Opinie o Urząd Miasta Kołobrzeg. (Grafik) w Kołobrzeg (Zachodniopomorskie).
Urząd Miasta Kołobrzeg
Ratuszowa 13, 78-100 Kołobrzeg, Polska
Opis
Informacje o Urząd Miasta Kołobrzeg, Grafik w Kołobrzeg (Zachodniopomorskie)
Tutaj możesz zobaczyć lokalizację, godziny otwarcia, popularne czasy, kontakt, zdjęcia i prawdziwe recenzje wykonane przez użytkowników.
To miejsce ma niski wskaźnik, nie oznacza to, że oferują złe usługi lub nie traktują dobrze swoich klientów. Powinieneś wziąć pod uwagę, że w prawie wszystkich przypadkach ludzie dają recenzje tylko wtedy, gdy są źli na usługę, a nie wtedy, gdy są z niej zadowoleni.
Mapa
Godziny otwarcia Urząd Miasta Kołobrzeg
Poniedziałek
07:30–15:30
Wtorek
07:30–15:30
Środa
07:30–15:30
Czwartek
07:30–15:30
Piątek
07:30–15:30
Sobota
Zamknięte
Niedziela
Zamknięte
Opinie o Urząd Miasta Kołobrzeg
Nie wiem jak tam chłopaki i dziewczyny radzą sobie ze sprawami urzędowymi, ale sam budynek pod kątem architektonicznym i wizualnym jest na prawdę godny uwagi.
Wizualnie piękne miejsce, a funkcjonowanie jak pewnie wszystkie urzędy w PL. Ja oceniam to pierwsze.
Miasto wypoczynkowe, turystyczne, kurort rehabilitacji seniorów, plaża ładnie uporządkowana, wszystko jest ok.
Jedyne dwa problemy to w mieście brakuje publicznych toalet dla kuracjuszy oraz kontroli policji na b.agresywną - głośną jazdę samochodów i motocykli o dużej mocy silników.
Wieczorami testują i ćwiczą cierpliwość turystów. Napewno nie promują takim zachowaniem miasta.
Turystyką przyjezdna na 3 tygodnie.
Kołobrzeg 28.06.2021.
Co prawda temat załatwiałem telefonicznie, ale jestem pod ogromnym wrażeniem. Myślałem, że tego się tak łatwo nie załatwi, a tu niespodzianka.
Kontakt z jedna Panią, potem z drugą i trzecią i w 5 minut wszystko załatwione! Panie bardzo miłe i sympatyczne, a co najważniejsze bardzo kompetentne :-)
Mieszkam za granica i mialam sprawy do zalatwienia z dowodem osobistym.
Bardzo mila obsluga, Panie doradzaly jak najszybciej zalatwie moje Dokumenty, zebym jeszcze raz nie musiala przyjezdzac.
Bardzo dziekuje za okazana mi pomoc.
Jako kołobrzeżanka wiele razy w roku odwiedzam urząd / prowadzę działalność gospodarczą /.Panie, z którymi mam kontakt są bardzo życzliwe np zajmujące się opłatą uzdrowiskową , podatkiem od nieruchomości czy rejestracją działalności. W wejściu do urzędu też panie "kierujące" ludźmi w tym trudnym czasie zachowują się nienagannie. Niestety często to petenci są roszczeniowi, niecierpliwi ,niektórym brakuje elementarnej kultury. Przestańmy ciągle narzekać i popatrzmy czasami krytycznie na swoje zachowania.
Chciałam podzielić się informacją dotycząca możliwości korzystania z MPK w Kołobrzeg w kierunku Arki i spowrotem w weekendy.
Sprawa wygląda w ten sposób ,że z inicjatywy pewnego bardzo prężnie działającego Wroclawianina Pana M.I., człowieka z Wielką Pasją ,spolecznika.😀
Urząd Miasta zorganizował weekendowo o godz.23,16 autobus podmiejski z Arki do miasta.jako ostatni w rozkładzie.
Pomysł doskonały ,wprawdzie niema informacji na stronie internetowej ,Ale na rozkładzie jest,(wracalysmy tym autobusem.)
Myślę ,że dobra wola rządzących bardzo pomaga w komunikacji i nie zniechęca do podejmowania współpracy.Panu Miroslawowi gratulujemy i życzymy realizacji trafionych spostrzeżeń we współpracy z Urzędem Miasta ,warto ,aby władze miały na uwadze takich ludzi, jako dopływ świeżego spojrzenia na aktualne sprawy.
Chciałam bardzo podziękować panu Szmitowi (nie wiem czy dobrze napisałam nazwisko)pan który stoi przy wejściu za pomoc, baaardzo dużą empatię i Pani blądynka niestety nie wiem jak się nazywa która zajmuje się wydawaniem kart mieszkańca jesteście państwo super pomocni i mili oby wszyscy urzędnicy brali z państwa przykład jeszcze raz bardzo dziękuję 😊
Ratusz zbudowany w latach 1829–1832 roku w stylu neogotyckim, pięknie odnowiony w ostatnich latach.
Przed Ratuszem natomiast znajduje się ciekawa fontanna w kształcie kuli ziemskiej, którą można obracać na wodzie, jeżeli jest czynna.
Z tyłu ratusza jest 5 kolumn, pod piątą licząc od prawego narożnika jest wykuta twarz Jakuba Adebara. Wielu rajcom przyprawiał przysłowiowe rogi. Za jego niecne miłosne uczynki skazany został na śmierć przez ścięcie toporem. Nastąpiło to 28 grudnia 1524 r.
Nieznany kamieniarz wyrzeźbił jego głowę, którą trzeba pogłaskać (jak głosi legenda) jeżeli chce się wrócić do Kołobrzegu.
Na Skwerze 750-cio lecia posadzona Araucaria ładnie prezentuje się. Znajduje się tam też mini pomnik turystki robiącej sobie selfie.
W otoczeniu ratusza są pięknie odnowione kamieniczki.
Załatwianiem sprawę związaną z hipoteką na lokalu własnościowych. Ponieważ byłem tu czasowo zależało mi na czasie. Sprawa rozpoczęta w piątek została fachowo i szybko załatwiona po mojej myśli. Pracownicy wraz z Panem kierownikiem wykazali wiele zrozumienia, że zalatwienie tej sprawy było bardzo sympatyczne i pozostawilo bardzo miłe wrażenie. Brawo. Wielkie uznanie i podziękowania
Jak to w urzędzie,załatwisz sprawy szybko lub trzeba poczekać dłużej.
Piękny ceglany budynek
Piękny budynek. Odrestaurowany tak że głowa mała.
Mile panie, bardzo pomocne.
Spoko
Ok
polecam
Ratusz, który został zbudowany jako budowla przypominająca twierdzę lub robaka, w środku miasta Kolberg.
To z góry dla Twojej informacji.
W 1807 r. ratusz w Kolbergu został zniszczony przez wojska napoleońskie.
Odbudowany w 1831 r.
Ówczesny budowniczy katedry w Kolonii, Ernst Friedrich Zwirner, zbudował ten ratusz według projektów Friedricha Schinkla.
Neogotycka budowla, zwana także gotykiem ceglanym, wygląda dla widza jak średniowieczny zamek, z wieżami, blankami i ostrołukami.
Ratusz w Kolbergu, dzisiejszym Kołobrzegu, przyciąga wzrok, wyróżnia się imponującą ceglaną budowlą.
Centrum miasta prawdopodobnie zostało poważnie zniszczone w czasie wojny, jednak ratusz dobrze przetrwał wojenny chaos.
Piękne fasady domów wokół ratusza, które można dziś oglądać, są nowoczesnymi replikami ówczesnego starego miasta.
Za pięknymi fasadami domów widać prawdziwy, żywy świat Kolberga.
Dziś można sobie wyobrazić jak pięknie było kiedyś tu, w Kolbergu.
Naprzeciwko, na tyłach ratusza, znajduje się centrum handlowe posiadające taras na dachu z restauracjami, skąd można podziwiać widok na ratusz i część Kolberga. Oczywiście od razu rzuca się w oczy katedra w Kolbergu, podobnie jak wszystko, co widać za zabytkowymi fasadami kamienic.
Centrum informacji turystycznej mieści się w ratuszu.
Tutaj jako turysta możesz uzyskać ważne informacje na temat Kolberga.
Trochę makabryczne, ale do dziś ludzie o tym mówią:
Z tyłu ratusza na filarze widnieje głowa rozstrzelanego buntownika Jakoba Adebara.
Dotknięcie tej głowy ma spełnić Twoje życzenia i masz gwarancję powrotu do Kolberga.
Nie odprawiłam tego rytuału, ale i tak byłam kilkukrotnie gościem tutaj, w Kolbergu....
Według znaku na odwrocie ratusza przez Kolberg można przejść około 12 kilometrów, a wszystko, co warto zobaczyć na tej trasie, objaśnione jest na tabliczkach w trzech językach.
W języku polskim, niemieckim i angielskim można się dobrze dogadać jako turysta.
Bardzo piękny budynek!!! Jedynym minusem jest to, że restauracje naprzeciwko zajmują za dużo miejsca na placu przed ratuszem i zatracają atmosferę starego miasta
1 sierpnia 2018 roku w zabytkowym Urzędzie Stanu Cywilnego odbył się wymarzony ślub mojej córki. Ogromne podziękowania dla rejestratora i wszystkich, którzy nas wspierali.
Ratusz miejski z muzeum w piwnicy. To dobre miejsce do odwiedzenia w Kołobrzegu
Kontakt
Zdjęcia
Filmy
Najnowsze
Street view i zdjęcia sferyczne
Wszystko