Opinie o Kościół Rzymskokatolicki pw. św. Bartłomieja. (Kościół) w Krosno (Podkarpackie).
Kościół Rzymskokatolicki pw. św. Bartłomieja
Kościelna 3, 38-430 Rogi
Opis
Informacje o Kościół Rzymskokatolicki pw. św. Bartłomieja, Kościół w Krosno (Podkarpackie)
Tutaj możesz zobaczyć lokalizację, godziny otwarcia, popularne czasy, kontakt, zdjęcia i prawdziwe recenzje wykonane przez użytkowników.
To miejsce ma dobre opinie, oznacza to, że dobrze traktują swoich klientów i będziesz czuł się świetnie korzystając z ich usług, polecam w 100%!
Mapa
Opinie o Kościół Rzymskokatolicki pw. św. Bartłomieja
Piękny i klimatyczny kościółek z XVIw.,widać że z zewnątrz został niedawno odnowiony niestety do środka nie można było zajrzeć,z tylu prawdopodobnie stary zegar sloneczny🇵🇱
To moj kosciol, tam bylem ministrantem, przyjalem pierwsza komunie swieta, chodzilem na religie. Pozniej wylecielismy do Stanow. Dla mnie to nie tylko zabytek, to czesc mojej historii. Pozdrawiam wszystkich z Rogow.🥹👋
Kościół stoi w centrum wsi, zaraz przy drodze. Obok parking tylko trzeba uważać bo dość duże nachylenie ma, i dalej cmentarz. Można było zajrzeć do środka świątyni. Sam kościół o konstrukcji zrembowej na kamiennej podmurówce z wieżą. Zbudowany w 1600 roku a pierwszy kościół wzmiankowany jest na rok 1462. Warto tu zajrzeć.
Kościół p.w. Świętego Bartłomieja z 1600 r. W ostatnich latach odnowiony. Na p. XVIII w. dobudowano murowaną zakrystię. Remontowany w 1756 r. staraniem proboszcza Walentego Żelezińskiego. Gruntownie przebudowany w latach 1886 – 88 – przedłużenie naw, budowa nowej wieży, dobudowa kruchty i murowaną zakrystią. Kościół drewniany, konstrukcji zrębowej. Orientowany. Prezbiterium mniejsze od nawy, zamknięte trójbocznie z boczną, piętrową zakrystią murowaną i otynkowaną. Kruchta z boku nawy. Wieża konstrukcji słupowo – ramowej o ścianach pochyłych ku górze z izbicą i kruchtą w przyziemiu. Zwieńczona baniastym hełmem blaszanym ze ślepą latarnią. Dach dwukalenicowy, kryty gontem z sześcioboczną wieżyczką na sygnaturkę. Zwieńczoną baniastym hełmem blaszanym z latarnią i cebulastą kopułką. Wewnątrz stropy płaskie z fasetą. Chór muzyczny wsparty na czterech słupach. Zachowany portal z łukiem w tzw. ośli grzbiet. Polichromia w nawie z 1888 r., autorstwa Michała Hornialkiewicza. Polichromia figuralna w prezbiterium z 1931 r., wykonana przez malarza Włodzimierza Lisowskiego. Ołtarz główny późnobarokowy z p. XVIII w. Dwa ołtarze boczne z ok. poł. XVII w. Ambona późnobarokowa z p. XVIII w. o kształcie owocu granatu z baldachimem jako wieńcem chmur z rzeźbami Boga Ojca i Ducha Świętego – gołębicy. Chrzcielnica z czarnego marmuru barokową z p. XVIII w. Ławki i konfesjonał późnobarokowy z 1756 r. z malowidłami apostołów, przedstawicielami różnych stanów w strojach polskich i francuskich i scen z Nowego Testamentu.
Ładny zabytkowy Kościół
Kościół z 1600 roku.
Piękny kościół ale niestety zamknięty i nie można było zobaczyć.w środku
Piękny kościół, po wejściu do środka czuć klimat tamtych lat. Cudo.
Zabytkowy Kościół polecam odwiedzić to miejsce
Piękny, drewniany kościół.
Wspaniale miejsce do modlitwy
OK