Opinie o Kościół Pijarów pw. Przemienienia Pańskiego w Krakowie. (Kościół) w Kraków (Małopolskie).
Kościół Pijarów pw. Przemienienia Pańskiego w Krakowie
Pijarska 2, 31-015 Kraków, Polska
Opis
Informacje o Kościół Pijarów pw. Przemienienia Pańskiego w Krakowie, Kościół w Kraków (Małopolskie)
Tutaj możesz zobaczyć lokalizację, godziny otwarcia, popularne czasy, kontakt, zdjęcia i prawdziwe recenzje wykonane przez użytkowników.
To miejsce ma dobre opinie, oznacza to, że dobrze traktują swoich klientów i będziesz czuł się świetnie korzystając z ich usług, polecam w 100%!
Mapa
Opinie o Kościół Pijarów pw. Przemienienia Pańskiego w Krakowie
s.
Warto nie tylko zwiedzać, ale też uczestniczyć we mszy świętej.
P. C.
wspaniały Kościół, Chrzest Święty udzielony podczas Mszy Świętej, nie jak gdzieniegdzie chyłkiem po. Homilia do ludzi...
Wspaniałe przeżycie.
M. C.
Wzniesiony w latach 1718-1728 wg projektu Kacpra Bażanki. Wnętrze bazyliki wykończono w stylu późnego baroku. Fasada jest dziełem Franciszka Placidiego, powstała w latach 1759-1765. Na kamiennej balustradzie fasady kościoła (dobudowanej również wg projektu F. Placidiego) stoi marmurowe popiersie z 1893 r., wybitnego reformatora szkół polskich oraz współautora Konstytucji 3 Maja - ks. Stanisława Konarskiego.
M. K.
Kościół Pijarów zlokalizowany w sąsiedztwie Muzeum Czartoryskich oraz murów miejskich. Budynek o interesującym wnętrzu barokowym. Na szczególną uwagę zasługuje ołtarz tabernakulowy, którego integralną część stanowi kwadratura czyli iluzjonistycznie ukazana architektura.
P. K. M.
Wielki Piątek, więc po długiej przerwie postanowiłem wrócić do tradycji odwiedzenia grobów Pańskich, dawnego średniowiecznego zwyczaju, zachowanego jeszcze w naszym kraju. Dzisiaj wystawiona w nich monstrancja z opłatkiem, symbolem ciała Chrystusa.
W Krakowie mały spacer w centrum umożliwia wizytę w co najmniej kilku kościołach, przeszedłem o Stradomia do krypty u Pijarów.
W. K.
Wizyta godna polecenia. Warto uważnie spoglądać na schody w kryptach jak i sklepienie w kościele.
M. R.
Barokowy kościół posiadający trójkondygnacyjną fasadę zwieńczoną ażurową dzwonnicą. We wnętrzu znajdziemy iluzjonistyczną polichromię nawy głównej i naw bocznych, która na żywo prezentuje się wspaniale. Mieni się przed oczami jak najprawdziwsza rzeźba.
Ł. N.
Piękny, późnobarokowy kościół, znajdujący się w sąsiedztwie Pałacu Czartoryskich oraz murów Starego Miasta. Warto zajrzeć do środka, gdzie można podziwiać przepiękne, ozdobne wnętrze. Kościół Pijarów w Krakowie przypomina swoim kształtem świątynie w chorwackich miejscowościach nadmorskich. Warto go odwiedzić tym bardziej, że wielu turystów omija go podczas swojej wizyty w Krakowie, a to bardzo duży błąd.
K. G.
Niewielka, barokowa świątynia, zbudowana przy murach miejskich wg projektu świetnego architekta Kacpra Bażanki w latach 1718-28 Fasada projektu równie świetnego Franciszka Placidiego z lat 1759-61. Wewnątrz wspaniała dekoracja malarska!
B. K.
Gdybyśmy w każdym kościele w Polsce mieli takich księży, chrześcijanizm nie przechodziłby teraz kryzysu. Moje duchowe doświadczenia długo zostaną w mojej pamięci, nie zapomnę ich nigdy. Zwieńczeniem całości mszy była kapitalna oprawa muzyczna, o którą zadbał niesamowicie utalentowany młody organista. Swoją grą i śpiewem dodał całości niesamowitego kunsztu, dzięki temu wychodząc z kościoła rzeczywiście czułam się lepszym człowiekiem. Reasumując wszystkie aspekty kwintesencji tematu dochodzę do fundamentalnej konkluzji, iż ślub, chrzest lub inny ważny sakrament w tym miejscu jest jak najbardziej słusznym wyborem, polecam z całego serca!
A. B.
Wspaniały kościół, który warto odwiedzić! Księża zawsze bardzo sympatyczni, a kazania przemyślane, ciekawe i trafiające w sedno.
Warto też zwrócić uwagę na ambitnego młodego organistę, który dba o wysoki poziom prawy muzycznej żywo grając podczas liturgii a po mszach często wykonuje różne utwory. Doskonałe miejsce na ślub również ze względu na przepiękne wnętrze oraz doskonałą lokalizację.
A. P.
Często przeżywamy tu rodzinnie niedzielne Msze święte i bardzo polecamy - klimatyczny kościół, dobrzy duchowni, mądre kazania, utalentowany organista z pasją, a do tego w tych czasach pandemii - godna podziwu dbałość o bezpieczeństwo wiernych. :)
E. P.
Piękne miejsce, mały kościółek z klimatem. I pan organista jest poprostu mistrzem w swoim fachu, pięknie gra :) warto tam sie wybrać :)
D. P.
Piękny kościół. Szybka msza. Na dodatek cudownie grające organy. Po mszy Pan organista zawsze coś zagra ekstra. Polecam
F. M.
Jedno z najpiękniejszych miejsc kultu Bożego w Krakowie. Ciężko mi porównać doświadczenia duchowe jakich doznałem w tym przybytku do jakiegokolwiek znanego mi kościoła, a podniosłość mszy odbywających się na jego terenie uświetnia dodatkowo kunszt muzyczny grającego tam organisty. Dzięki powyższym cechom jest to miejsce przystosowane do każdego sakramentu, ze szczególnym uwzględnieniem ślubu i Chrztu Świętego. Zdecydowanie godny polecenia!
n. n.
Cudowny kościół, ma ściany i sufit wymalowane przepięknymi freskami. I trafiłam tam na bardzo fajne kazanie. Najlepiej odwiedzać w okolicach mszy świętej, żeby mieć pewność, że świątynia będzie otwarta.
P. M.
JESTEŚMY pod wrażeniem. Dzisiaj o godzinie 13tej Mszę św przeżyliśmy wyjątkowo, poczuliśmy się naprawdę bliżej Boga, a to dzięki młodemu, mądremu i uduchowionemu księdzu,który na dodatek wygłosił kazanie trafiajace głęboko do serca. Potem jak rzadko, długo jeszcze rozmawialiśmy o przeżyciu. DZIEKUJEMY
M. P.
Wspaniałą atmosfera i genialny organista
T. P.
Bywam tam zawsze w niedzielę na mszy,lubię atmosferę tego miejsca i kapłanów którzy odprawiają msze
K. C.
Piekny kościol.Bardzo ladne kazania gloszone przez mlodszych kaplanow.Czesto tam bywam,jest nastroj sprzyjajacy skupieniu i (co bardzo mi przeszkadza w innych kosciolach,)nie przeszkadzaja niegrzeczne dzieci.
M.
Bardzo stary i piękny kościół. Jest mały ale mnie spodobał się wnętrze szczególnie za ołtarzem. Warto zaglądnąć.
E. w.
Polecam do zwiedzenia tak Kościół z przestrzennymi malowidłami udającymi rzeźby jak i kryptę ze świętymi schodami.
R. S.
Piękna a pod nią Święte Schody. Musisz to zobaczyć, Wyspiański i jego pogrzeb ........
Ł.
Piękny kościół, a w nim kameralne koncerty fortepianowe Chopin&Friends. Polecam!
W. P. R.
Polecam serdecznie. Czasem tu bywam i napawam się klimatem:) Zapraszam kazdego! Pozdrawiam z kanalu Rockdaypl na Youtube. Kanal dla gitarzystow i basistow.
B. Z.
Przeważnie zamknięty, otwierają tylko przed mszą itp. Kościół ładny, warty odwiedzenia podczas świątecznych spacerów.
S. E.
Bardzo ładny kościół. Odrestaurowany. Niestety brak dojazdu. Kościół w strefie A. Brak parkingu. Brak ekranu z tekstami do śpiewania.
T. A.
Bardzo ładny i ciekawy Kościół, dobre miejsce na wyciszenie i modlitwę. Szkoda tylko że między nabożeństwami jest zamknięty.
M. P.
Warto wpaść na mini-koncert organowy po niedzielnej mszy.
M. N.
Kościół leży troszeczkę na uboczu Starego Miasta, ale warto się nim zainteresować, bo jest naprawdę ciekawy.
G. W.
Piękny zabytkowy kościół w samym centrum Krakowa warto zwiedzić będąc w pobliżu
J. S.
Piękny zabytkowy
A. K.
Przepiękny kościół. Idealne miejsce na ślub czy chrzest. Polecam
k. c.
Wspaniały zabytek kultury chrześcijańskiej, jako zabytek polecam do zwiedzania.
Polecam Krzysztof
T. S.
Urokliwy barok, kameralną nawa, zawsze warto wstąpić będąc obok.
A. J.
Przepiękna Świątynia...oczy się śmieją a dusza raduje...... sypialnia Pana Boga......
w. m.
Jak ktoś się nie modli to polecam na wyjścia z rodziną, można obrazki pooglądać.
M. K.
Niesamowicie piękny kościół, naprawdę warto zobaczyć!
J. P.
Cisza mało ludzi, wnętrze bardzo piękne. Klimat świątyń.
A. N.
Piekny kosciol
Lubie na msze tu przychodzic z rodzinka.
E. K.
Rewelacja prace konserwatorskie mega kompetencji gratulacje dla konserwatorów i pijarow
J. B.
Piękne wnętrze, dobrze pokontemplować chodząc gdy nie ma ludzi.
K. S.
Przepiękny kościół, księża również wspaniali
A. Ś.
Piękny zabytek,godny odwiedziń Andrzej z Głogowa
A. D. -. G.
Cudowny kościół i najcudowniejszy ojciec Jacek S. 💓💓💓…
A. C.
Piękna świątynia, mądre nabożeństwo.
M. K.
Wspaniały klimat dla duszy, i dla oka.
A.
Czasami trudno zauważyć, że ma się doczynienia z architekturą sakralną.
T. M.
Tuż obok Muzeum Czartoryskich, nawet ładny
E. M.
Piękne i kameralne wnętrze sprzyjające refleksji.
R. Z.
Polecam odnowione podziemia.
J. T.
Przepiękny barokowy kościół i krypta.
A. S.
Pięknie odnowiona krypta
M. K.
Pięknie
K. W.
Piekny w swej prostocie. Sprzyja kontemplacji.
R. C.
Dom Boży zabytkowy
D. B.
Ładny kościół
D. H. H.
Piękna architektura!💒…
E. W.
Bardzo polecam
S. K.
Jest piękny , gorąco polecam
G. M. P.
Perła baroku!
B. D.
Uczta dla duszy i dla oczu.
M. C.
Klimatycznie
k.
Piękna bryła kościoła.
M. Z.
Barokowa okazałość
K. W.
Przepiękny kościół
F. G.
(Przetłumaczony) Kościół Przemienienia Pańskiego w Krakowie to pierwszy, jaki spotkałem wczesnym rankiem, oświetlony promieniami wschodzącego słońca. Późnobarokowa świątynia z elementami rokoka została zaprojektowana przez polskiego architekta Kaspra Bazhankę na podobieństwo rzymskiego kościoła Il Gesu.
Należy do wyznania rzymskokatolickiego i wchodzi w skład kompleksu klasztornego Zakonu Pijarów. Celem zakonu jest chrześcijańska edukacja dzieci i młodzieży w szkołach”. Oprócz trzech tradycyjnych ślubów zakonnych PRists składają ślubowanie „bezinteresownej troski o edukację i wychowanie dzieci i młodzieży”🎓. Strój PRistów to czarny habit monastyczny (sutanna) z czarnym pasem.
Budowę tego kościoła przez nich ukończono w 1728 roku, a fasadę świątyni, zaprojektowaną przez włoskiego architekta Francesco Placidiego, zbudowano w latach 1759-1761.
(Wersja oryginalna)
Костел Преображения Господня в Кракове⛪️ - первый, который встретился мне ранним утром, освещенный лучами восходящего солнца🌞. Храм в стиле позднего барокко с элементами рококо был спроектирован польским архитектором Каспером Бажанкой по подобию римской церкви Иль-Джезу.
Он принадлежит римско-католической конфессии и входит в комплекс монастыря ордена пиаристов👼. Цель ордена — христианское воспитание детей и молодёжи в школах👨👦👦. Помимо трёх традиционных монашеских обетов пиаристы дают обет «бескорыстной заботы об образовании и воспитании детей и молодёжи»🎓. Одеяние пиаристов — чёрный монашеский хабит (ряса) с чёрным поясом.
Строительство ими этой церкви было закончено в 1728 году, а фасад храма, спроектированный итальянским архитектором Франческо Плачиди, был построен между 1759 и 1761 годами.
Ю. Г.
(Przetłumaczony) Bardzo piękny barokowy kościół. W podziemiach znajdują się krypty, część pochówków jest wmurowana w ściany. Ołtarz jest narysowany w 3D. Warto zobaczyć na własne oczy. serdecznie polecam.
(Wersja oryginalna)
Дуже красивий бароковий костел. В підвалах є крипти, деякі поховання замуровані у стінах. Вівтар намальований у 3D. Варто побачити на власні очі. Рекомендую сердечно.
Т. А.
(Przetłumaczony) Jego niesamowita architektura od wieków zdobi miasto.
Budowcom schronił się kościół ukończony w 1728 r. Jak każdy kościół w Krakowie, ten jest przepiękny zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz.
Lato tworzy gęsty cień, pod którym ustawione są stoły pobliskiej restauracji.
Jest piękny, idź i zobacz!
(Wersja oryginalna)
Невероятната и архитектура краси града от векове.
Тази църква завършена през 1728 година дава подслон на създателите и. Като всяка една църква в Краков и тази е изящна както отвън, така и от вътре.
Лятото създава дебела сянка под която са наредени масите на намиращото се в близост заведение.
Красива е, отидете и я вижте!
S. S.
Church of the Transfiguration - a Roman Catholic historic sacred complex.
Piarists came to Poland from Moravia in 1642. Late Baroque (actually rococo ) Church of the Transfiguration was designed by the renowned architect Casper Bazanka and built in the years 1718 - 1728 , and the facade was designed by Francesco Placidi was built between 1759 - 1761 with clear references to the church in the Il Gesù type. The effect of integration of the nave from the presbytery was achieved through the use of a prominent cornice running around the axis of the church.
(Przetłumaczony)
Kościół Przemienienia Pańskiego - zabytkowy zespół sakralny rzymskokatolicki.
Pijarzy przybyli do Polski z Moraw w 1642 roku. Późnobarokowy (właściwie rokokowy) Kościół Przemienienia Pańskiego został zaprojektowany przez znanego architekta Kacpra Bazankę i zbudowany w latach 1718 - 1728, a fasadę zaprojektował Francesco Placidi powstał w latach 1759 - 1761 z wyraźnymi odniesieniami do kościoła typu Il Gesù. Efekt integracji korpusu nawowego z prezbiterium uzyskano poprzez zastosowanie wydatnego gzymsu biegnącego wokół osi kościoła.
A. F.
(Przetłumaczony) Piękna katedra, nie widać jej, ale warto ją odwiedzić.
(Wersja oryginalna)
Красивый собор, можно не заметить, но стоит обязательно посетить.
O. M.
(Przetłumaczony) Aktywny kościół rzymskokatolicki, który warto odwiedzić. Jedno z zapierających dech w piersiach miejsc.
Miejsce, w którym zarówno dusza, jak i oczy mogą cieszyć się kontemplacją, a jeśli pójdziesz na nabożeństwo, posłuchasz organów i pomodlisz się.
Pośrodku ścian ozdobione są wspaniałe wolumetryczne malowidła ścienne wykonane w stylu potrójnym.
(Wersja oryginalna)
Діючий римо-католицькой костел, який варто відвідати. Одне з тих місць, де захоплює дух.
Місце і для душі і для очей, де можна насолодитися спогляданням, та якщо Ви попадете на службу послухати орган і помолитися.
В середині стіни прикрашені чудовими об'ємними фресками, виконані в стилі тромплей.
M. L.
Beautifully ornate church, especially the ceiling.
(Przetłumaczony)
Pięknie zdobiony kościół, zwłaszcza sufit.
g. s.
(Przetłumaczony) Kościół Przemienienia Pańskiego jest częścią klasztoru Pijarów. Pijarzy przybyli do Krakowa w 1660 r., aw 1720 r. zbudowali swój kościół według projektu architekta Kacpra Bażanka. Charakterystyczna fasada została dobudowana w połowie XVIII wieku i przed nią znajdują się dwie symetryczne klatki schodowe, pomiędzy którymi znajduje się wejście do krypty. Wnętrze kościoła w stylu późnego baroku pochodzi z pierwszej połowy XVIII wieku.
Obok kościoła od zachodu budynek klasztorny pijarów, od wschodu dawne Collegium Novum. W 1876 r. budynek od wschodu kupił książę Czartoryski, który przebudował go w nowym stylu gotyckim i zaadaptował na potrzeby Muzeum Czartoryskich.
(Wersja oryginalna)
Η εκκλησία της Μεταμόρφωσης του Σωτήρος αποτελεί μέρος του μοναστηριού των Πιαριστών. Οι Πιαριστές μοναχοί έφτασαν στην Κρακοβία το 1660 και έχτισαν την εκκλησία τους το 1720 σε σχέδιο του αρχιτέκτονα Kacper Bażanka. Η χαρακτηριστική πρόσοψη προστέθηκε στα μέσα του 18ου αιώνα και μπροστά της βρίσκονται δύο συμμετρικές σκάλες μεταξύ των οποίων βρίσκεται η είσοδος στην κρύπτη. Το εσωτερικό του ναού σε ύστερο μπαρόκ ρυθμό ανάγεται στο πρώτο μισό του 18ου αιώνα.
Δίπλα από το ναό βρίσκεται στα δυτικά το μοναστικό κτίριο των Πιαριστών μοναχών ενώ προς τα ανατολικά το πρώην Collegium Novum. Το 1876 το κτίριο στα ανατολικά αγοράστηκε από τον Πρίγκιπα Τσαρτορίσκι που το ξανάχτισε σε νέο γοτθικό ρυθμό και το προσάρμοσε στις ανάγκες του Μουσείου Τσαρτορίσκι.
А. И.
(Przetłumaczony) Ładny barokowy kościół. Dla siebie zauważyłem oryginalny ażurowy gzyms wzdłuż wewnętrznej krawędzi sklepienia i pomalowałem prowokujący efekt 3D
(Wersja oryginalna)
Приятный костел в стиле барокко. Для себя отметил оригинальный ажурный карниз по внутренней кромке свода и роспись вызывающую эффект 3D
C. D.
(Przetłumaczony) Bardzo piękny kościół.
(Wersja oryginalna)
Très belle église .
М. Н. С.
(Przetłumaczony) Cerkiew została zbudowana w latach 1714 - 1727 według projektu Kaspra Bażanki. Fasada została ozdobiona w latach 1759-1765 przez Francesca Placidiego.
(Wersja oryginalna)
Костел побудований у 1714 - 1727 роках за проектом Каспера Бажанки. Фасад оздоблений у 1759 - 1765 роках Франческо Плачіді.
B. A.
(Przetłumaczony) Wspaniały jak wszystkie kościoły Krakowa
(Wersja oryginalna)
Magnifique comme toutes les églises de Cracovie
M. B.
Another beautiful richly decorated church.
(Przetłumaczony)
Kolejny piękny, bogato zdobiony kościół.
A. Z.
So beautyful catolic place inside.
(Przetłumaczony)
Tak piękne katolickie miejsce w środku.
B. 7.
Nice church
(Przetłumaczony)
Ładny kościół
M. S.
P. G.
(Przetłumaczony) Ładny kościół z ładną fasadą?
(Wersja oryginalna)
Bonita iglesia con una bonita fachada
G.
(Przetłumaczony) ładny kościół
(Wersja oryginalna)
Bonita iglesia
J. S.
Ok gut
(Przetłumaczony)
Ok dobrze
S. S.
D. S.
T. N.
Gorgeus!
(Przetłumaczony)
Cudowny!
M. L.
B. K.
Beautiful
(Przetłumaczony)
Piękna
A. S. :.
(Przetłumaczony) norma
(Wersja oryginalna)
Норм
C. K.
Nice
(Przetłumaczony)
Ładny
V. S.
(Przetłumaczony) Ładne miejsce
(Wersja oryginalna)
Файне місце
n. f.
O. S.
K. B.
A. B.
P. I.