Opinie o Kościół Rzymskokatolicki pw. św. Stanisława Biskupa Męczennika w Zręcinie. (Kościół) w Krosno (Podkarpackie).
Kościół Rzymskokatolicki pw. św. Stanisława Biskupa Męczennika w Zręcinie
Kościelna 14, 38-457 Zręcin, Polska
Opis
Informacje o Kościół Rzymskokatolicki pw. św. Stanisława Biskupa Męczennika w Zręcinie, Kościół w Krosno (Podkarpackie)
Tutaj możesz zobaczyć lokalizację, godziny otwarcia, popularne czasy, kontakt, zdjęcia i prawdziwe recenzje wykonane przez użytkowników.
To miejsce ma dobre opinie, oznacza to, że dobrze traktują swoich klientów i będziesz czuł się świetnie korzystając z ich usług, polecam w 100%!
Mapa
Opinie o Kościół Rzymskokatolicki pw. św. Stanisława Biskupa Męczennika w Zręcinie
R. P.
Kościół, który znajduje się w centrum Zręcina jest darem dla miejscowych ludzi od naftowego pioniera Ignacego Łukasiewicza i lokalnego ziemianina Karola KlobassyZrenckiego. Obaj dali fundusze na zakup materiałów i promowali budowę samego Kościoła. Kościół został zbudowany w 1878 roku w stylu architektury gotyckiej.
D. B.
Kościół parafialny w moim rodzinnym Zręcinie to piękna budowla, o ktorą dba lokalna społecznosc.W ostatnich latach renowacji bylo poddane wnetrze kosciola: piekne polichromie przedstawiajace rozne sceny biblijne i zywoty swietych, zabytkowe meble, ołtarz głowny oraz boczne oraz chor wraz z pięknie brzmiącymi organami. Gruntowny remont przeszla tez elewacja kosciola, wymieniony zostal dach. Na cmentarzu parafialnym obok kosciola znajduje sie grob pioniera przemyslu naftowego Ignacego Łukasiewicza, jednego z fundatorow zrecinskiej swiatyni.
G. D.
Miałem okazję być w tym zadbanym kościółku pierwszy raz od ładnych kilku lat i uważam ze lokalna społeczność bardzo dba o ten przybytek sakralny. Teren wokół kościoła zadbany i wypielęgnowany.
R. D.
Kościół fundowany wspólnie przez Karola Klobassę-Zrenckiego, Ignacego Łukasiewicza oraz parafian. Wzniesiony w latach 1874 - 1878 według projektu krakowskiego architekta Aleksandra Gebauera w stylu zwykle określanym jako neoromański.
Wieża kościelna mierzy 56 metrów. Znajdują się w niej dwa dzwony: Stanisław o wadze 590 kg i Maria - 296 kg. W 2014 roku mechanizm zegarowy z 1910 roku został oddany w depozyt Muzeum Rzemiosła w Krośnie, gdzie został poddany renowacji.
Wewnątrz kościoła m.in.: barokowy ołtarz główny z 1700 roku, ołtarze boczne z 1878 roku, polichromia autorstwa Jana Tabińskiego z około 1878 roku. Witraże z 1922 roku zaprojektowane przez Franciszka Mączyńskiego. W prezbiterium epitafia fundatorów świątyni.
R. C.
Lubię bardzo będąc w różnych miejscach wstepowac do mijanych spotykanych kościołów świątyń miejsc sakralnych zabytków . To miejsca ważne dla Naszego wnętrza ale i pozwalają na poznanie ciekawych i niepowtarzalnych induwidualnych dla każdej czy nowej czy zabytkowej budowli rozwiązań piekna atmosfery.
A. J.
Zabytkowe wnętrze, miejsce związane z Ignacym Łukasiewiczem wraz z jego grobowcem na pobliskim cmentarzu
B. B.
Ładny kościół, środek w dobrym stanie. Samo nabożeństwo dość sprawne.
J. P.
Nie widziałem niestety wnętrza a szkoda. Może uda się przy okazji następnego wypadu w kierunku Bieszczad.
F. M.
Ciekawa architektura budynku... warto zobaczyć będąc w okolicach Jasło i Krosna
M. B.
Piękny, zabytkowy kościół, ładnie odrestaurowany, pięknie brzmią organy
T. Z.
Warto odwiedzić ten Kościół, piękny. Ciekawy wystrój, wspaniała historia
M. W.
Bardzo ładna, zadbana świątynia.
W. P.
Ok
P. R.
Kościół perfekcyjny wewnątrz. Organy grają pięknie. Cudowne miejsce na modlitwę.
P. M.
K. F.
Z. S.
P. W.
K. S.
u.