Opinie o Kościół pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej Klasztoru Augustianów. (Kościół) w Kraków (Małopolskie).
Kościół pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej Klasztoru Augustianów
Augustiańska 7, 31-064 Kraków, Polska
Opis
Informacje o Kościół pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej Klasztoru Augustianów, Kościół w Kraków (Małopolskie)
Tutaj możesz zobaczyć lokalizację, godziny otwarcia, popularne czasy, kontakt, zdjęcia i prawdziwe recenzje wykonane przez użytkowników.
To miejsce ma dobre opinie, oznacza to, że dobrze traktują swoich klientów i będziesz czuł się świetnie korzystając z ich usług, polecam w 100%!
Mapa
Opinie o Kościół pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej Klasztoru Augustianów
M.
Jak dla mnie cudo 😍. Bardzo się cieszę, że Kościół ten uniknął rozbiórki 200 lat temu, i został wtedy odnowiony 😀. Z zewnątrz robi wrażenie większego, w środku, mimo iż wydaje się już mniejszy, trzeba wejść. Wiele perełek w środku 🤩. Cieszę się, że ten zabytek pozostał w naszym mieście 👍.…
T. S.
Wyjątkowy kościół, przykład najlepszej, średniowiecznej kamieniarki w Polsce. Warto zobaczyć krużganki i wirydarz klasztoru augustianów. W krużgankach możemy podziwiać odsłonięte renesansowe i gotyckie freski
K. W.
Przepiękny kościół, idealne miejsce na chwilę odpoczynku w drodze na Skałkę.
Świetnie restaurowany, odnowione stalle, odnowione malowidła apostołów i doktorów kościoła. Bardzo polecam!
S. P.
Kościół św. Katarzyny Aleksandryjskiej i św. Małgorzaty wraz z klasztorem oo. Augustianów Eremitów .
Każdego 22. dnia miesiąca wierni gromadzą się na mszy świętej , odprawianej w intencji próśb zanoszonych do Boga za wstawiennictwem świętej stygmatyczki , połączonej z obrzędem poświęcenia róż .
W zabytkowej dzwonnicy tuż przy kościele znajduje się sklepik „ Rosarium św. Rity " gdzie można nabyć świeże róże oraz dewocjonalia związane z jej kultem .
M. C.
Powstał jako fundacja króla Kazimierza Wielkiego dla nowo lokowanego miasta Kazimierza. Budowę świątyni rozpoczęto w poł. XIV w. Cały kościół oraz klasztor wzniesiono z kamienia i cegły. We wnętrzu kościoła barokowy, bogato zdobiony ołtarz z poł. XVII w. W jego głównej części znajduje się obraz pędzla Andrzeja Wenesty, przedstawiający mistyczne zaślubiny św. Katarzyny. Po stronie południowej – manierystyczny pomnik nagrobny Wawrzyńca Spytka Jordana i jego rodziny (pocz. XVII w.). Warto odwiedzić.
L. L.
Piękne miejsce, pełne spokoju, niby na uboczu ale w środku bardzo dużo miejsca i to świetnie zagospodarowanego. Niektóre kościoły są tak przesadnie zdobione że aż wyglądają karykaturalnie, w tym mam wrażenie że wszystko jest idealnie wyważone. Miło przebywać.
H. J.
Comiesięczne nabożeństwa św. Rity przyciągają tłumy.
A.
Przepiękny kościół nie mam zdjęć z zewnątrz bo trafiliśmy tu nocą tuż po koncercie, ale ładny zabytkowy kościół, można się tu zostawic prośby czy podziękowania do Boga za wstawiennictwem Świętej Rity które zostaną odczytane na mszy.
A. R.
Piękny kościół, z duszą i bardzo dobrą akustyką. Poza tym przyjemni księża i mądre kazania.
E. O.
Przepiękny kościół gotycki z wysokim sklepieniem i zdobnym ołtarzem. W podziemiach znajduje się kawiarnia. Warto też przespacerować się korytarzami.