Opinie o Parafia rzymskokatolicka pw. Wniebowstąpienia Pańskiego. (Kościół) w Łódź (Łódzkie).
Parafia rzymskokatolicka pw. Wniebowstąpienia Pańskiego
Pienista 39, 94-109 Łódź
Opis
Informacje o Parafia rzymskokatolicka pw. Wniebowstąpienia Pańskiego, Kościół w Łódź (Łódzkie)
Tutaj możesz zobaczyć lokalizację, godziny otwarcia, popularne czasy, kontakt, zdjęcia i prawdziwe recenzje wykonane przez użytkowników.
To miejsce ma dobre opinie, oznacza to, że dobrze traktują swoich klientów i będziesz czuł się świetnie korzystając z ich usług, polecam w 100%!
Mapa
Opinie o Parafia rzymskokatolicka pw. Wniebowstąpienia Pańskiego
Parafia pod wezwaniem Wniebowstąpienia Pańskiego znajduje się na Polesiu, w południowo zachodniej części miasta. Formalnie kościół należy do dekanatu Retkinia - Ruda. Przy kościele znajduje się przystanek autobusu 65, który jeździ dość nieregularnie. Sam kościół dość nieduży. Za ołtarzem rzeźba Chrystusa wstępującego do nieba. Wewnątrz znajdują się cztery kolumny symbolizujące czterech Ewangelistów. Po prawej stronie znajduje się kaplica z Chrystusem ukrzyżowanym (ale chyba bez Najświętszego Sakramentu). Kościół erygowany w 1989 roku, parafia powstała poprzez wydzielenie obszaru łódzkiej parafii Najświętszego Serca Jezusowego.
Parafia erygowana 1 października 1989 przez biskupa Władysława Ziółka, ordynariusza diecezji łódzkiej. Powstała przez wydzielenie części obszaru parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Łodzi. Kościół parafialny wybudowany został w czasie kilku miesięcy (stan surowy uzyskany między 11 maja a 26 września 1992. Projekt kościoła, którego autorami są architekci Zdzisław Lipski i Jakub Wujek oraz konstruktor inżynier Janusz Frey, został zaplanowany tak, aby świątynia mogła jednocześnie pełnić funkcje: sakralną (miejsce na nabożeństwa), duszpasterską (miejsce na kancelarię i spotkania różnych grup parafialnych) i mieszkaniową (zakwaterowanie dla kapłanów).
W północnej części budynku kościelnego mieszczą się: zakrystia, kancelaria, sale duszpasterskie i plebania. W części południowej (od strony ulicy Pienistej) mieści się kruchta, natomiast we wschodniej kaplica. Poświęcenia świątyni dokonał arcybiskup łódzki Władysław Ziółek dnia 27 września 1992.
Byłoby miło, żeby msza o 12, była prawdziwą mszą dla dzieci, żeby ksiądz z nimi rozmawiał zrozumiałym dla kilkulatków języku.
Sama z nostalgią wspominam mszę z dzieciństwa w Kościele Św. Krzyża, gdy ksiądz przechadzał się z mikrofonem między malcami i po prostu z nami rozmawiał.
Dziś moja córka zna przebieg mszy świętej i wszystkie modlitwy, ale chodzi do kościoła niechętnie. Mówi, że jest strasznie nudno i nic nie rozumie, a przecież chodzi na msze dla dzieci.
Być może czas zmiany ?
Parafia przychylna i pomocna mieszkańcom osiedla Nowe Polesie. Nie było sytuacji, w kotnej nie otrzymałbym pomocy kancelarii.
Pozdrawiam księdza Damiana
Świetna Parafia.