Opinie o Kościół Rzymskokatolicki Pw. Przenajświętszej Trójcy w Chełmie. (Kościół) w Chełm (Lubelskie).
Kościół Rzymskokatolicki Pw. Przenajświętszej Trójcy w Chełmie
Plac Jana Pawła II 2, 22-100 Chełm, Polska
Opis
Informacje o Kościół Rzymskokatolicki Pw. Przenajświętszej Trójcy w Chełmie, Kościół w Chełm (Lubelskie)
Tutaj możesz zobaczyć lokalizację, godziny otwarcia, popularne czasy, kontakt, zdjęcia i prawdziwe recenzje wykonane przez użytkowników.
To miejsce ma dobre opinie, oznacza to, że dobrze traktują swoich klientów i będziesz czuł się świetnie korzystając z ich usług, polecam w 100%!
Mapa
Opinie o Kościół Rzymskokatolicki Pw. Przenajświętszej Trójcy w Chełmie
J. B.
Parafia erygowana została przez biskupa lubelskiego 25 września 1990 r. Objęła ona głównie tereny osiedla mieszkaniowego Gwarek, w zachodniej części miasta, a miejsce pod budowę obiektów parafialnych wyznaczone zostało przy Placu Jana Pawła II. Wówczas znaczna część parafian zawodowo związana była z górnictwem. Do pracy dojeżdżała do kopalni węgla w Bogdance (powiat łęczyński). Według wcześniejszych planów ta część Chełma miała w szybkim tempie rozszerzać swoje granice, stając się dużym osiedlem górniczym (dzisiaj z pracy w kopalni utrzymuje się znacznie mniej rodzin). Utworzona parafia, poprzez wyłączenie terytorium z parafii p.w. Św. Kazimierza, miała służyć opieką duszpasterską głównie tej rozwijającej się społeczności. 27 sierpnia 1994 r. granice parafii zostały rozszerzone, przyłączonych zostało kolejnych pięć ulic i Szkoła Podstawowa Nr 7. Ostatecznie granice parafii zostały ustalone dopiero w 1998 r. Tymczasowa kaplica, z częścią mieszkalną, przeznaczona na okres budowy kościoła, została zaprojektowana przez chełmskiego architekta Wojciecha Palkę, a pobudowana jeszcze pod koniec 1990 r. (pozwolenie na budowę wydane w październiku tego roku) Jest to budynek parterowy z dachem dwuspadowym, pokryty blachą, w części mieszkalnej czterospadowym, o konstrukcji tradycyjnej. Ściany zbudowane zostały z cegły ceramicznej (tzw. kratówki), otynkowane (tynkiem cementowo-wapniowym). Od strony prezbiterium została usytuowana część mieszkalna i pomieszczenia kancelarii parafialnej.
B. R.
Super!!!
k.
Super
K. H.
(Przetłumaczony) Kościół
(Wersja oryginalna)
Kyrka
G.
A. P.
K. T.
A. K.
I.
P. G.