Opinie o Kościół Rzymskokatolicki pw. św. Bartłomieja. (Kościół) w Krosno (Podkarpackie).
Kościół Rzymskokatolicki pw. św. Bartłomieja
Kościelna 3, 38-430 Rogi, Polska
Opis
Informacje o Kościół Rzymskokatolicki pw. św. Bartłomieja, Kościół w Krosno (Podkarpackie)
Tutaj możesz zobaczyć lokalizację, godziny otwarcia, popularne czasy, kontakt, zdjęcia i prawdziwe recenzje wykonane przez użytkowników.
To miejsce ma dobre opinie, oznacza to, że dobrze traktują swoich klientów i będziesz czuł się świetnie korzystając z ich usług, polecam w 100%!
Mapa
Opinie o Kościół Rzymskokatolicki pw. św. Bartłomieja
Z. W. P.
Piękny i klimatyczny kościółek z XVIw.,widać że z zewnątrz został niedawno odnowiony niestety do środka nie można było zajrzeć,z tylu prawdopodobnie stary zegar sloneczny🇵🇱…
T. K.
To moj kosciol, tam bylem ministrantem, przyjalem pierwsza komunie swieta, chodzilem na religie. Pozniej wylecielismy do Stanow. Dla mnie to nie tylko zabytek, to czesc mojej historii. Pozdrawiam wszystkich z Rogow.🥹👋…
K.
Kościół stoi w centrum wsi, zaraz przy drodze. Obok parking tylko trzeba uważać bo dość duże nachylenie ma, i dalej cmentarz. Można było zajrzeć do środka świątyni. Sam kościół o konstrukcji zrembowej na kamiennej podmurówce z wieżą. Zbudowany w 1600 roku a pierwszy kościół wzmiankowany jest na rok 1462. Warto tu zajrzeć.
W. W.
Kościół p.w. Świętego Bartłomieja z 1600 r. W ostatnich latach odnowiony. Na p. XVIII w. dobudowano murowaną zakrystię. Remontowany w 1756 r. staraniem proboszcza Walentego Żelezińskiego. Gruntownie przebudowany w latach 1886 – 88 – przedłużenie naw, budowa nowej wieży, dobudowa kruchty i murowaną zakrystią. Kościół drewniany, konstrukcji zrębowej. Orientowany. Prezbiterium mniejsze od nawy, zamknięte trójbocznie z boczną, piętrową zakrystią murowaną i otynkowaną. Kruchta z boku nawy. Wieża konstrukcji słupowo – ramowej o ścianach pochyłych ku górze z izbicą i kruchtą w przyziemiu. Zwieńczona baniastym hełmem blaszanym ze ślepą latarnią. Dach dwukalenicowy, kryty gontem z sześcioboczną wieżyczką na sygnaturkę. Zwieńczoną baniastym hełmem blaszanym z latarnią i cebulastą kopułką. Wewnątrz stropy płaskie z fasetą. Chór muzyczny wsparty na czterech słupach. Zachowany portal z łukiem w tzw. ośli grzbiet. Polichromia w nawie z 1888 r., autorstwa Michała Hornialkiewicza. Polichromia figuralna w prezbiterium z 1931 r., wykonana przez malarza Włodzimierza Lisowskiego. Ołtarz główny późnobarokowy z p. XVIII w. Dwa ołtarze boczne z ok. poł. XVII w. Ambona późnobarokowa z p. XVIII w. o kształcie owocu granatu z baldachimem jako wieńcem chmur z rzeźbami Boga Ojca i Ducha Świętego – gołębicy. Chrzcielnica z czarnego marmuru barokową z p. XVIII w. Ławki i konfesjonał późnobarokowy z 1756 r. z malowidłami apostołów, przedstawicielami różnych stanów w strojach polskich i francuskich i scen z Nowego Testamentu.
D. Z.
Ładny zabytkowy Kościół
R. P.
Kościół z 1600 roku.
w. t.
Piękny kościół ale niestety zamknięty i nie można było zobaczyć.w środku
J. G.
Piękny kościół, po wejściu do środka czuć klimat tamtych lat. Cudo.
K. F.
Zabytkowy Kościół polecam odwiedzić to miejsce
A.
Piękny, drewniany kościół.
K. Ś.
Wspaniale miejsce do modlitwy
R. H.
OK
k. b.
d. d.
J. Ś.
A. S.
R. V.
P.
D. Z.
K. D.