Opinie o Parafia Prawosławna pw. św. Wielkomęczennika Pantelejmona. (Kościół) w Białystok (Podlaskie).
Parafia Prawosławna pw. św. Wielkomęczennika Pantelejmona
Grecka 2, 15-521 Zaścianki, Polska
Opis
Informacje o Parafia Prawosławna pw. św. Wielkomęczennika Pantelejmona, Kościół w Białystok (Podlaskie)
Tutaj możesz zobaczyć lokalizację, godziny otwarcia, popularne czasy, kontakt, zdjęcia i prawdziwe recenzje wykonane przez użytkowników.
To miejsce ma dobre opinie, oznacza to, że dobrze traktują swoich klientów i będziesz czuł się świetnie korzystając z ich usług, polecam w 100%!
Mapa
Opinie o Parafia Prawosławna pw. św. Wielkomęczennika Pantelejmona
S. S.
Cerkiew znajduje się w graniczącej z Białymstokiem wsi Zaścianki. Budowę cerkwi – według projektu Michała Bałasza – rozpoczęto w 1997. W ciągu 6 lat budynek świątyni był ukończony (w surowym stanie). Pierwszą Świętą Liturgię w cerkwi odprawił 15 czerwca 2003 (w 10. rocznicę utworzenia parafii) biskup białostocki i gdański Jakub.
Budowla murowana, sześciokopułowa, posiadająca 40-metrową wieżę-dzwonnicę z 6 dzwonami (największy o masie 750 kg). Wewnętrzne ściany ozdabiają freski o łącznej powierzchni 1100 m², wykonane w latach 2010–2012 przez ikonografów z Doniecka.
Piękna cerkiew, największa w Polsce, jedna z większych w Europie , ucharakteryzowana na płomień. W środku podobno przepiękna.
Świątynia ma pięknie wykonaną polichromię. Ciekawe jest panikadiło z chorosem w stylu hagioryckim. Ikonostas jest również wykonany w stylu hagioryckim, chociaż nie ma jeszcze wszystkich ikon.
Budowla murowana z czterdziestometrową dzwonnica. Wnętrze ozdobione jest niepowtarzalnymi freskami o łącznej powierzchni około 2000 metrów kwadratowych.
D. T.
Piękna cerkiew, największa w Polsce, jedna z większych w Europie , ucharakteryzowana na płomień. W środku przepiękna, mimo że ciężko dostać się do środka. Polecam zwiedzić, pozycja obowiązkowa.
A. K.
Piękna parafialna cerkiew przy wylocie z Białegostoku. Parafię powołano do życia w 1993 roku. W 1997 poświęcono kamień węgielny pod budowę cerkwi. Cerkiew zaprojektował uznany architekt Michał Bałasz. Świątynia ma pięknie wykonaną polichromię. Ciekawe jest panikadiło z chorosem w stylu hagioryckim. Ikonostas jest również wykonany w stylu hagioryckim, chociaż nie ma jeszcze wszystkich ikon.
R. S.
Miejsce na totalne wyciszenie. Warto przyjść i poczuć klimat.
W. T.
Bardzo ładny obiekt sakralny
K.
Mała cerkiew, ale ładna. Skromna świątynia, gdzie naprawdę czuć przy sobie Boga.
P. D.
Jedna z najmłodszych cerkwi w aglomeracji Białostockiej. Budowla murowana z czterdziestometrową dzwonnica. Wnętrze ozdobione jest niepowtarzalnymi freskami o łącznej powierzchni około 2000 metrów kwadratowych. Jedno z miejsc, które warto zwiedzić będąc w Białymstoku.
D. H.
Z zewnątrz ładna
K.
Piękna w środku
Z. A.
Trzeba tam być. Polecam.
M. P.
Ładna cerkiew na uboczu miasta.
K. S.
Ładna świątynia
m. g.
Ok
M. G.
Polecam
E.
Wspaniała
С. Е.
(Przetłumaczony) Wierzę w Pana
(Wersja oryginalna)
В Господа верую
L. A.
(Przetłumaczony) prawosławny
(Wersja oryginalna)
Ortodox
H. S.
Extra
(Przetłumaczony)
Dodatkowy
J. C.
E. K.