wiele do życzenia. Mam nadzieję, że za nie długo będzie równie przyciągająca, jak wnętrze. Obowiązkowy punkt wycieczki po Nysie ;)
Przepiękny kościół, konieczny do zwiedzenia podczas pobytu w Nysie, freski robią niesamowite wrażenie
Na zewnątrz kościół wygląda bardzo źle ale warto zajrzeć do srodka
Tp trzeci obok Krzeszowa i Legnickiego Pola późnobarokowy kościół na Śląsku, który po prostu trzeba zwiedzić! Z zewnątrz świątynia wydaje się niepozorna, ale w swym wnętrzu skrywa bezcenny skarb - znakomite freski układające się w złożony program ikonograficzny. Warte uwagi są także inne zabytki, przede wszystkim obraz w ołtarzu głównym, organy i bardzo ciekawa kaplica Grobu Bożego.
Jedna z najpiękniejszych świątyń barokowych na Opolszczyźnie. Wspaniałe iluzjonistyczne polichromię braci Feliksa i Antoniego Shefflerow na sklepieniu zlewają się niezauważalnie z ornamentem i rzeźbą zwielokrotnionych pilastrów, dodanych filarów tworząc nad emporami dodaną emporę z której spoglądają na nas świeci i monarchowie z całego świata.
W prezbiterium w centralnej części sklepienia krzyż, który obraca się w kierunku obserwatora. Wśród kaplic na szczególną uwagę zasługuje kaplica grobu Bożego- miejsce szczególne zakonu bożogrobców który wybudował tę świątynię po przeniesieniu siedziby z okolic ul. Sobieskiego ( w związku z budową kolegium Carolinum sprowadzonych do Nysy przez biskupa Karola Ferdynanda Wazę Jezuitów).
Piękny Kościół w dobrym stanie. W samym centrum nysy więc nie skoro co zobaczyć
Perełka naszych zabytków Śląskiego Rzymu.
Obowiązkowy punkt zwiedzania zabytków Nysy
Piękny kościół. Wspaniałe miejsce do modlitwy i kontaktu z Bogiem.
Piękny kościół 👍
Warto odwiedzić