Opinie o Kościół Rzymskokatolicki pw. św. Ignacego Loyoli. (Kościół) w Gdańsk (Pomorskie).
Kościół Rzymskokatolicki pw. św. Ignacego Loyoli
Brzegi 49, 80-001 Gdańsk, Polska
Opis
Informacje o Kościół Rzymskokatolicki pw. św. Ignacego Loyoli, Kościół w Gdańsk (Pomorskie)
Tutaj możesz zobaczyć lokalizację, godziny otwarcia, popularne czasy, kontakt, zdjęcia i prawdziwe recenzje wykonane przez użytkowników.
To miejsce ma dobre opinie, oznacza to, że dobrze traktują swoich klientów i będziesz czuł się świetnie korzystając z ich usług, polecam w 100%!
Mapa
Opinie o Kościół Rzymskokatolicki pw. św. Ignacego Loyoli
D. K.
Piękny obiekt sakralny zlokalizowany nad Kanałem Raduni w dzielnicy Gdańska o ciekawej nazwie Stare Szkoty. Budynek kościoła widoczny do dzisiaj powstał w 1755 r. (wcześniej istniały inne jednak niszczały pod wpływem konfliktów wojennych). Jest to późnobarokowy kościół, trzynawowy. Obok kościoła widoczna jest drewniana dzwonnica. Wnętrze kościoła posiada doskonałą akustykę. Warto odwiedzić to miejsce zarówno pod kątem ducha jak i umysłu. Msze św. w dni powszednie odprawiane są o 6:30 i 18:30, a w niedz. i święta o godz. 08:00, 09:30, 11:00, 12:15, 14:00 (oprócz lipca i sierpnia) oraz o 18:00.
M. M.
Typowo jezuickie wnętrze, nietypowy kolor fasady pięknie widoczny z daleka. Warto odwiedzić. Zdziwiła mnie natomiast Msza święta niedzielna, bodajże na 10:30, w pierwsze dni lipca. 2 minuty po rozpoczęciu Mszy już było pierwsze czytanie... Celebrans ani nie przywitał przybyłych, nie pozdrowił (a w wakacyjne dni zwłaszcza warto pozdrowić w nadmorskiej miejscowości tych, co akurat na urlopie) wszystko tylko z rubryczek, nawet nie spojrzał na wiernych... Części stałe Mszy św. były wypowiedziane, nic nie odśpiewane... Kazanie było w porządku, ale nie wiem, czy ksiądz się spieszył na jakąś transmisję sportową w TV, czy też tak mu jest niemiły widok wiernych? Może tak... Wszak ornat miał trydnecki...
Niesmak pozostał...
B. B.
Przewspaniały Dom Boży. Znam Go z mszy trydenckich. Nie byłam tam od wakacji. Chciałabym wrócić na te msze, ale nie wiem czy w tym Kościele są jeszcze celebrowane. Nie mogę znaleźć. Może ktoś dopomoże?
K.
Zawsze wjeżdżając pociągiem kościół przykuwał oko położeniem i kolorystyką.
Jednak wnętrze wielokroć piękniejsze. 😇
Warto odwiedzić ten kościół. Jest możliwość uczestnictwa we Mszach w tradycyjnym rycie, terminy wg ogłoszeń diecezjalnego duszpasterstwa tradycji (na plus, że proboszcz podaje również w ogłoszeniach parafialnych, nie wszędzie taka współpraca jest oczywista)
Blisko do przystanków autobusowych.
J. W.
Kiedyś po 7 latach bez mszy moja pierwsza eucharystia przypadkiem stała się tam. Mocne przeżycie. Polecam i wierzącym i zwiedzającym
A.
Mimo, że nie chodzę do kościoła co niedzielę, to ten kościół jest inny. Piękne witraże, które zostały wymienione, nowe ogrzewanie, dzięki czemu w kościele nie jest już zimno, jak było, gdy miałam bierzmowanie. Wystrój i piękne freski, strasznie podoba mi się wnętrze, schola, organy są warte uwagi. Poza tym ksiądz proboszcz jest przemiły. Tak samo ksiądz Patryk, który był u nas na kolędzie. Generalnie odkąd biskup mieszka obok zmieniło się wiele, kościół jest bardziej zadbany, ma nowe, innowacyjne rozwiązania, jest ciekawiej i wszystko zostało odremontowane. Poza tym są ciekawe inicjatywny. Poza tym wszyscy z mojej rodziny biorą tutaj śluby, ja też planuję.
M.
Kolegium Jezuitów - tu kształcił się Józef Wybicki
K. J.
Piękny kościół. Marmur na oltarzach pięknie komponuje się z resztą pięknego wystroju. Byliśmy tam na uroczystości chrztu świętego i cała uroczystość bardzo nam się podobała. Parking dla wiernych jest wystarczająco duży. Dojazd spokojna uliczką.
R. S.
Świetny klimatyczny kościół z nie mniej klimatycznym cmentarzem.
A. W.
Moja parafia.
Z powodu scholi w tym roku rezygnujemy z Pasterki w tym kościele. To jest jakiś koszmar, który odbywa się co roku i co roku mieliśmy nadzieję, że w przyszłym będzie lepiej.
Konkretnie - dzieciakom ktoś wmówił, że w kilka osób śpiewanie jednym głosem jest ładne(błagam, chociaż podział na dwa głosy już by zrobił różnice)Mało tego podczas pasterki dudnią na bębnie co sprawia, że głowa człowiekowi podskakuje, nie można się skupić na modlitwie, budzi to tylko frustrację i chęć opuszczenia mszy. Już pomijam fakt, że na bębnie w kościele grać nie wolno. Dodatkowo dzieciaki śpiewają piosenki! Nie pieśni, co nie powinno mieć racji bytu na mszy.
Z kolei organista jest zmuszony grać na organach w stanie agonalnym, gdzie połowa głosów nie gra. To jest jakiś dramat.
Proponuję proboszczowi zorganizować zbiórkę na nowe organy jak i na szkolenie scholi bo póki co muzycznie ten przybytek leży i kwiczy.
W tym roku Pasterka poza parafią. Dzięki Bogu.